صادقی: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان نباید بالا باشد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، نایب رییس فدراسیون والیبال بانوان بر این باور است که با توجه به مدت زمان کم تیم ملی برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و آسیب دیدگی چند تن از ملی پوشان نباید انتظار از تیم ملی بالا برود.

صادقی: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان نباید بالا باشد

به گزارش خبرنگاران، فریبا صادقی ، نایب رییس والیبال بانوان در حاشیه برگزاری تمرین تیم ملی والیبال برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در جمع خبرنگاران درباره حضور تیم ملی پیش از رقابت های قهرمانی آسیا در ویتنام، بیان کرد: درخواست چهار ملاقات تدارکاتی را با تیم ملی ویتنام داده ایم. تیم ملی با 16 بازیکن 29 تیر ماه در ویتنام حضور خواهد داشت و تا ششم مرداد ماه اردوی مشترک با ویتنام را خواهیم داشت.

صادقی در ادامه درباره تیم ملی والیبال بانوان، بیان کرد: به دلیل این که تیم بانک سرمایه به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا حضور داشت و ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل می داد بعد از آمدن بانک سرمایه به کشور و ریکاوری دو هفته ای استارت تیم ملی را برای حضور در رقابت های قهرمانی را زدیم.

او اضافه نمود: با توجه به این که حدود دو ماه احتیاج به تمرین بود، برنامه تمرینی خود را برنامه ریزی کردیم و به دلیل کم بودن زمان نتوانستیم از مربی خارجی استفاده کنیم و به همین دلیل از گزینه داخلی استفاده کردیم.

نایب رییس والیبال بانوان در ادامه با اشاره به بحث جوانگرایی، خاطر نشان کرد: تغییر در کادرفنی و جوانگرایی در تیم ملی داشتیم. ان شاء الله در مدت زمان طولانی بتوانیم برای حضور در رقابت های آینده استفاده از گزینه خارجی اولویت ما است.

صادقی درباره المپیک جوانان و برنامه فدراسیون در این زمینه، بیان کرد: فدراسیون جهانی تا به این لحظه نامه مذکور را به ما ارسال نکرده است. در جلسه ای که با داورزنی برگزار کردیم، نظر بر این بود که استارت تیم ملی را سال جاری بزنیم تا استفاده لازم را از مدت زمان طولانی داشته باشیم.

نایب رییس والیبال بانوان در پاسخ به این سوال که باشگاه های جدید به لیگ برتر والیبال اضافه خواهند شد، آیا مجاز خواهند بود در بخش بانوان نیز تیمداری نمایند یا خیر، پاسخ داد: بحثی که ما داشته ایم این است که بتوانیم با تخفیف چند درصدی مالیاتی که فدراسیون از تیم ها دریافت می نماید و در صورت موافقت داورزنی مقدار این درصد مالیاتی را افزایش دهیم تا بتوانیم تیم ها را تشویق به تیم داری در بخش بانوان کنیم.

صادقی درباره پیش بینی خود از رقابت های قهرمانی آسیا، بیان کرد: تیم ملی دو بازیکن از جمله شیخی و نیلوفر ابراهیمی را که از بازیکنان با تجربه هستند را در اختیار ندارد، ولی با توجه به جوانگرایی که در تیم ملی به وجود آمده است ان شاء الله جوانان ما جایگزین خوبی برای آنها خواهند شد. تیم تایلند یکی از تیم های بسیار قوی در گروه ما است. در بازی با چین تایپه سابقه برد و باخت را داریم و هدف ما از تمرینات پیروزی مقابل چین تایپه است و ا گر ملی پوشان کوشش خود را نمایند چرا نباید بتوانیم تیم چین تایپه را شکست دهیم و جزو هشت تیم صعود نماینده باشیم؟

فریبا صادقی در ادامه با بیان این که نباید انتظارات از تیم ملی بالا برود، گفت : با توجه به این که مدت زمان کمی برای آماده سازی در رقابت های قهرمانی آسیا را داشتیم و همچنین آسیب چند تن از بازیکنان تیم ملی نباید انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان بالا برود. ما کوشش خود را برای حضوری پیروز انجام خواهیم داد.

نایب رییس فدراسیون والیبال بانوان در پاسخ به این سوال که داورزنی از نتایج کسب شده در بخش بانوان رضایت کافی را ندارد، پاسخ داد: بخشی از نارضایتی داورزنی مربوط به فعالیت ها در استان ها می گردد که با توجه به این که استان ها زیر مجموعه ما هستند باید در بحث پایه بیشترین یاری را نمایند، اما متاسفانه در بخش استان ها فعالیت های لازم صورت نمی گیرد. بیشتر صحبت داورزنی یک اخطار برای تیم ملی در سال های آینده است و انتظار داورزنی از تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا فیلیپین حضور خوب ملی پوشان و همچنین بحث جوانگرایی تیم ملی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 64

به "صادقی: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان نباید بالا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: انتظارات از تیم ملی والیبال بانوان نباید بالا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید