هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده چه کسی است؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مطابق با قانون تعمیر نمای ساختمان اگر جزء مشاعات باشد، بر عهده تمام اعضای ساختمان است.

هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده چه کسی است؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگار ، هر ساختمان دارای هیئت مدیره است و بر اساس تصمیماتی که در آن هیئت مدیره و توسط مدیر ساختمان گرفته می گردد، اقداماتی نظیر تعمیرات داخلی ساختمان انجام خواهد شد، اما جای سوال است که هزینه تعمیر نمای بیرونی ساختمان بر عهده چه کسی است؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا نمای بیرونی بالکن و تراس جزء مشاعات حساب می گردد و در صورت ریزش نمای تراس یک واحد، تمام واحد ها باید هزینه تعمیر را پرداخت نمایند یا تنها بر عهده مالک همان واحد است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که نمای بیرونی آپارتمان جزء مشاعات به حساب می آید، حال اگر پنجره یا نورگیری که در قسمت مشاعات تعبیه شده دچار مشکل و خرابی گردد، تمام واحد ها باید در پرداخت هزینه های تعمیر آن مشارکت داشته باشند، اما در صورتی که قسمتی که دچار مشکل شده استفاده اختصاصی داشته باشد و تنها برای یک واحد نورگیری داشته باشد، هزینه تعمیر بر عهده همان واحد است که نمای بیرونی آن دچار مشکل شده است.

از آنجایی که در بعضی از اسناد میزان متراژ بالکن و تراس ذکر شده است، پس می توان نتیجه گرفت این بخش ها جزء مشاعات ساختمان نیستند و مربوط به قسمت های اختصاصی هر یک از واحد ها به حساب می آیند و در صورت به وجود آمدن خرابی در تراس واحدی، همان واحد باید هزینه خرابی را پرداخت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 269

به "هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده چه کسی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده چه کسی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید