روانشناسی؛ راز های پنهان شخصیت خود را آشکار کنید

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، کار در پس زمینه زندگی روزمره و روابط ما، مجموعه ای از شخصیت های قدرتمند است. با رویارویی، بهبود و تراز کردن هر یک از این شخصیت ها، ما به نوبه خود احساسات، افراد، حوادث، باور ها و پارادایم هایی را آزاد می کنیم که دیگر در خدمت تکامل ما نیستند

روانشناسی؛ راز های پنهان شخصیت خود را آشکار کنید

متوجه شدن بعضی از درس های زندگی سخت است، اما سخت ترین آن هایی است که ما را به سمت درک بیشتری از خود سوق می دهند، ما با یک حس گسترش یافته از خود، تصمیمات بهتری می گیریم تا زندگی ما آرام تر، پربارتر و حتی سالم تر گردد.

آنچه که رشد ما را معین می نماید اقداماتی است که ما در جهت تحقق رویا های خود به خود تحقق می بخشیم و رشد و موفقیت ما را معین می نمایند، هر یک از ما یک معادله شیمیایی در حال تغییر هستیم که به دنبال پیوستگی و صداقت است.

ما می دانیم که کیمیا و سعادت شخصی ما به افکار و خواسته های ما وابسته است، اما بدون سرمایه گذاری به وسیله عمل، هیچ چیز در واقعیت های جسمی ما تغییر نخواهد نمود.

کار در پس زمینه زندگی روزمره و روابط ما، مجموعه ای از شخصیت های قدرتمند است. با رویارویی، بهبود و تراز کردن هر یک از این شخصیت ها، ما به نوبه خود احساسات، افراد، حوادث، باور ها و پارادایم هایی را آزاد می کنیم که دیگر در خدمت تکامل ما نیستند. در این فرایند ما زندگی و همچنین زندگی های قبلی و آینده را متحول می کنیم.

هر تجربه منجر به جمع شدن نگرش ها، اهداف و اعتقادات می گردد که مانند آهن ربا در ما زندگی می نمایند. بدون کنترل، آهن ربا های داخلی ما می توانند تجربیات نامطلوبی را به زندگی ما جلب نمایند. این آهن ربا ها همچنین ماسک های هویتی (شخصیت هایی) را در درون ما شکل می دهند، که همچنین تجارب را جذب می نمایند و به عنوان موتور عمل ما عمل می نمایند.

ما در رحمت این سازه های آمورف و جاسازی شده هستیم تا زمانی که آن ها را بشناسیم، بهبود دهیم و آزاد کنیم. در حالی که بعضی از شخصیت های ما مفید یا خوش خیم هستند، بقیه خدمه می توانند نیرویی برای حساب کردن باشند.

ما از شخصیت های اصلی خود برای درگیر کردن دنیا، دوست یابی، شغل و توجه استفاده می کنیم. باکاوش در شخصیت هایمان، آن ها را در لحظه قابل پذیرش تر می کنیم، این به ما یاری می نماید احساسات، تصاویر و تجربیات بدون مراقبت را پردازش کنیم. با این کار، توانایی خود را برای بخشش خود و دیگران افزایش می دهیم. در نتیجه، آگاهی ما گسترش می یابد و رشد می کنیم.

با گذشت زمان، ما متحول می شویم و مجموعه های اصلی شخصیت ما تغییر می نمایند و در انتها زندگی همه شخصیت ها را رها می کنیم و به منبع برمی گردیم.

این بدان معنا نیست که روح ما می میرد: این بدان معناست که ما بدون تظاهر و ساخت به وجودی برمی گردیم، حالتی که می توانیم هنگام زندگی در بدن خود در اینجا و اکنون به آن دست پیدا کنیم.

طبق قدیمی ترین سنت های معنوی، هدف از زندگی آزاد کردن ویژگی هایی در درون ماست که با منبع همه زندگی ناسازگار است. این همان چیزی است که استادانی که در طول زمان ظاهر شده اند به ما آموخته اند. بودا، محمد، عیسی، کریشنا، لائو تزو، کوان یین، آما، پاراماهانزا یوگاناندا، سوامی ویوکاناندا، اوشو، تیچ نهت هان، سای بابا و همه موجودات نوری که روح ما را روشن می نمایند، به یکتایی با خلقت اشاره می نمایند.

بعضی از افراد این حالت روشن را با دعا، ذکر و یا زندگی صومعه ای دنبال می نمایند، اما بیشتریت ما از شیوه های رابطه ای و عاطفی برای خدمت به پیشرفت معنوی خود استفاده می کنیم. این ابزار ها ما را به خود نزدیک می نمایند و باعث افزایش آگاهی، وضوح و احساس آزادی می شوند.

ما با کاوش و یافتن همدلی برای طیف گسترده ای از صفات انسانی ذاتی در شرایط انسانی، به منبع نزدیک می شویم. با دیدن خود در هر موجود زنده ای آزاد می شویم و با نیت و عملکردمان متمرکز بر پذیرفتن همه جوانب شرایط انسانی، بیدار می شویم.

چگونه این نوع اکتشاف عمیق را آغاز کنیم؟ آیین های قدرتمندی وجود دارد که می تواند ما را به خود نزدیک کند. از Sweat Lodges و Pagan Rituals گرفته تا کار با انرژی پیشرفته و روش های خود تمیز کردن، ما گزینه های زیادی داریم.

چالش این است که بیشتر ما سادگی زندگی را نداریم و اگر با خود صادق باشیم، می دانیم که این موارد اغلب آنقدر قدرت ندارند که بند عاطفی و روانی ما را بشنمایند. از بسیاری جهات، روش های سنتی عصر جدید موقتی، خودخواهانه، مسئله دار و خودشیفته هستند.

ما نمی توانیم بدون اندازه گیری اکتشاف عمیق و پیشرفت کنیم. ممکن است برای لحظه ای به وضوح برسیم، اما این بدان معنا نیست که می توانیم آن را حفظ کنیم یا لزوماً از آن بهره مند شویم. می توانید در تمام طول روز چاکرای تاج خود را با نور سفید تنفس کنید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که ذهن شما در ساعات بعدی مصرف نگردد.

کاهش سرعت برای رسیدن به تحول پایدار، چالشی است که همه ما با آن روبرو هستیم. تعداد کمی سیستم وجود دارد که بتواند تحول واقعی به ما بدهد. بیشتر آموزه های معنوی که به طور منظم مصرف می کنیم بسته های شیرینی است.

آن ها احساس بسیار خوبی دارند، زیبا هستند، ارتعاشات مثبتی ایجاد می نمایند و برای لحظه ای حس باز بودن را القا می نمایند. اما یک هفته بعد، چه چیزی واقعاً تغییر نموده است؟

دنیا همه چیز است، هم نور و هم تاریک. اگر هنگام مصرف نور، ما با تاریکی نمی رقصیم، هدف را از دست می دهیم. عیسی 40 روز را در صحرا گذراند. او بازی نمی کرد و نمی توانست فکر های مثبتی را روی کارت های نمایه بنویسد. همه ما فرصت یکسانی داریم، اما بندرت آن را دنبال می کنیم.

Pauls The Personality Cards و برنامه Blended Soul ابزاری هستند که می توانند به شما در تعمیق فرایند کاوش خود یاری نمایند. اگر می خواهید کار را بدون مجموعه ابزار انجام دهید، آنچه در اینجا توصیه می کنم این است:

بی سر و صدا با ژورنال خود بنشینید و لیستی از ویژگی های مثبت خود را بنویسید.

لیستی از افرادی که فکر می کنید شخصیت این صفات هستند را بنویسید.

لیستی از ویژگی های منفی و عجیب خود را بنویسید.

لیستی از افرادی که بازتاب این ویژگی ها هستند را بنویسید.

از هر لیست 3 فرد اغراق آمیز را انتخاب کنید.

یکی یکی به هر شخصیت نگاه کنید و در خصوص چگونگی شباهت به هر شخص صادق باشید. هر ویژگی را کاوش کنید و به رفتار های مشابه خود نگاه کنید.

در خصوص زشتی های خود با خود صادق باشید. ابراز پشیمانی کنید، عصبانیت خود را پیدا کنید، غم و اندوه زیر عصبانیت خود را پیدا کنید و همه چیز را رها کنید.

به تصاویری که شما را آزار داده اند یا به شما ظلم نموده اند، فکر کنید. روی احساسات تمرکز کنید و آن ها را بیرون بگذارید.

ویژگی های مثبت خود را جشن بگیرید و متعهد شوید که در همه کوشش های آینده خود با آن ها صف آرایی کنید.

با گذراندن این فعالیت، فرآیند های تفکر و احساسات خود را بنویسید.

برای تکمیل اکتشاف کامل و ترشح کامل بدن به چند ساعت یا چند روز فرصت دهید. هر کاری که ضروری است انجام دهید.

پس از تکمیل، لیستی از ویژگی هایی را که امیدوارید در تمام زندگی خود مجسم کنید، نگه دارید.

پس از گذراندن این فرایند، شما وضوح تازه ای پیدا خواهید کرد. ذهن شما راحت تر خواهد بود و قلب شما باز و پر خواهد شد.

در اینجا هدف این است که سطح بالایی از پذیرش را برای کسانی که واقعاً هستید را مجسم کنید. هیچ راهی سریع برای حذف همه پیش بینی های نادرست ما وجود ندارد. فقط آگاهی شما افزایش می یابد، که بیشتر اوقات به وسیله یک تجربه شدید احساسی حاصل می گردد.

به دنبال شناخت همه قسمت های خود باشید. در سایه روان خود از سایه ها و چالش ها فرار نکنید. در حالی که درد ممکن است غیر قابل تحمل باشد، اما موقتی است.

این فرایند در حال اجرا است. به کاوش و انتشار احساسات پیرامون تصویری که وسواس دارید ادامه دهید. همواره به دنبال انتشار ویژگی های منفی باشید و عمیق ترین آگاهی را در خصوص هر موقعیتی فراهم کنید.

هرچه بیشتر بتوانید احساسات را از بدن خود پاک کنید و بیشتر بتوانید سایه های خود را روشن کنید، تکامل بیشتری خواهید یافت. این تکامل سادگی بیشتری را در زندگی شما ایجاد خواهد نمود. این یک رها کردن در هر سطح خواهد بود.

ارزش این است که شما با صعود به تمام این کوه های احساسی، به خود این توانایی را می دهید که از هر کوهی بالا بروید و با هر مانعی در واقعیت فیزیکی خود روبرو شوید. هرچه بیشتر این مراحل را طی کنید، تغییراتی در شغل، امنیت، زندگی عاشقانه، زندگی شخصی و روابط خود مشاهده خواهید کرد. با رها کردن احساسات، آهن ربا را آزاد یا تغییر دهید. با آهن ربا کمتر، پیوست های کمتری وجود دارد.

با گذر از این نوع فرایند ها، در یک سطح اصلی تغییر خواهید کرد. این بدان معنی است که ممکن است بعضی از افراد زندگی شما را ترک نمایند، افراد جدیدی ظهور نمایند و زندگی متفاوت باشد.

همه ما از جرقه های الهی به دنیا آمده ایم. این جرقه ها، هرچند خالص، نمی توانند مانع از اتخاذ ویژگی ها و نگرش های ناتوان نماینده شوند. هر چند سخت باشد، بهبود این جنبه ها به تکامل ما یاری می نماید.

از شما دعوت شده است که همه جوانب درون خود و دیگران را کاوش، در آغوش بگیرید، ببخشید و جشن بگیرید. شخصیت هایی را که در هسته اصلی شما زندگی می نمایند تصور کنید. به هر یک از آن ها به عنوان بازتابی از خود و افراد زندگی خود نگاه کنید.

هر یک را به عنوان نمایشی از جنبه ای از دنیا ببینید که شما را به عشق ورزیدن، التیام و تسلط بر آن فرا می خواند. ممکن است این فرایند به شما یاری کند تا با موفقیت از کنار داستان های خود عبور کنید و به آزادی عاطفی و معنوی نزدیک شوید.

منبع: فرادید
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1043

به "روانشناسی؛ راز های پنهان شخصیت خود را آشکار کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روانشناسی؛ راز های پنهان شخصیت خود را آشکار کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید