دست های کوچک، مهربانی های بزرگرونمایی شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاراندر اصفهان،نویسنده مجموعه داستان های دست های کوچک، مهربانی های بزرگ در مراسم رونمایی از کتاب، این مجموعه سه جلدی را حاصل تلاش دسته جمعی گروهی از فعالان حوزه کار داوطلبانه دانست و گفت: تلاش کردیم مفهوم کار داوطلبانه را در قالب داستان و از سنین کودکی برای بچه ها بیان کنیم. چون در دنیا به این نتیجه رسیده اند که هیچ آموزشی به ثمر نمی رسد مگر اینکه در دوران کودکی به بچه ها آموزش داده شود.

دست های کوچک، مهربانی های بزرگرونمایی شد

بنفشه رسولیان شنیدن و خواندن داستان را یکی از بهترین راهکارها برای آموزش به بچه ها و نوجوانان دانست و ادامه داد: پیش از این نیز نویسندگی یک مجموعه داستان پنج جلدی با نام مهربانى هاى ریزه میزه ویژه گروه سنی الف (از پیش دبستانی تا دوم دبستان) را بر عهده داشتم که خوشبختانه مجوز رشد را نیز از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرد.

وی اضافه نمود: امیدوارم مجموعه سه جلدی دست های کوچک، مهربانی های بزرگ نیز که ویژه گروه سنی ب (سوم و چهارم دبستان) تهیه شده است، مجوز رشد را دریافت کند.

نویسنده مجموعه داستان های دست های کوچک، مهربانی های بزرگ و مهربانى هاى ریزه میزه ادامه داد: سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان حامی تدوین این کتاب ها بود. همچنین در طی مراحل بررسی متون و تصویرگری این دو مجموعه کتاب، نظرات مسئولان اداره مشارکت های فرهنگی و اجتماعی این سازمان برای ما بسیار کارساز بود که نتیجه آن، چاپ این مجموعه شد.

مرضیه قائدی، تصویرگر کتاب کودک نیز در این مراسم گفت: در مجموعه داستان های مهربانى هاى ریزه میزه که ویژه گروه سنی الف است از عناصر تصویری بسیار ملموس و نزدیک به زندگی بچه ها که در بازی های خود با آنها آشنا هستند استفاده شده است.

وی ادامه داد:در مجموعه دست های کوچک، مهربانی های بزرگ ویژه گروه سنی ب از عناصر تصویری غیرانسانی استفاده شده چون بچه ها این گروه سنی می توانستند در جهان بچه هاه خود با این عناصر کاملاً ارتباط برقرار کنند.

این تصویرگر کتاب کودک نهادینه کردن فرهنگ همیاری و نوع دوستی را هدف تدوین این دو مجموعه کتاب دانست و گفت: این داستان ها قابلیت آموزش در مقطع دبستان را دارد چرا که در آنها به کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه کوچک و دسترس اشاره شده که حتی می تواند به صورت عملی نیز توسط بچه ها تمرین شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 972

به "دست های کوچک، مهربانی های بزرگرونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست های کوچک، مهربانی های بزرگرونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید