تعطیلی تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی استان فارس برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

تعطیلی تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت:مهم ترین این مصوبات این بود که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، استان فارس امکان پذیرایی از مسافران نوروزی را ندارد، بنابراین ازهموطنان درخواست می کنیم به این استان سفرنکنند.

عبدالرضا قاسمپور گفت: هرگونه فعالیت گردشگری در استان فارس ممنوع است و هیچ کدام از شهفرایندان حق ندارند منازل، باغ ها، ویلاها یا هر مکان دیگر را به مسافران و گردشگران اجاره دهند.

قاسمپور اضافه کرد:هتل ها، مهمان پذیرها، مدارس و مسافرخانه ها و سایر اماکن نیز تعطیل است، همچنین تمامی فعالیت ها و برنامه ریزی های آژانس های مسافرتی، دفاتر گردشگری و خدمات توریستی تعطیل خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت، برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها باید از دایر شدن کمپ و چادر جلوگیری کنند و دراین زمینه مراقبت لازم صورت بگیرد.

کنترل تمام ورودی های فارس

قاسمپوراضافه کرد: محدودیت ورود مسافران نوروزی به استان فارس را داریم و کنترل های لازم در ورودی استان و شهر شیراز صورت می گیرد و بازرسان و ناظران دانشگاه علوم پزشکی استان در تمام ورودی های استان مستقرهستند و با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، کنترل های لازم را انجام می دهند و افراد مشکوک قرنطینه خواهند شد.

اتحادیه های صنفی فعالیت بازار را کنترل کنند

وی در خصوص فعالیت بازارها در استان نیز اظهارکرد: توصیه ما این است که اتحادیه های صنفی و هیات مدیره های بازار کنترل و مدیریت لازم را در این زمینه داشته باشند تا با مسئله ای در زمینه شیوع بیماری کرونا روبه رو نباشیم.

اجرای دستورالعمل های بهداشتی

قاسمپور در ادامه با اشاره به تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بحث فعالیت دستگاه های اجرایی اضافه کرد: همانطور که پیش از این نیز تاکید شده است دستورالعمل های بهداشتی باید از سوی دستگاه های اجرایی برای سلامت کارکنان و ارباب رجوع رعایت و اجرا شود.

وی ادامه داد: همچنین باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کارکنان دارای بیماری از جمله کارکنان دارای بیماری زمینه ای مثل بیماری قلبی و عروقی و فشار خون و دیابت کنترل نشده و بیماران تنفسی زمینه در محل اداره حضور نداشته باشند.

معاون استاندار فارس گفت: همچنین مدیران برای زنان باردار و شیرده، افراد بالای 50 سال، زنان دارای فرزند زیر 6 سال و مابقی کارکنان به گونه ای برنامه ریزی کنند تا هم کارمندان و هم مردم دچار مشکل نشوند و هم خللی در خدمت رسانی به مردم پیش نیاید.

قاسمپور اضافه کرد: دستگاه های اجرایی تدبیری داشته باشند تا حدالامکان خدمات آنان به صورت الکترونیکی ارایه شود.

تمدید مهلت تعویض اسناد مالکیتی دفترچه ای

قاسمپور با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی پیرامون اینکه آخرین مهلت تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای تا پایان سال جاری است و از ابتدای سال خدماتی به آنان ارایه نمی شود، اظهار داشت: مواردی از این قبیل که باعث مراجعه بیشتر مردم به دستگاه های اجرایی و شیوع ویروس کرونا می شود تاکید کردیم لغو شود.

وی ادامه داد: در این مورد نیز سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرده ایم تا لغو شود و برای سال آینده تمدید شود تا مردم بدون نگرانی بتوانند برای سال آینده نسبت به تعویض اسناد مالکیتی دفترچه ای اقدام کنند.

ممنوعیت تجمع های

معاون استاندار فارس خطاب به همه مدیران دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران اظهار داشت: هرنوع تجمع و همایش غیرضروری که باعث شیوع بیماری می شود باید لغو شود.

تولید و توزیع بهتر اقلام بهداشتی

قاسمپور اضافه کرد: همچنین در جلسه جمعه 16 اسفندماه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیماتی در ارتباط با افزایش تولید اقلام بهداشتی، توزیع بهتر این اقلام و نظارت بر فرایند توزیع آن اتخاذ شد که به نظر می رسد در روزهای آینده شرایط بهتری را از این نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین تاکید شد به جانبازان شیمیایی و معلولان و سایر اقشار نیازمند توجه بهتری صورت بگیرد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: مقرر شده است روسا و مدیران دستگاه های اجرایی متولی و فرمانداران و بخشداران، فرایند مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا را مدیریت و از هرگونه تجمع که باعث شیوع این ویروس شود، جلوگیری کنند.

قاسمپور اضافه کرد: همچنین باید از برگزاری مراسم عروسی و ختم و هرنوع اجتماع دیگر جلوگیری شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 358

به "تعطیلی تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید