آهنگریان: چینی ها می خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سانداکار تیم ملی ووشوی ایران گفت: رقابت های قهرمانی دنیا در شانگهای است و چینی ها می خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند.

آهنگریان: چینی ها می خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

عرفان آهنگریان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط خود بعد از پیروزیت در انتخابی های تیم ملی ووشو (بخش ساندا)، شرح داد: خدا را شکر می کنم در مسابقات انتخابی توانستم عملکرد خوبی داشته و در بین دو نفر برتر وزن خود قرار گرفته و به تیم ملی برسم. با توجه به قانون جدید وزن کشی ها در رقابت های قهرمانی دنیا، ووزن خود را از 60 کیلوگرم به 65 کیلوگرم تغییر داده ام تا شرایط حضور در مسابقات دنیای را داشته باشم.

او اضافه کرد: در این وزن قهرمانانی چون فرود ظفری حضور داشتند و بقیه نفراتی هم که در انتخابی شرکت کردند مدال های کشور داشتند و همگی با انگیزه بالا آمده بودند تا پیراهن تیم ملی را بپوشند، این موضوع کار را سخت می کرد چرا که وزن 65 کیلوگرم یکی از شلوغ ترین وزن ها است، اما خوشحالم که با رجحان مقابل حریفان پس از کسب سه برد متوالی به اردوی تیم ملی رسیدم.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا گفت: سطح انتخابی ها بالا بود و حتی قهرمانانی چون فرود ظفری برابر حمیدرضا شهابی باخته و حذف شدند. با این حال در مبارزه فینال 65 کیلوگرم که میان من و شهابی برگزار گردید به رجحان رسیدم و حالا تنها به یک برد دیگر در دو ملاقات آینده با شهابی احتیاج دارم تا فیکس تیم ملی شوم. دومین مبارزه رو در روی من و شهابی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار می گردد، اگر او ببرد تکلیف نفر اول وزن 65 کیلو به ملاقات سوم می کشد و اگر من برنده ملاقات باشم، فیکس می شوم.

او درباره رقبای اصلی اش در وزن جدید (65 کیلوگرم) گفت: تکلیف چینی ها که تعیین است، آن ها از 48 کیلو تا مثبت 90 کیلوگرم مدعی عنوان قهرمانی هستند، پس قطعا یک حریف چینی قدرتمند وجود دارد. کشورهای دیگری چون روسیه، کره جنوبی و ویتنام هم در این وزن مبارزهای خوبی دارند که کار را سخت می نماید. با این حال باید بگویم که همانطور که ما از رقبا حرف می زنیم، حریفان نیز چندین برابر بیشتر از ایران به عنوان یکی از قدرت های ووشوی دنیا حساب می برند.

سانداکار پیروز تیم ملی ایران درباره شرایط سال جاری تیم ملی نسبت به سال های گذشته شرح داد: سال جاری تعدادی از قهرمانان خود را در اختیار نداریم، نفراتی چون حمیدرضا قلی پور از دنیای ووشو خداحافظی کردند و تعیین تقوی نیز چند روز مانده به انتخابی ها با شکستگی دست روبرو شد و مسابقات دنیای را از دست داد. محسن محمدسیفی نیز زانوی خود را جراحی کرد و با تمرینات و ریکاوری خود را به مسابقات انتخابی رساند و با قدرت حریفش را شکست داد. با این حال همه ما کوشش می کنیم که بهترین نتیجه را کسب کنیم تا برابر کادرفنی، مردم و مسئولان و مدیریت فدراسیون رو سفید باشیم.

آهنگریان در انتها در واکنش به این موضوع که سال جاری مسابقات قهرمانی دنیا به میزبانی چین برگزار خواهد شد، شرح داد: دوره گذشته ایران توانست تاریخ سازی کند و به تنها تیمی تبدیل گردد که در تاریخ ووشو بالاتر از چین در بخش مبارزه به عنوان قهرمانی دست پیدا می نماید. حالا چینی ها می خواهند در خانه به حساب ووشوکاران ایران برسند و ما نیز باید کوشش کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم بهترین نتیجه را برای ایران به دست آوریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 139

به "آهنگریان: چینی ها می خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهنگریان: چینی ها می خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید