سلامتی و پزشکی

بازگشت فضانوردان ناسا به زمین

این اولین بار از زمان ماموریت 45 سال پیش آپولو است که خدمه ناسا با یک کپسول در آب فرود می آیند. بعد از بازنشستگی ناوگان شاتل های ناسا که قادر به فرود بود، فضانوردان آمریکایی با موشک و کپسول های روسی به فضا می رفتند و برمی گشتند.

2 مهر 1399

بولسونارو: احساس ضعف بیشتری می کنم، ریه من عفونت نموده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اِسکای نیوز، ژایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل که در هفته های گذشته اعلام نموده بود که به کرونا مبتلا شده و تا به امروز 3 باز نیز تست کووید-19 وی مثبت اعلام شده است، از شرایط بد جسمانی خود اطلاع داد.

1 مهر 1399

نبرد نابرابر با کوسه های مالی

چالش عظیم و البته نه چندان تازه ای که پیش روی امریکا و سران آن قرار گرفته است، نابرابری های درآمدی و طبقاتی در این کشور است. شکافی که پیوسته عمیق تر می گردد و عوارضی مثل رواج بیماری کرونا و بحران های سیاسی داخلی ازجمله تبعات سرکوب بی رحمانه سیاهپوستان...

29 شهریور 1399

شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس از دو مجری تلویزیون

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه اقدام های حقوقی در ارتباط با دو تن از مجریان تلویزیون را انجام داده است.

29 شهریور 1399

آذرنیا: امیدواریم افاضلی قبل از بازی با سایپا به تیم ماشین سازی برگردد

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی گفت: امیدوار هستیم افاضلی تا 2 ،3 روز آینده به تیم ماشین سازی برگشته و به کار خود ادامه دهد.

28 شهریور 1399

فرم خود اظهاری داوطلبان آزمون دکتری از 7 مرداد قابل دسترس خواهد بود ، برگزاری امتحان برای بیماران کرونایی در بیمارستان

داوطلبان آزمون دکتری سال 99 از 7 مرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند.

25 شهریور 1399

خبرنگاران رییس شورای اسلامی: محدودیت ورود گردشگران به شهرکرد اجرایی شود

شهرکرد- خبرنگاران- رییس شورای اسلامی شهرکرد با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: برای جلوگیری از گسترش این ویروس در مرکز چهارمحال و بختیاری، به مسوولان پیشنهاد می شود محدودیتی هایی در خصوص پذیرش مسافران و گردشگران به این شهر در یک هفته جاری اجرا شود.

21 شهریور 1399

راهکارهای علمی برای ضدعفونی دست ها

سیناپرس/ بیماری کرونا همچنان در حال آلوده کردن انسان ها در سراسر دنیا بوده و در بعضی از مناطق دوباره مبتلایان را به اوج رسانده است. یکی از مهم ترین راهکارهای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید 19، شستن یا ضدعفونی کردن دست ها است. پژوهش ها نشان می دهد که بیشتر...

17 شهریور 1399

آمار ابتلا به کووید-19 برای نخستین بار هشت رقمی شد

به رغم کاهشی شدن نمودار آمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی که نویدبخش خاتمه موج نخست این بیماری است، شمار موارد ابتلا ساعتی پیش رقم 10 میلیون را پشت سر گذاشت.

16 شهریور 1399

چگونه از ورم دست و پا بعد از ورزش جلوگیری کنیم؟

مجله اینترنتی تناسب اندام/ بله، ورزش عالی است و باعث طولانی شدن عمر می گردد. اما اگر تمرینات، دست ها یا پاهایتان را آنقدر متورم نمایند که دیگر قابل شناسایی نباشند، که ادام یا آماس نامیده می گردد، یک بیماری واقعی است و علل بسیاری دارد که می تواند اشاره...

9 شهریور 1399

سازمان انرژی اتمی: مرکز پزشکی سینا اطهر فاقد مواد پرتوزا بود

دفتر حفاظت در برابر اشعه مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور گفت: کلینیک سینا اطهر در نزدیکی میدان قدس تهران، که شامگاه سه شنبه 10 تیرماه دچار انفجار و حادثه شد، بر اساس سوابق و مجوزهای صادره این دفتر، فاقد مواد پرتوزا جهت مقاصد تشخیص و درمان بوده است.

9 شهریور 1399

انتخابات شهرداری ها در فرانسه؛ پیروزی سبزها و شکست حزب حاکم

انتخابات دور دوم شهرداری ها در فرانسه به نوعی یک همه پرسی درباره عملکرد دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه بود. نتیجه این انتخابات نشان داد که شهروندان این کشور از سیاست های حزب جمهوری به پیش امانوئل ماکرون سلب اعتماد نموده اند.

8 شهریور 1399

بدترین و فاجعه بارترین حوادثی که به دلیل خطای انسانی رخ دادند

خبرنگاران: از خواب بیدار شدیم و چیزی را دیدیم و شنیدیم که در روز های پس از حادثه بار ها در موردش شنیده بودیم، اما نمی خواستیم و دوست نداشتیم باورش کنیم: هواپیمای مسافربری اوکراینی در اثر خطای انسانی و با شلیک سیستم پدافند هوایی نیرو های هوافضای سپاه ساقط...

8 شهریور 1399

فارس من، چرا افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد به درستی اعمال نمی گردد؟

سردبیر یکی از سوژه های فارس من تاکید دارد که دانشگاه آزاد خود را زیرمجموعه وزارت کار نمی داند اما قوانین و موارد مربوط به استخدام را براساس قانون کار اعمال می نماید که باعث متضرر شدن اعضای هیات علمی و کارکنان این مجموعه شده است....

5 شهریور 1399

لغو تورهای گردشگری در زنجان به دلیل شیوع دوباره کرونا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از لغو تورهای گردشگری در استان اطلاع داد.

3 شهریور 1399

احتمال افزایش 30 درصدی مصدومیت ها در لیگ برتر

عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به این که رقابت های فوتبال و به ویژه لیگ برتر نباید به صورت فشرده و هیجانی برگزار گردد، گفت: در صورت برگزاری فشرده مسابقات پیش بینی می گردد میزان آسیب دیدگی ورزشکاران 30 درصد افزایش یابد. ...

2 شهریور 1399

فقط به دستکش دل خوش نکنید

خبرگزاری ایران آنلاین: برغم استفاده از دستکش، قبل از خوردن و آشامیدن و بعد از رسیدن به منزل حتما دست هایتان را بشوید؛ استفاده از دستکش، ضرورت شستن دست ها را برطرف نمی کند.

30 مرداد 1399

فراوری انواع کوره های القایی از خروج 600هزار دلار ارز جلوگیری کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان تولیدی پیروز شده استانداردهای داخلی و بین المللی برای محصولات تولیدی خود دریافت کند.

27 مرداد 1399

تعیین شرایط کم آبی بدن با بررسی رنگ ادرار

حتماً متوجه شده اید که هر روز یا گاهی هر ساعت از روز ادرار شما تغییر رنگ می دهد. خب، به نظر شما چه رنگی سالم است و چه مواردی در ادرار باید مورد توجه قرار گیرد؟

23 مرداد 1399

نفت مسجدسلیمان به خوزستان بازنمی گردد

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان قرار نیست به این زودی به خوزستان بازگردد و شایعات در این مورد صحت ندارد.

18 مرداد 1399
تعداد: (151)