تور ارزان قطر: توافق ایران و قطر برای ساخت تونل دریایی بین دو کشور

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مفاد توافقنامه های ایران و قطر در حوزه دریایی و بندری که در سفر رئیس جمهور به دوحه به امضا می رسد، گفت: سازمان بنادر 3 توافقنامه را زیر نظر وزیر راه و شهرسازی پیش می برد.

تور ارزان قطر: توافق ایران و قطر برای ساخت تونل دریایی بین دو کشور

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک هیات ایرانی به ریاست رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان با وزیر حمل و نقل قطر و مجموعه متولی امور دریایی و بنادر این این کشور، گفت: از سوی وزارت راه و شهرسازی 4 توافقنامه مدنظر قرار گرفته که یک مورد در بخش هوایی، یک مورد بخش دریایی، یک مورد در حوزه بندری و چهارمین مورد ، ساخت تونل زیر دریا بین ایران و قطر است که یک پروژه بی نظیر به شمار می رود و از بندر دیر بوشهر تا قطر خواهد بود.

وی اضافه نمود: در حال مذاکره و رایزنی هستیم و سازمان بنادر 3 توافقنامه را زیر نظر وزیر راه پیش می برد تا در نهایت با حضور رئیس جمهور به امضاء برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایجاد تونل زیر زمینی قطر را به کل کشورهای شمالی، اروپا، کشورهای حوزه دریای خزر، شرق و غرب به وسیله جاده و ریل وصل می نماید، گفت: این پروژه یک تحول بزرگ برای قطر و نیز جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود تا خلیج فارس به شمال و جنوب متصل گردد و ارتباط گسترده ای با کشورهای غرب آسیا و حاشیه دریای خزر تا مدیترانه به وجود آید.

وی با تاکید بر اینکه توافقنامه مدنظر، گام بسیار بلندی برای دو کشور است، گفت: بخشی از این توافقنامه مربوط به حوزه دریایی و در عین حال دارای بخش جاده و ریل است و به همین علت کمیته مشترک تشکیل می گردد و زمانی که مذاکرات دو کشور به نتیجه برسد، به امضا می رسد.

بنابراین گزارش وزیر راه و شهرسازی در صدر هیاتی اعم از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با هدف توسعه ارتباطات زمینی، بندری، دریایی و هوایی از سوی دو کشور به قطر سفر نموده است و فردا نیز رئیس جمهور به دوحه سفر خواهد نمود تا توافقنامه های مربوطه بین دو کشور در بخش های مختلف در حضور وی به امضاء برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1479

به "تور ارزان قطر: توافق ایران و قطر برای ساخت تونل دریایی بین دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان قطر: توافق ایران و قطر برای ساخت تونل دریایی بین دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید