سزارین اضطراری (علت سزارین اورژانسی) چیست و چگونه انجام می گردد؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سزارین اضطراری یا سزارین اورژانسی (Emergency C-sections) نوعی زایمان می باشد که به علت مواردی نظیر جدا شدن زودرس جفت،خونریزی و...انجام میشود

سزارین اضطراری (علت سزارین اورژانسی) چیست و چگونه انجام می گردد؟

خانمها در تفکر و ایدههایشان معمولا زایمانشان را شکوه مند مجسم میکنند. نفس کشیدن در حین درد، حتی شاید لبخندی در هنگام آخرین فشار برای خروج نوزاد و معجزه تولد برلب خواهند داشت. بسیاری از آنها با انتخاب پزشکان با نرخ سزارین پایین، مراجعه به کلاس های آموزش زایمان و تمرین و حفظ وزن مناسب در حین بارداری کوشش میکنند تا مطمئن شوند میتوانند زایمان طبیعی انجام دهند. با این حال در ایران نرخ زایمانهای سزارین از همواره بیشتر شده است.

لزوم کنترل احساسات به هنگام روبرو با سزارین اضطراری

فارغ از اینکه چه اقدامات پیشگیرانهای را انجام داده اید و بارداریتان چقدر بیخطر و سالم طی شده است، همچنان ممکن است شما نیز به یک سزارین اضطراری احتیاج پیدا کنید. ممکن است احساس سرخوردگی نمایید. با این حال مهم است که دیدگاه تان را تغییر دهید. درست است که جراحی سزارین نیز مثل هر عمل جراحی اساسی دیگر خطراتی از قبیل خونریزی داخلی، لخته های خون، بروز عفونت و آسیب به اندام های داخلی را با خود دارد و در برخی از نوزادان نیز ممکن است باعث بروز مسائل جزئی تنفسی گردد. ولی امروزه با پیشرفتهای علم پزشکی در زمینهی تکنیکهای جراحی و آنتی بیوتیک ها، ریسک سزارین از همواره کمتر است و علاوه بر این در دراز مدت مهمترین چیزی که وجود دارد داشتن فرزند سالم است نه زایمان طبیعی.

علت سزارین اضطراری چیست؟

یکی از مهمترین عوامل بروز جراحی سزارین اضطراری قرارگیری جنین در حالت نامناسب (در حالتی که پاها یا باسن رو به پایین و در ابتدای راستا تولد باشد) و بدون آنکه از قبل اطلاع داشته باشید است. دلیل دیگر می تواند خونریزی شدید در هنگام زایمان، جدا شدن زودرس جفت و یا خونریزی در لگن باشد. مهمترین دلیل انجام سزارین های اضطراری این است که جنین نمیتواند زایمان را تحمل کند؛ اگر الگوی ضربان قلب جنین از بروز مسئله ای خبر دهد، جراحی سزارین سریعترین و امن ترین راه به جهان آوردن نوزاد است.

سزارین اضطراری چگونه انجام می گردد؟

ممکن است صحنه ای درهم ریخته باشد که در آن همه چیز باهم درحال وقوع است. قسمت پایین شکم تان را برای جراحی آماده میکنند. این قسمت بدن تان شسته شده و احتمالا شیو میگردد و به شما نیز به وسیله راستا سرم داروهای آنتی بیوتیک داده می گردد. محتمل است دوز مادهی بی حسی اپیدورال تان را تا میزان لازم برای سزارین افزایش دهند یا اینکه یک بیحسی اسپاینال یا بیهوشی کامل برایتان اعمال گردد. در صورت دریافت اسپاینال یا اپیدورال، شما از قفسه سینه به پایین بیحس خواهید بود اما هوشیاریتان را از دست نمیدهید. اما میتوانید برش را احساس کنید؛ به احتمال زیاد قادر نخواهید بود آن را مشاهده نمایید زیرا معمولا ناحیهی مورد جراحی به وسیلهی یک پرده از دید شما پنهان میگردد.

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 946

به "سزارین اضطراری (علت سزارین اورژانسی) چیست و چگونه انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سزارین اضطراری (علت سزارین اورژانسی) چیست و چگونه انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید