اعتماد به صنعت خودرو بر می گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گروه خودروسازی سایپا پیروز شد که در شهریورماه تعهدات معوق خود را به صفر برساند، این دستاورد باعث می شود اعتماد از دست رفته احیاء شود و دوباره مردم به صنعت خودروسازی داخلی اعتماد کنند.

اعتماد به صنعت خودرو بر می گردد

به گزارش سایپانیوز، محمد صفایی دلوئی با تقدیر از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در کاهش چشمگیر تعهدات معوق و اینکه این موضوع در اقتصاد کشور چگونه معنا و مفهوم می شود، اظهارداشت: بزرگترین سرمایه هر سازمان، اعتباری است که به واسطه عملکرد و خروجی برنامه و اهداف بلند مدت آن حاصل می شود؛ بهترین پاداش این اعتبار، اعتمادی است که مشتریان و جامعه به آن خواهند داشت.

وی اضافه کرد: بی شک صفر شدن معوقات گروه سایپا و جلب رضایت مشتریان حاصل تلاش بی وقفه و شبانه روزی این بنگاه اقتصادی است و قطعا پیامد های خوبی در ابعاد مختلف اقتصادی به همراه خواهد داشت.

کننده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزایش تولید خودرو از طریق خودروسازان داخلی را عامل مهمی در جهت کاهش سوداگری دلالان دانست و گفت: یکی از عوامل مهم کاهش تولید خودرو و افزایش معوقات خودروسازان، تحریم است؛ اگر چنین اتفاقی در کشور رخ نمی داد اکنون صنعت خودرو با همکاری شرکای خارجی خود به توسعه خوبی دست پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه تحریم صنعت خودرو، باعث شد که شرکای خارجی بدون پای بندی به تعهدات خود ایران را ترک کنند، شرح داد: خروج خودروسازان خارجی از ایران و تحریم های سختگیرانه آمریکا علیه ایران، سبب شد که بازار خودرو با تنش قیمتی روبرو شود؛ ازاین رو سوداگران از فرصت به دست آمده به نفع خود و به ضرر مردم بهره برداری کردند و موجب اخلال در بازار خودرو و افزایش سرسام آور قیمت ها شدند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صفر شدن معوقات سایپا دلگرم کننده است و باید آن را به فال نیک گرفت، اضافه کرد: امیدوارم، سایپا و سایر شرکت های خودروسازی با کمک مجلس و دولت صنعت خودرو را توسعه دهند به گونه ای که محصولات قابل رقابت با خودرو های مشابه خارجی باشد.

وی اضافه کرد: تلاش سایپا در جهت افزایش تولید، نشان از عزمی جزم در جهت خودکفایی، انتها دادن به واردات و کم اثر کردن تحریم ها است.

صفائی دلوئی، بومی سازی صنعت خودرو را ضروری دانست و گفت: تحریم های اقتصادی و خروج شرکای خارجی از کشور فرصت مناسبی است تا خودروسازان داخلی با کمک مهندسان و شرکت های دانش بنیان در جهت خودکفایی گام های بلند و موثری را بردارند، ما نباید در پی رفع تحریم ها باشیم بلکه باید از تهدید ها فرصتی برای پیشرفت و آبادانی کشور ایجاد کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1378

به "اعتماد به صنعت خودرو بر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتماد به صنعت خودرو بر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید