اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جلسه ملاقات نوروزی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا

وی با بیان اینکه در این جلسه یک بحث تحلیلی از شرایط دنیا در دوره شیوع ویروس کرونا مطرح شد، گفت: امروز دنیا در حال تجربه یک تحول جدی در حوزه علم و فناوری است و به نظر می رسد این اتفاق می تواند آغاز یک برنامه ریزی برای ایجاد تحول و جهش جدید باشد.

وی با بیان اینکه طلیعه ایجاد فناوری های امروز دنیا از پرتاب ماهواره اسپوتنیک توسط روسیه به فضا آغاز شد، گفت: در آن موقع شرایطی در دنیا حاکم شد که کشورها به شکل خاصی آغاز به برنامه ریزی برای ایجاد فناوری و تکنولوژی کردند. امروز شرایط پیش آمده دردنیا به علت شیوع ویروس کرونا شبیه این اتفاق است.

دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد: اگر ما در کشور با یک نگرش بلند نظرانه به این قضیه نگاه کنیم این شرایط می تواند آغاز جهش جدید در حوزه فناوری باشد. چرا که امروز تمام دنیا در یک خط ایستاده اند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز نگاه به حاکمیت و شیوه های حکمرانی در دنیا پسا کرونا مورد بحث و آنالیز نهاده شد، گفت: همچنین اداره کل های این معاونت گزارشی از فعالیت های خود در سال گذشته و به خصوص در یک ماه اخیر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه دادند.

وی با بیان اینکه در اپیدمی بیماری کورنا یک وجه مهم، بخش فناوری است، گفت: معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری برای یاری به مقابله و درمان ویروس کرونا اقداماتی مهمی را در یک ماه گذشته انجام داده که گزارش آن امروز به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

وی با بیان اینکه از بیستم اسفندماه سال گذشته بیش از 140 طرح فناوری در حوزه مقابله با ویروس کرونا در یک کمیته متمرکز در پارک علم و فناوری آنالیز شده است، گفت: بیش از 10 جلسه برگزار شده و با ارزیابی های اجرا شده، 9 طرح در این حوزه انتخاب شد که در آینده نزدیک تجاری سازی می گردد.

وی اضافه نمود: همچنین در این جلسه مواردی از جمله آموزش مجازی فناوری، آنالیز چالشهای فناوری در مراکز رشد به صورت مجازی و ... مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 443

به "اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 9 طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید