رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرنگاران : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا باید جریمه هایی در نظر بگیرد، برای مثال مراکزی که در این شرایط پروتکل ها را رعایت نمی نمایند نباید شاهد برخورد قانونی باشند؟ این موضوع باید جرم انگاری بشود.

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد وحیدی با اشاره به شرایط بحرانی کشور در حوزه شیوع کرونا ویروس عنوان نمود: در فضای عمومی یک بی مبالاتی را شاهد هستیم، در حالی که در بعضی شهرها از برگزاری تجمعات و برگزاری کلاس مدارس و دانشگاه ها نگرانی داریم شاهد این موضوع هستیم که مردم خود به خود تجمعاتی را رقم می زنند که خطراتی را به دنبال دارد.

وی اضافه نمود: از ابتدای مدیریت حوزه کرونا در کشور اشاره کردم باید به موضوع اجبار در بعضی بخش ها توجه کنیم، اما نمی دانم چرا بعضی با سهل انگاری به این مهم بی توجهی می نمایند؟ می گویند نباید با اجبار رفتار کرد، خب مگر کشورهایی که در این حوزه با اجبار رفتار می نمایند متوجه نیستند؟ امروزه آمار نشان داد ما در تعداد فوتی ها شرایط خوبی نداریم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح داد: در حوزه رعایت پروتکل ها نیز کم لطفی هایی را شاهد هستیم، به همین جهت معتقدیم باید برخوردهایی در این زمینه در نظر بگیریم، ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی تواند در این حوزه جریمه ای در نظر بگیرد؟ یعنی صرفا باید موارد را بخش نامه کرد؟ بخش نامه ها گاها دیر به دست مرکز مربوطه می رسد.

وحیدی با تاکید بر لزوم پرهیز از سفرها و رفت و آمدهای غیرضروری عنوان نمود: در سفر کردن ها برای مثال در همین سوار و پیاده شدن مسافرین اتوبوس ها در میان راه شاهد توسعه یک فعالیت اجتماعی هستیم؛ به همین دلیل باید از این امر پرهیز کرد، ستاد ملی مبارزه با کرونا باید جریمه هایی در نظر بگیرد، برای مثال مراکزی که در این شرایط پروتکل ها را رعایت نمی نمایند نباید شاهد برخورد قانونی باشند؟ این موضوع باید جرم انگاری بشود، رویکرد بعضی کشورها را با موضوعات حوزه سلامت را شاهد هستیم که به این امر درست مانند حوزه امنیت کشور نگاه می نمایند و سلامت را در شعاع حوزه امنیت قرار می دهند، ولی ما این موضوع را رها نموده ایم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 747

به "رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید