غولهای تکنولوژی زیر تیغ

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، اتحادیه اروپا می خواهد با قانون خدمات دیجیتال به همراه قانون بازار های دیجیتال، شرایط سختی را برای غول های اینترنتی به منظور تجارت در 27 کشور اتحادیه اروپا تعیین کند.

غولهای تکنولوژی زیر تیغ

غول های فن آوری ایالات متحده آمریکا مانند فیس بوک و گوگل در اروپا با مقررات بی سابقه ای روبرو می شوند چراکه اتحادیه اروپا آماده است تا از پیشنهاد های تاثیرگذاری رونمایی کند که می تواند چهره زندگی آنلاین را تغییر دهد. اتحادیه اروپا می خواهد با قانون خدمات دیجیتال به همراه قانون بازار های دیجیتال، شرایط سختی را برای غول های اینترنتی به منظور تجارت در 27 کشور اتحادیه اروپا مشخص کند.

پیشنهاد مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا و تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اروپا که سه شنبه آینده رونمایی می شود، از غول های فن آوری با عنوان دروازه بان های اینترنتی نام می برد. وستاگر در این زمینه می گوید: ما به جایی رسیده ایم که قدرت مشاغل دیجیتال به ویژه بزرگترین دروازه بان ها، آزادی ها، فرصت ها حتی دموکراسی ما را تهدید می کند.

وی اضافه می کند: بنابراین برای بزرگترین دروازه بان های جهان همه چیز باید تغییر کند. آن ها باید مسئولیت بیشتری بپذیرند. این پیشنهاد ها یک فرایند طولانی و پیچیده تصویب را با همراهی 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، مجلس اروپا و شرکت ها و اتحادیه های تجاری طی می کند.

طی دهه گذشته، اتحادیه اروپا در تلاش برای مقابله با قدرت غیر قابل غلبه فن آوری های بزرگ، میلیارد ها یورو جریمه ضد انحصاری علیه گوگل را گفت، اما منتقدان معتقدند این روش برای تغییر رفتار این شرکت اثر چندانی نداشت. اتحادیه اروپا همچنین به اپل دستور داده است تا میلیارد ها یورو مالیات معوقه خود را به ایرلند بپرداز، اما این تصمیم از سوی بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا لغو شد.

جزییات پیشنهاد کمیسیون اروپا که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا است به دقت محافظت شده و تنها موارد اندکی به بیرون درز کرده است. اما آنچه که مشخص است مشخص باید ها و نباید هایی برای دروازه بان ها است.

این در حالیست که جایگاه انحصاری ویژه غول های فن آوری و نادیده دریافت قوانین رقابتی به تازگی با انتقاد جدی دولت آمریکا نیز روبرو شده، به نحوی که دولت فدرال ایالات متحده در اقدامی کم سابقه از شرکت گوگل شکایت کرده است.

انتظار می فرایند قانون خدمات دیجیتال با امکان دسترسی به محتوای غیرقانونی به صورت آنلاین با قدرت اعمال جریمه احتمالا از طریق یک مرجع جدید در اتحادیه اروپا که جایگزین سیستم داوطلبانه موجود شود، کمیسیون را در پیگرد قانونی پلت فرم های شبکه های اجتماعی قوی تر کند.

الکساندر دو استریل، مدیرعامل اندیشکده مرکز تنظیم مقررات در اروپا به خبرگزاری فرانسه می گوید: گوگل، اپل، فیس بوک، آمازون و مایکروسافت از اقداماتی که می تواند در بقیه جهان نیز الگو شود ترسیده اند.

وی اضافه نمود: برای نخستین بار ما یک مقررات نامتقارن خواهیم داشت که فقط بر روی بازیکنان بزرگ متمرکز است. ما قصد داریم قوانینی برای مهار قدرت آن ها وضع کنیم.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 874

به "غولهای تکنولوژی زیر تیغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غولهای تکنولوژی زیر تیغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید