تولید لباس نانویی نوزاد در کشور

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب از تولید پارچه ضد اشعه ایکس خبر داد و گفت: با وجود شرایط سخت تحریم ها، شرکت های دانش بنیان راستا توسعه صنعت کشور را فراهم کرده اند.

تولید لباس نانویی نوزاد در کشور

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا به نقل از ایسکانیوز، لاله ملک نیا، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب و مدیرعامل این شرکت دانش بنیان از تولید پارچه ضد اشعه ایکس و لباس نانویی برای نوزاد خبر داد و گفت: در تولید این منسوجات نانویی از انواع الیاف طبیعی از جمله الیاف پشم، پنبه، ابریشم و الیاف مصنوعی از قبیل الیاف پلی استر، نایلون و پلی پروپیلن استفاده شده و با به کارگیری نانوذراتی همچون نانوذرات فلزی و کربنی خاصیت ضد امواج به آنها بخشیده شده است. این نانوذرات با استفاده از روش های پوشش دهی فیزیکی و شیمیایی روی الیاف زمینه نشانده شده اند؛ بنابراین بسته به نوع نانوذره و میزان پوشش، محصول نهایی می تواند طیف مختلفی از امواج را جذب یا منعکس کند.

وی ادامه داد: ما پیروز شدیم قراردادی برای تولید البسه های توان بخشی مورد استفاده در فیزیوتراپی منعقد کنیم؛ این البسه به بیمارانی که دچار معلولیت و کسانی که به دنبال ایجاد ماهیچه هستند، کمک می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب بیان کرد: در واقع این منسوجات جایگزین پدهای فیزیوتراپی هستند که با انتشار امواجی با طول موج خاص، منجر به تحریک بافت شده و عملکرد درمانی دارند.

ملک نیا با بیان این که این لباس های نانویی می توانند فرصت ماهیچه سازی را برای فرد فراهم سازند، بیان کرد: با تولید این البسه، پدهای فیزیوتراپی حذف می شوند و لباسی برای منقبض و منبسط کردن ماهیچه بیمار از جنس پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان این که این البسه آزمایش های میدانی خود را طی کرده است، اضافه نمود: این البسه با نمونه های آلمانی برابری می کنند که قرار است آن را به تولید انبوه برسانیم.

ملک نیا شرح داد: اکنون در مرحله بازاریابی برای محصولات تولیدی هستیم که این محصولات در نمایشگاه نانو ارائه شده بود.

وی با تاکید بر این که شرکت های دانش بنیان راهگشای راستا توسعه صنعتی کشور بودند، اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان توانستند فعالیت های قابل توجهی ارئه دهند، طوری که در تولید اکثر محصولات، کشور را از واردات بی نیاز کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 47

به "تولید لباس نانویی نوزاد در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید لباس نانویی نوزاد در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید