مدیریت پسماند در آذربایجان غربی به مطالعه تخصصی نیاز دارد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که مدیریت پسماند در شهرهای استان با مشکل اساسی روبه روست، گفت: دستور لازم برای مطالعات تخصصی در خصوص مدیریت پسماند شهرهای مختلف در حد توان دولت صادر شده و به زودی با تامین و تخصیص اعتبار لازم این موضوع نهایی می شود.

مدیریت پسماند در آذربایجان غربی به مطالعه تخصصی نیاز دارد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا آنلاین به نقل از ایرنا، محمدمهدی شهرکمک در بازدید از سایت دفن زباله شهرداری ارومیه با اشاره به ضرورت ساماندهی سایت های زباله اضافه نمود: شیرابه زباله ها به آب های زیرزمینی می پیوندد و با توجه به مسائل شهرداری ها در تامین اعتبار، دولت از برنامه های دفع بهداشتی پسماند حمایت می کند.

وی در خصوص شرایط سایت دفن زباله شهرداری ارومیه با توجه به درخواست شهردار برای کمک به تامین اعتبار توسعه سایت و ایجاد واحد تصفیه بیان نمود: نمایندگان ادارت کل محیط زیست و منابع طبیعی، شهرداری ارومیه، فرمانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در نشستی تخصصی سناریوهای سایت دفن زباله جدید یا تجهیز سایت فعلی را مورد بررسی قرار دهند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین در این بازدید برای تامین اعتبار و حمایت از طرح های تخصصی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، طی سال های اخیر مسائلی در خصوص محل دفن پسماند شهرهای مختلف آذربایجان غربی از جمله ارومیه، مهاباد و میاندوآب مطرح شده اما این چالش بزرگ همواره بدون پاسخ مانده است؛ اکنون اعلام آمادگی دولت برای مطالعه تخصصی و اجرای طرح های کارساز می تواند گرهگشا باشد و بسکمک از مسائل زیست محیطی و حتی اجتماعی استان در این زمینه را مرتفع کند.

انباشت زباله در مناطق خارج از شهر و در نزدیکی روستاها همواره با نگرانی برخی از اهالی همراه است و از کنار آلودگی آب های زیرزمینی نیز نمی توان به دلیل دفن نشدن بهداشتی زباله ها به سادگی گذشت.

  • موشن گرافی | زباله هایی با ارزش بالا
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 365

به "مدیریت پسماند در آذربایجان غربی به مطالعه تخصصی نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت پسماند در آذربایجان غربی به مطالعه تخصصی نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید