سلامتی و پزشکی

برنامه کره شمالی برای گسترش روابط با چین

رئیس کره شمالی از برنامه تازه خود برای گسترش روابط با چین اطلاع داد.

6 آذر 1399

دولت ضعیف، ویروس قوی ، شماره 5 نشریه دانشجویی امیدیه منتشر شد

به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز، شماره پنجم نشریه دانشجویی امیدیه منتشر شد.

5 آذر 1399

درد مزمن و ارتباط آن با سکته قلبی و مغزی

طی دوره مطالعه، افرادی که از درد مزمن رنج می بردند در مقایسه با آن هایی که به درد مزمن مبتلا نبودند، 20 درصد احتمال بیشتری داشت یک حمله قلبی را تجربه کنند و همچنین احتمال تجربه سکته مغزی برای آن ها 30 درصد بیشتر بود.

2 آذر 1399

واکنش احترام برومند به سردیس هنرمندان در باغ هنر

این روزها که بسیاری از برنامه های فرهنگی و هنری به دلیل گسترش ویروس مرگبار کرونا تعطیل شده است، انتشار چند عکس در فضای مجازی از سردیس بعضی از هنرمندان نام آور کشورمان، انتقادهای زیادی در پی داشته است.

1 آذر 1399

امنیت لرستان در سطح مطلوبی واقع شده است

خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: امنیت استان در سطح مطلوبیت واقع شده است.

30 آبان 1399

آیا شخصیت ارثی است یا اکتسابی؟

تست تاثیر والدین بر شخصیت فرزندانشان، دانش شما را در پاسخ به این سوال که شخصیت شما ارثی است یا آن را کسب نموده اید می سنجد. پاسخ به این تست و خواندن توضیحات آن درستی باور شما در خصوص ارثی بودن یا اکتسابی بودن شخصیتتان را به چالش می کشد.

27 آبان 1399

زالی: بیمارستان ها پول ندارند، نیرو های تازه نفس تزریق گردد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خواهان حمایت هرچه بیشتر از بیمارستان ها برای تامین منابع اقتصادی به منظور استمرار ارائه خدمات به بیماران شد.

26 آبان 1399

نویسنده خوب همواره تازه کار است

تهران (پانا) - در گذشته رسم بر این بود که برای کتاب ها جشن امضا یا مراسم رونمایی برگزار می شد تا از این طریق زمینه ارتباط بهتر و نزدیک تر مخاطب و نویسنده فراهم گردد. با توجه به شرایط موجود و شیوع مصیبت بار کرونا، برگزاری جشن امضای کتاب ارواح شهرزاد شهریار...

25 آبان 1399

برنده مدال طلای مقابله جهانی با کرونا

خبرنگاران : فرید زکریا ستون نویس واشنگتن پست در مطلبی به عوامل موفقیت کشورها در کنترل شیوع کرونا پرداخته است.

24 آبان 1399

همکاری آموزش و پرورش استثنایی با سمپاد در قالب کارگروه مشترک

تهران (پانا) - با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان نشست مشترک آنالیز همکاری های مشترک برگزار گردید و در این نشست مقرر شد کارگروه همکاری مشترک آموزش و پرورش استثنایی با سمپاد تشکیل...

23 آبان 1399

میز ناهارخوری 6 نفره در سبک های مدرن، کلاسیک و امروزی

میز ناهارخوری 6 نفره به دلیل نیاز به فضای بیشتر، مناسب خانه هایی با مساحت متوسط است. میز ناهارخوری همیشه یکی از ملزومات دکوراسیون هر خانه ای است که علاوه بر زیبایی کارایی بسیار مفیدی هم دارد و بطور کلی بروی سلامت افراد با طرز نشستن صحیح تاثیر گذار خواهد...

22 آبان 1399

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری گردد

خبرنگاران : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا باید جریمه هایی در نظر بگیرد، برای مثال مراکزی که در این شرایط پروتکل ها را رعایت نمی نمایند نباید شاهد برخورد قانونی باشند؟ این موضوع باید...

22 آبان 1399

اجرای بومی سازی پروژه کشت سلول بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، معید دهقانپور فراشاه؛ مدیر این شرکت دانش بنیان گفت: بومی سازی پروژه سلولی و طراحی دستگاه کاندیشن مدیا سرم استم سل (حاصل از محیط کشت سلولی مزانشیم)، برای اولین بار در ایران توسط شرکت ما اجرا شده است....

21 آبان 1399

پیغام رئیس جمهور ونزوئلا برای ترامپ، مادورو: واکسن روسی می زنم

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: به همراه خواهرم و پسرم قصد داریم تا واکسن کرونای اسپوتنیک-وی ساخت روسیه را تزریق کنیم.

18 آبان 1399

ممنوعیت هرگونه راهپیمایی اربعین در کشور

در اطلاعیه شماره هفت ستاد مرکزی اربعین حسینی تاکید شده است که انجام هرگونه راهپیمائی و پیاده روی به سمت بارگاه منور حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) و سایر بقاع متبرکه، به مناسبت اربعین حسینی (ع) ممنوع است.

18 آبان 1399

اعلام تعطیلی موزه سینمای ایران

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، اعلام تعطیلی موزه سینمای ایران تا 18 مهر صورت گرفت.

17 آبان 1399

نوروزی: اتفاقات فرودگاه دوحه قطر قداست و حرمت پزشک را از بین برد، هیچ وقت به استقلال پشت نمی کنم

امین نوروزی معاون پزشکی پیشین باشگاه استقلال گفت: اتفاقاتی که در فرودگاه دوحه قطر افتاد، قداست و حرمت پزشک را از بین برد.

15 آبان 1399

عمل سزارین چیست؟

عمل سزارین روشی برای زایمان است که با بی حسی موضعی انجام می گردد. در این مطلب با علت و عوراض سزارین و انجام عمل سزارین با عکس آشنا می شوید.

14 آبان 1399

قبل از خوردن ماکارونی مطلب زیر را حتما بخوانید

ماکارونی از جمله غذا های پر هوادار است، اما اگر در تغذیه خود محتاط هستید پیشنهاد می کنیم قبل از خوردن آن مطلب زیر را حتما بخوانید.

14 آبان 1399

پیش بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی

این مدل، براساس ویژگی های بالینی از جمله سن بیمار، اشباع اکسیژن طی دیدار پزشکی و نحوه دیدار مانند بستری شدن، مداوای سرپایی و دیدار از راه دور با پزشک طراحی شده است.

12 آبان 1399
تعداد: (182)