همه چیز درباره ویزا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، هر آنچه از ویزا باید بدانید

سفر به یک کشور خارجی برای گذراندن چند روز آرامش بخش، ایده خیلی خوبی است اما هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و متاسفانه سفرهای خارج از کشور مثل سفرهای داخلی قوانین آسانی ندارند. در سفرهای خارجی نمی توانید سفر هواپیما شوید و بدون هیچ مدرکی در دست، وارد آن کشور شوید. هر مسافری برای ورود به یک کشور خارجی باید اجازه نامه ای همراه خود داشته باشد که آن اجازه نامه، همان ویزا است. همراه خبرنگاران باشید تا درباره اخذ ویزا و قوانین آن، بیشتر بدانید.

همه چیز درباره ویزا

ویزا چه فرقی با پاسپورت دارد؟

برای افرادی که شاید ندانند، ویزا و پاسپورت با هم در ارتباطند اما کاملا با هم فرق دارند و برای اینکه بتوانید به یک کشور خارجی سفر کنید، باید هر دوی آنها را داشته باشید. البته امروزه لازم نیست به همه کشورها ویزا داشت برای مثال ویزای ایران به خیلی از کشوربرداشته شده است اما وجود پاسپورت الزامی است. ویزا را کشوری که می خواهید به آن سفر کنید، برایتان صادر می کند و با داشتن آن در واقع این اجازه را دارید که به آنجا بروید. اگر قصدتان از سفر به یک کشور خارجی، تفریح باشد، ویزای مسافرتی لازم دارید که معمولا مدت زمان 30 و 60 روزه دارد و تا همان مدت می توانید در آن کشور بمانید و در مواقعی می توانید مدت زمان سفرتان را تمدید کنید اما اگر بخواهید برای کار به کشور دیگری بروید، باید ویزای کار دریافت کنید.

آیا حتما نیاز به داشتن ویزا است؟

جواب این سوال این است که تعیین نیست. در واقع این که نیاز به ویزا دارید یا خیر را، کشوری که قرار است به آن سفر کنید و علت سفرتان تعیین می کند. بنابراین تا وقتی این موضوع تعیین نباشد، قطعی نمی توان در این مورد چیزی گفت.

چطور ویزا بگیریم؟

برای گرفتن ویزا باید به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظرتان در ایران بروید. اصول این است که برای سفر به یک کشور، باید پاسپورتی داشته باشید که حداقل 6 ماه از اعتبار آن به جای مانده باشد.

مدت زمان صدور ویزا

فرایند رسیدگی به ویزا و صدور آن، فرایند ای 1 یا 2 روزه نیست و کمی طول می کشد. بنابراین اگر تاریخ خاصی را برای سفرتان در نظر دارید، کار عاقلانه این است که زودتر از موعد اقدام کنید و آن را به دقیقه 90 موکول نکنید. بعضی وقت ها می توانید ویزا را موقع رسیدن به مقصد دریافت کنید اما بهتر است خیلی روی این موضوع تکیه نکنید.

اگر ویزا را گم کردیم چه کنیم؟

اگر ویزا یا پاسپورت به هر علتی گم شد یا حتی دزدیده شد، بهترین کار این است که سریعا با یک سفارتخانه در ایران تماس یگیرید تا به موضوع تان رسیدگی کنند. گاهی علیرغم گم شدن ویزا، ممکن است به شما اجازه دهند تا اتمام سفرتان در آنجا بمانید. اما اگر دوست ندارید تا دردسر بکشید و می خواهید راحت به کشورتان برگردید، بهتر است در اولین فرصت برای گرفتن نوع المثنی، اقدام کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1483

به "همه چیز درباره ویزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره ویزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید