میانجیگری سئول برای برگزاری نشست سوم میان کیم و ترامپ

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، وزیر اتحاد کره جنوبی از کوشش های سخت این کشور برای برگزاری یک نشست دیگر میان رهبران آمریکا و کره شمالی اطلاع داد.

میانجیگری سئول برای برگزاری نشست سوم میان کیم و ترامپ

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری یونهاپ، نفر اول دولت کره جنوبی در تعامل با کره شمالی گفت که علی رغم ابهامات موجود در زمینه مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ یانگ اکنون زمان ایجاد فضا و جو مثبت برای شکستن بن بست موجود در مذاکرات دو طرف است.

براساس گزارش خبرگزاری کره جنوبی، از زمان شکست مذاکرات آمریکا و کره شمالی در نشست ویتنام در ماه فوریه، سئول به دنبال میانجیگری میان این کشورها برای آغاز دوباره مذاکرات مربوط به خلع سلاح اتمی شبه جزیره است.

مذاکرات ترامپ و کیم در هانوی پایتخت ویتنام، در حالی پیش از موعد به سرانجام رسید که بر خلاف آنچه پیشتر اعلام شده بود، طرفین هیچ توافقی امضا نکردند و ویتنام را بدون توافق ترک کردند. ترامپ پس از این نشست گفت کره شمالی برطرف تمام تحریم ها را خواهان بوده، اما واشنگتن قادر به انجام این کار نیست.

این درحالی است که وزیر خارجه کره شمالی این ادعای ترامپ را رد کرد و تاکید نمود که پیونگ یانگ فقط به دنبال لغو بخشی از تحریم ها بوده است.

کیم یئون چول وزیر اتحاد کره جنوبی در ادامه گفت: اکنون زمان آن است که سئول همه کوشش خود را برای برگزاری یک نشست دیگر میان رهبران آمریکا و کره شمالی در سریعترین زمان ممکن به کار ببندد.

وی اضافه نمود: اگر چه مواضع اصولی دو طرف بدون تغییر مانده است، اما به نظر می رسد بعضی تغییرات کوچک در مواضع دو طرف ایجاد شده است. این خیلی مهم است که آمریکا و کره شمالی بعد از نشست ویتنام یک نشست دیگر برگزار نمایند و به خاطر همین بود که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی پیشنهاد برگزاری یک نشست بین کره ای را مطرح نموده است.

مون جائه در ماه آوریل به طرف کره شمالی پیشنهاد نشست چهارم میان رهبران دو کشور را ارائه نموده است و هدف آن نیز کوشش برای برگزاری یک ملاقات دیگر میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

وزیر اتحاد کره جنوبی با اشاره به اینکه فضای میان کره شمالی و کره جنوبی در حال حاضر نه مثبت است و نه منفی به سفر اواخر ماه ژوئن ترامپ به سئول اشاره نمود و گفت: بهترین سناریو این است که یک ملاقات میان رهبران دو کره پیش از ملاقات ترامپ و رئیس جمهور کره جنوبی برگزار گردد.

درحالیکه مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی در بن بست به سر میبرد پیونگ یانگ اخیرا در واکنش به برگزاری رزمایش مشترک کره جنوبی و متحدانش در منطقه، چند موشک کوتاه برد آزمایش کرد.

این اولین آزمایش موشکی کره شمالی در یک سال و نیم گذشته و از زمان ملاقاتهای کیم جونگ اون با دونالد ترامپ بود.

با این حال آمریکا و کره جنوبی واکنش محتاطانه ای به آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ داشتند.

ترامپ در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: هر چیزی در این دنیای بسیار جالب، امکان پذیر است، اما من معتقدم که کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) به درک کامل قابلیت مالی بزرگ کره شمالی رسیده و هیچ اقدامی صورت نخواهد داد که تداخلی در این موضوع ایجاد نموده و یا به آن سرانجام دهد. وی همچنین می داند که من نیز با او هستم و نمی خواهد که وعده خود به من را زیر پا بگذارد. معامله انجام می گردد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تاکید نمود که از نظر او آزمایشهای کره شمالی خلف وعده از سوی کره شمالی نبوده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 71

به "میانجیگری سئول برای برگزاری نشست سوم میان کیم و ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانجیگری سئول برای برگزاری نشست سوم میان کیم و ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید