اخبار سیاسی

شورشیان 5 نظامی ارتش مالی را کشتند

مقام های مالی خبر دادند، در دو حمله شورشیان به مواضع ارتش این کشور آفریقایی دستکم 5 نظامی کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.

3 مهر 1399

نبرد نابرابر با کوسه های مالی

چالش عظیم و البته نه چندان تازه ای که پیش روی امریکا و سران آن قرار گرفته است، نابرابری های درآمدی و طبقاتی در این کشور است. شکافی که پیوسته عمیق تر می گردد و عوارضی مثل رواج بیماری کرونا و بحران های سیاسی داخلی ازجمله تبعات سرکوب بی رحمانه سیاهپوستان...

29 شهریور 1399

دانشگاه ها برای شروع سال تحصیلی از نیمه شهریور آماده می شوند

برنامه ریزی برای شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور از اواسط شهریور ماه با توجه به شیوع ویروس کرونا

28 شهریور 1399

شائبه ها و ابهامات مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های دانشگاهی، صدای فدراسیون تکواندو درآمد

مجمع انتخابات فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در حالی روز سه شنبه هفته جاری برگزار می گردد که شائبه ها و ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد.

24 شهریور 1399

چرا من می خواهم توافق هسته ای با ایران را نجات دهم؟

پنج سال پیش در این هفته، توافق هسته ای با ایران در وین امضا شد.

23 شهریور 1399

مرگ رهبر حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکایی در بحبوحه اعتراضات ضدنژادپرستی

ایرنا نوشت: جان رابرت لوئیس نماد و رهبر حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا و عضو مجلس نمایندگان این کشور در میانه اعتراضات ضدنژادپرستی درگذشت.

21 شهریور 1399

فیلم دوک در جشنواره ونیز 2020 خوش درخشید؛ یک کمدی جذاب انگلیسی

فیلم دوک تا به این لحظه یکی از عظیم ترین غافلگیری های جشنواره ونیز 2020 بوده است. این فیلم کمدی-درام انگلیسی توانسته نظر مثبت اغلب منتقدها و تماشاگرها را به خود جلب کند.

16 شهریور 1399

خطر فراموشی ارزش های دفاع مقدس با غرق شدن در جناح بازی ها

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان نسبت به آنچه فراموشی ارزش های دفاع مقدس با غرق شدن در جناح بازی ها می خواند، هشدار داد.

15 شهریور 1399

خبرنگاران دبیر شورای معادن کرمان: کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است

کرمان- خبرنگاران - دبیر شورای معادن استان کرمان گفت: بمنظور تحقق شعار سال یعنی جهش تولید پیروز به کاهش فرایند بازه زمانی صدور مجوزها در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری شده و از طریق این پنجره ، نگاه ایجاد شهرک های تخصصی را به صورت پایلوت دنبال کردیم.

13 شهریور 1399

افزایش 100 درصدی تعرفه اینترنت، گران فروشی دو اپراتور موبایل اعلام شد

خبرنگاران؛ درحالی که پیش از این عنوان شده بود افزایش تعرفه ای در بسته های اینترنتی اپراتورهای همراه صورت نگرفته، معاون وزیر ارتباطات بیان کرد گرانفروشی و افزایش 100 درصدی تعرفه اینترنت در دو اپراتور موبایل، به سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی...

12 شهریور 1399

خروج نظامیان آمریکایی در راس مذاکرات الکاظمی در واشنگتن خواهد بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، عامر الفایز عضو کمیسیون روابط خارجی مجلس عراق با اشاره به سفر قریب الوقوع مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور به آمریکا بیان نمود که موضوع خروج نظامیان آمریکایی از عراق در رأس مذاکرات الکاظمی در واشنگتن خواهد بود.

12 شهریور 1399

انتخابات شهرداری ها در فرانسه؛ پیروزی سبزها و شکست حزب حاکم

انتخابات دور دوم شهرداری ها در فرانسه به نوعی یک همه پرسی درباره عملکرد دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه بود. نتیجه این انتخابات نشان داد که شهروندان این کشور از سیاست های حزب جمهوری به پیش امانوئل ماکرون سلب اعتماد نموده اند.

8 شهریور 1399

بدترین و فاجعه بارترین حوادثی که به دلیل خطای انسانی رخ دادند

خبرنگاران: از خواب بیدار شدیم و چیزی را دیدیم و شنیدیم که در روز های پس از حادثه بار ها در موردش شنیده بودیم، اما نمی خواستیم و دوست نداشتیم باورش کنیم: هواپیمای مسافربری اوکراینی در اثر خطای انسانی و با شلیک سیستم پدافند هوایی نیرو های هوافضای سپاه ساقط...

8 شهریور 1399

فارن افرز: زوال هژمونی آمریکا دائمی خواهد بود

به گزارش خبرنگاران، فارین افرز در مطلبی با عنوان چگونه یک هژمونی به سرانجام می رسد، به موضوع سستی استیلای قدرت آمریکا در عرصه بین الملل پرداخت.

6 شهریور 1399

فارس من، چرا افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد به درستی اعمال نمی گردد؟

سردبیر یکی از سوژه های فارس من تاکید دارد که دانشگاه آزاد خود را زیرمجموعه وزارت کار نمی داند اما قوانین و موارد مربوط به استخدام را براساس قانون کار اعمال می نماید که باعث متضرر شدن اعضای هیات علمی و کارکنان این مجموعه شده است....

5 شهریور 1399

ویدیوکنفرانس اتحادیه کتابفروشان آمریکا برگزار گردید، چالش های کتابفروشی در پساکرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشرزویکلی، اتفاقات اخیر کشور آمریکا مثل شیوع ویروس کرونا و حادثه قتل جرج فلوید شهروند سیاه پوست مینیاپولیس بیشتر از همه کتابفروشان این کشور را با مشکل روبرو نموده است و آنها تقریباً در طول چند ماه گذشته تعطیل بودند....

4 شهریور 1399

فتاحی: تسهیلات به باشگاه های ورزشی فاقد بیمه هم اعطا می شود

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با مصوبه جدید هیات دولت به باشگاه های بدون بیمه نیز وام اعطا می شود.

2 شهریور 1399

مرحله سوم عملیات ضد داعش در عراق شروع شد

ایسنا نوشت: فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه) از شروع مرحله سوم عملیات ابطال العراق برای تعقیب و پیگرد اعضای گروه تروریستی داعش در سه استان اطلاع داد.

1 شهریور 1399

دیدار سفیر افغانستان در اسلام آباد با فرمانده ستاد ارتش پاکستان

سفیر افغانستان در پاکستان ضمن دیدار با فرمانده ستاد ارتش این کشور بر لزوم کوشش برای گسترش امنیت در منطقه تاکید نمود.

31 مرداد 1399

ترامپ خطاب به بایدن: کار من برای سیاهان از اقدامات تو بیشتر بوده!

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه بار دیگر علیه جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود در ا نتخابات ریاست جمهوری امسال میلادی به بدگوئی پرداخت.

31 مرداد 1399
تعداد: (157)