محققان ژاپنی با یک فک دریایی رباتیک، سفر به مریخ را برای بشر راحت تر می نمایند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، Paro به خاطر برخورداری از هوش مصنوعی، می تواند به لمس انسان ها واکنش نشان دهد، چهره ها را به خاطر بسپارد و رفتار هایی را تکرار کند که موجب خشنودی و واکنش مثبت در افراد می شوند. این ربات یک پردازنده دوگانه 32 بیتی، 3 میکروفن، 12 حسگر لمسی و شبکه ای از موتور ها و عملگر ها دارد که باعث می شوند Paro واقع گرایانه به نظر برسد.

محققان ژاپنی با یک فک دریایی رباتیک، سفر به مریخ را برای بشر راحت تر می نمایند

محققان درحال آنالیز رباتی به نام Paro هستند که می تواند به کاهش استرس و حس تنهایی در فضانوردان یاری کند.

ژاپن می خواهد در آینده ربات هایی به شکل فک دریایی موسوم به Paro را به فضا بفرستند. این ربات ها که از هوش مصنوعی استفاده می نمایند، به فضانوردان یاری خواهند کرد تا در محیط هایی مثل سیاره مریخ مدیریت بهتری بر استرس خود داشته باشند و احساس تنهایی ننمایند.

به گزارش SCMP، ژاپنی ها اخیراً ربات های Paro را در یک شبیه سازی دوهفته ای مأموریت های مریخ که در ایستگاه تحقیقاتی صحرای مریخ در آمریکا اجرا شده بود، آزمایش کردند.

در این شبیه سازی چند کارآموز که در آینده فضانورد خواهند شد، امور مختلفی را انجام دادند که باید برای اقامت در مریخ انجام شوند و بعلاوه Paro را امتحان کردند.

در گزارشی که پیرامون نتایج این شبیه سازی منتشر شده، آمده است: ما آنالیز کردیم که Paro چگونه می تواند احساس استرس و انزوا را کاهش دهد و این اطلاعات می توانند برای مأموریت های آینده مفید واقع شوند. نیمی از خدمه در طول هفته اول شبیه سازی از همراهی با Paro بهره مند شدند، درحالی که نیمه دوم افراد در هفته دوم به آن دسترسی پیدا کردند.

ربات Paro در سال 1998 به وسیله تاکانوری شیباتا در مؤسسه ملی علوم و فناوری های پیشرفته صنعتی طراحی شد. این ربات در بسیاری از مراکز مراقبتی به عنوان یک ابزار یاری درمانی مفید عمل می نماید و حتی می تواند در آرام کردن مبتلایان به زوال عقل مؤثر باشد.

Paro به خاطر برخورداری از هوش مصنوعی، می تواند به لمس انسان ها واکنش نشان دهد، چهره ها را به خاطر بسپارد و رفتار هایی را تکرار کند که موجب خشنودی و واکنش مثبت در افراد می شوند. این ربات یک پردازنده دوگانه 32 بیتی، 3 میکروفن، 12 حسگر لمسی و شبکه ای از موتور ها و عملگر ها دارد که باعث می شوند Paro واقع گرایانه به نظر برسد.

میزان این ربات 57 سانتی متر و وزن آن 2.6 کیلوگرم است. این دستگاه می تواند صدای بچه فک های واقعی را دربیاورد و طوری برنامه ریزی شده است که در طول روز بیدار باشد و شب ها بخوابد.

با توجه به اینکه سفر به مریخ احتمالاً شش ماه طول می کشد و کار روی سیاره سرخ دو سال زمان خواهد برد، اولین فضانوردان نیازمند همراهی خواهند بود که روحیه آن ها را تقویت کند. ربات Paro می تواند گزینه مناسبی برای این همراهی باشد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1695

به "محققان ژاپنی با یک فک دریایی رباتیک، سفر به مریخ را برای بشر راحت تر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان ژاپنی با یک فک دریایی رباتیک، سفر به مریخ را برای بشر راحت تر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید