انتشار فراخوان پنجمین دوره پروژه چهارفصل تئاتر ایران

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فراخوان پنجمین فصل از دور نوین پروژه چهارفصل تئاتر ایران با عنوان مدافعان سلامت منتشر شد.

انتشار فراخوان پنجمین دوره پروژه چهارفصل تئاتر ایران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری و طراح و مدیر پروژه جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران خبر از انتشار فراخوان پنجمین فصل از دور نوین پروژه چهارفصل تئاتر ایران با عنوان مدافعان سلامت داد.

در متن فراخوان که از جانب دبیرخانه این رویداد منتشر شده، آمده است:

دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری با افتخار از کلیه علاقه مندان نمایشنامه نویسیِ خارج از پایتخت دعوت می کند ایده های اولیه و موجز خود را برای شرکت در این فصل از پویش ملی و آموزش سراسری نمایشنامه نویسی چهارفصل تئاتر ایران در اختیار دبیرخانه پروژه قرار دهند.

روزگار کنونی، روزگار مقاومتی دیگرگونه و شرایط جهانی و قطعاً کم نظیر در تاریخ بشری است. پاندمیِ بیماریِ جهانی، موقعیتی را برای ما رقم زده که بی شک حضور خردمندانه در آن به خروج فاتحانه از آن یاری خواهد نمود. در چنین شرایطی بدیهی است که هیچ بازوی خردورزی در جامعه وجود ندارد که فاقد مسئولیت و رسالت باشد. اینجاست که صندلی قلم، نویسندگی و هنر مقدس نمایشنامه نویسی هم به اندازه توان و امکانش بروز پیدا می کند و رخ می کند. اینجاست که نویسندگان نمی توانند وجه آگاهی بخشیِ خود یا امکان نیرومند کردن بازو های مقاومت در برابر مسائل را به نیت پیروزی در این نبرد نابرابر، به واسطه قلم خود و با توسعه آگاهی عمومی نادیده بگیرند. از این رو، دبیرخانه پروژه جامع ملی آموزش درام نویسی چهارفصل تئاتر ایران تصمیم بر آن گرفت تا با هدف تکریم زحمات و جانفشانی های کادر درمان و پزشکی کشور و با رسالت ذره بین دریافت روی شرایط حساس کنونی در جامعه، فراخوان پنجمین فصل خود را در دور نوین با عنوان مدافعان سلامت منتشر کند. علاقه مندان مقیم شهرستان ها می توانند ایده های اولیه خود را برای نگارش نمایشنامه تا انتها شهریور 1399 به نشانی [email protected] ارسال نمایند.

شایان ذکر است ایده های واصله می توانند بر مبنای مستندات، براساس زندگی شخصیت های فعال در کادر درمانی، شهدای جامعه پزشکی یا اساسا بر مبنای تخیل باشد. بدیهی است تکریم چهره هایی از شهدای راه سلامت با تکیه بر مستندات هم می تواند بخشی کوچک از جانفشانی های بزرگ هموطنانِ پزشک، پرستار و کادر درمانی را با زاویه ای معتبرتر ستایش کند که مورد نظر این پروژه نیز هست، اما محدودیتی برای ایده پردازی تعریف نشده است.

شرح تکمیلی اینکه، مثل همواره، فرایند این فصل از پروژه مانند فصول دیگر در سه مرحله تعریف شده است؛ دریافت ایده، برگزاری کارگاه های فصلی و بازنویسی نهایی.

متون برگزیده این فصل نیز به وسیله دبیرخانه این پروژه به انتشارات سوره مهر جهت چاپ معرفی خواهند شد.

به امید تابش دوباره خورشید سلامت بر پهندشت سرزمین مان.

چهارمین کارگاه های فصلی دور نوین از پروژه چهار فصل تئاتر ایران با عنوان شهدای مقاومت هفته آخر مرداد به صورت مجازی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 678

به "انتشار فراخوان پنجمین دوره پروژه چهارفصل تئاتر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فراخوان پنجمین دوره پروژه چهارفصل تئاتر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید