موهایتان را دم اسبی نکنید

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، شاید شما هم با دیدن مدل موهایی که در آن تارهایی از مو را با بافتن محکم آرایش می دهند و آن را با اسامی مختلف مدل بافت آفریقایی و یا چهل گیس و نمی دانم هر اسمی که دارد به شما معرفی می کنند، هوس کنید تا آرایش موهایتان را با پرداخت هزینه ای برای این کار و صرف وقت طولانی (گاهی از صبح تا غروب) به این شکل درآورید.

موهایتان را دم اسبی نکنید

موهایتان را دم اسبی نکنید

نویسنده:دکتر پروین منصوری *

شاید شما هم با دیدن مدل موهایی که در آن تارهایی از مو را با بافتن محکم آرایش می دهند و آن را با اسامی مختلف مدل بافت آفریقایی و یا چهل گیس و نمی دانم هر اسمی که دارد به شما معرفی می کنند، هوس کنید تا آرایش موهایتان را با پرداخت هزینه ای برای این کار و صرف وقت طولانی (گاهی از صبح تا غروب) به این شکل درآورید. این اطلاعات را در مورد هزینه و زمان طولانی بافت مو، از چند نفر مراجعین ام که به دلیل ریزش موی ناشی از کشش آمده بودند کسب کردم.

مدل این مو واقعا جالب است و جوان ها تمایل دارند از آن استفاده کنند اما نکته ای که باید مدنظر داشته باشید، این است که هر نوع کشش طولانی مدت موها به ویژه کشش ناشی از بافتن یا محکم بستن موها (دم اسبی کردن) می تواند سبب ایجاد ریزش موقتی موها شود. این ریزش را در کسانی که با بیگودی های محکم بسته شده می خوابند هم می بینیم. نام این ریزش مو، همان طور که گفتم ریزش ناشی از کشش است. برای مدت 3 تا 6 ماه ادامه دارد و به تدریج متوقف شده، سپس موها به آرامی دوباره شروع به رشد می کنند. در صورتی که فرد سال ها از این مدل مو استفاده کند، ممکن است ریزش دایمی مو پیدا کند. در بعضی موارد موها نزدیک به پوست سر به دلیل کشش می شکنند. این نوع ریزش مو اغلب در جلو و طرفین سر، که بیشترین فشار به موها وارد می شود، دیده می شود اما در مواردی که موها ریز ریز و متعدد بافته می شوند (مانند همین مراجعین که مویشان مدل تازه بود) ممکن است موها در تمام سر بین بافته ها دچار ریزش شوند. نگران نشوید چون چنین ریزش مویی فقط بعد از استفاده مکرر از این مدل مو ایجاد می شود وگرنه استفاده گاه گاهی از این نوع مدل عامل ریزش مو نمی باشد.

به هر حال چون ریزش موها در حالت غیرطبیعی، دلایل متعددی دارد، اگر شما در هنگام برس زدن متوجه موهای نازک شده و یا ریزش غیرعادی مویتان هستید، بهتر است جهت بررسی و دلیل یابی به متخصص پوست مراجعه کنید. متخصص پوست از شما در مورد رژیم غذایی، مصرف داروها در 6 ماه، سابقه خانوادگی و بیماری های اخیر سوال خواهد کرد. از خانم ها در مورد قاعدگی، بارداری، سقط و یائسگی هم پرسیده خواهد شد. پس از همه ارزیابی و معاینه ها راه چاره ریزش موهایتان معلوم شده و درمان شروع می شود. قصدم از نگارش این یادداشت توصیه به خانم هایی بود که مدت های زیاد از مدل موهای کششی استفاده می کنند و نمی دانند با این کار به موهایشان آسیب زده و موجبات ریزش آن را فراهم می کنند.

پی نوشت ها :

* متخصص پوست و مو

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1300

به "موهایتان را دم اسبی نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موهایتان را دم اسبی نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید