ناوگروه آیزنهاور آب های غرب آسیا را ترک کرد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، منابع آمریکایی گزارش دادند ناو گروه آیزنهاور آب های منطقه غرب آسیا را ترک نموده و به سمت پایگاه خود در آمریکا حرکت نموده است.

ناوگروه آیزنهاور آب های غرب آسیا را ترک کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع آمریکایی از حرکت ناو گروه آیزنهاور آمریکا به پایگاه خود ایالات متحده پس از مدتی اقامت در غرب آسیا خبر دادند.

به نوشته وبگاه نیروی دریایی آمریکا ناو گروه آیزنهاور اینک از آبراه سوئز عبور نموده و وارد دریای مدیترانه شده است. این ناوگروه میخواهد به پایگاه خود در نورتفولک در ویرجینیا راهی گردد و به دومین حضور خود در خاورمیانه در یک سال سرانجام دهد.

ادعا می شد این ناوگروه برای حمایت از حملات ائتلاف آمریکا علیه داعش در منطقه حضور داشت. دو مقام پنتاگون گفتند که این ناو گروه مدتی را بنابر درخواست لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده درخلیج فارس ماند تا از عملیات عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان پشتیبانی کند.

مقام های وزارت دفاع آمریکا گفته بودندکه برای هشدار به طالبان به اسکادران های جنگنده های حاضر در ناو هواپیمابر آیزنهاور مستقر در منطقه و بعلاوه تعدادی دیگر از جنگنده های آمریکایی احتیاج است تا آن ها پوششی برای خروج امن نظامیان آمریکایی از افغانستان ایجاد نمایند.

به گفته مقام های ارتش آمریکا، درخواست ها از وزیر دفاع این کشور در مورد خروج نیروهای نظامی این بود که این نیروها حین خروج از افغانستان از حفاظت بیست و چهار ساعته یک ناوهواپیمابر و اسکادران های جنگنده هایش برخوردار شوند و به طور خاص به ناو هواپیمابر آیزنهاور اشاره شد.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال چندی قبل در گزارشی اعلام نمود که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور شروع خروج بعضی از نیروها و تجهیزات از خاورمیانه را صادر نموده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این دستور بایدن در راستای بازاستقرار حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه صورت می گیرد.

وال استریت ژورنال نوشت که مقام های آمریکایی گفته اند که پنتاگون در پی ارائه تجهیزات و آموزش هایی است که عربستان سعودی به آن احتیاج دارد.

ناوهواپیمابر آیزنهاور، ماه فوریه (اواسط بهمن 1399) ویرجینیا را ترک کرد و به سمت دریای مدیترانه به حرکت عایدی. این ناو در دریای مدیترانه در رزمایش مشترک با نیروی دریایی ایتالیا و مغرب مشارکت داشت ومدتی در دریای مکران حضور داشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1254

به "ناوگروه آیزنهاور آب های غرب آسیا را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوگروه آیزنهاور آب های غرب آسیا را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید