تور ارزان ارمنستان: راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان، ارمنستان

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خوشبختانه این کشور تا حدی به ما نزدیک است که هم می توانیم سفر هوایی به آن را تجربه کنیم و هم می توانیم از مرزهای زمینی به ارمنستان و مخصوصا ایروان سفر کنیم. در این راهنما، صفر تا صد سفر زمینی به ایروان (ارمنستان) را برای شما آماده نموده ایم. اگر به سفر ارمنستان علاقه دارید، راهنمای سفر به ایروان ارمنستان هم در خبرنگاران به دردتان می خورد.

تور ارزان ارمنستان: راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان، ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

برای سفر به ایروان چند راه وجود دارد؟

اگر تصمیم دارید که خودتان (بدون استفاده از تور) به کشور ارمنستان سفر نموده و تجربه سفر زمینی به ایروان را به دست بیاورید، سه گزینه مختلف دارید و بر اساس هزینه، زمان، و سلیقه خودتان می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید.

 • سفر هوایی به ایروان با هواپیما
 • سفر زمینی به ایروان با اتوبوس
 • سفر زمینی به ایروان با ماشین شخصی

هر کدام از این راه های سفر زمینی به ایروان را با جزئیات کامل در ادامه راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان برای شما شرح داده ایم.

چگونه با هواپیما به ایروان سفر کنیم؟

سریع ترین راه سفر به ایروان، سفر با هواپیما است. پروازهایی که از تهران به مقصد ایروان پرواز می نمایند معمولا به سه دسته تقسیم می شوند:

 • پروازهای بدون توقف
 • پروازهایی که یک توقف دارند
 • پروازهایی که بیش از یک توقف دارند

بیشتر افرادی که قصد سفر به ایروان را دارند، ترجیح می دهند که با پروازهای بدون توقف سفرشان را تجربه نمایند. این پرواز ها حدودا یک ساعت و سی دقیقه طول می کشند. گفتنی است که مدت زمان سفر پروازهایی که توقف دارند، بر اساس ایستگاه های توقف فرق می نماید؛ یعنی ممکن است یک پرواز با توقف از تهران تا ایروان پنج ساعت و پرواز دیگر هشت ساعت طول بکشد (توقف هایی که در جهت هستند معمولا شهرهایی مانند مسکو و دبی را شامل می شوند).

برای رزرو مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما به ایروان می توانید همین الان به سایت خبرنگاران مراجعه کنید.

سفر زمینی به ایروان با اتوبوس

اگر خودتان حوصله و یا امکانات رانندگی را ندارید و فقط می خواهید از جهت سفرتان لذت ببرید، سفر به ایروان به اتوبوس برترین گزینه برای شماست! دیگر نیازی به انجام هیچ کاری نیست و فقط کنار پنجره می نشینید و از جهت سرسبز و بی نظیر در سفر زمینی به ایروان لذت می برید!

اتوبوس هایی که از تهران به ایروان می فرایند از دو پایانه حرکت می نمایند:

 • پایانه غرب (آزادی)
 • پایانه بیهقی (آرژانتین)

ولی بهتر است بدانید که تعداد ماشین هایی که از پایانه آزادی حرکت می نمایند در مقایسه با پایانه بیهقی، بیشتر است. ضمناً قیمت بلیط اتوبوس تهران ایروان بین صد تا دویست هزارتومان برای هر نفر است.

همین الان برای رزرو مقرون به صرفه ترین بلیط اتوبوس تهران ایروان به سایت خبرنگاران بروید تا قیمت های استثنایی را از دست ندهید!

[irp posts=10268″ name=سفر زمینی به استانبول/ترکیه: کامل ترین راهنما]

سفر زمینی به ایروان با ماشین شخصی

اگر در پی یک ماجراجویی شخصی در سفر زمینی به ایروان هستید، حتما پیشنهاد می کنیم که این سفر را با ماشین شخصی خودتان آغاز کنید. چرا؟ جهتی که از آذربایجان شرقی تا مرز نوردوز و سپس از مرز نوردوز تا شهر ایروان طی خواهید کرد، جهتی است که طبیعت آن را در کمتر جای ایران پیدا می کنید.

برای اینکه بتوانید با ماشین شخصی خودتان از ایران به ارمنستان (ایروان) بروید، باید از مرز نوردوز که در استان آذربایجان شرقی است، رد بشوید. یکی از لازمه های سفر لذت بخش این است که شما برنامه و جهت سفرتان را از پیش بدانید تا بتوانید برای کارهایی مانند غذا خوردن، استراحت، بنزین و گاز و خواب برنامه ریزی نموده و در زمان درستی، سفر خودتان را آغاز کنید.

به همین علت، جهت تهران تا مرز نوردوز و سپس جهت مرز نوردوز تا شهر ایروان را به همراه فاصله ها برای شما لیست نموده ایم تا سفر به ایروان این بار برای شما خاطره ای بی نظیر گردد.

 • تهران تا تبریز: 600 کیلومتر
 • تبریز تا جلفا: 130 کیلومتر
 • جلفا تا سیه رود: 60 کیلومتر
 • سیه رود تا مرز نوردوز: 20 کیلومتر

در کل جهتی که باید از تهران تا خودِ مرز نوردوز طی کنید حدود 810 کیلومتر می باشد.

حالا که به مرز نوردوز رسیدید، اگر زمان اضافه داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که از بازارچه پایانه مرزی نوردوز هم تماشا کنید. این بازراچه به علت نزدیکی به مرز، هم اجناس خارجی اصل دارد و بعلاوه قیمت هایی که در این بازار خواهید دید با قیمت های موجود در بازار ایران تفاوت زیادی دارند.

از مرز نوردوز تا ایروان

زمانی که از مرز نوردوز رد شده و وارد خاک ارمنستان شدید، برای رسیدن به ایروان دو راه اصلی دارید که در ادامه هر دوی این جهتها را برای شما آماده نموده ایم. جهتِ پیشنهادی اول حدود 380 کیلومتر و جهت پیشنهادی دوم حدود 440 کیلومتر راه دارد.

نوردوز تا ایروان: جهت اول

اگر دوست دارید که بدون هیچ معطلی و هر چه سریع تر به شهر مقصد خودتان یعنی ایروان برسید، پیشنهاد می کنیم جهت اول را طی کنید، چون نسبت به جهت دوم تقریبا یک ساعت زودتر خواهید رسید. شهرهایی که باید از آن ها عبور کنید و نیز فاصله تمام شهرها با یکدیگر را برای شما لیست نموده ایم:

 • مرز نوردوز تا شهر مِغری: 10 کیلومتر
 • شهر مِغری تا لِهواز: 5 کیلومتر
 • لهواز تا لرنادزور: 45 کیلومتر
 • لرنادزور تا کاپان: 22 کیلومتر
 • کاپان تا اغوانی: 36 کیلومتر
 • اغوانی تا آرپی: 150 کیلومتر
 • آرپی تا ایروان: 114 کیلومتر

روی هم رفته، اگر بخواهید از این جهت از مرز نوردوز به ایروان بروید، چیزی حدود 382 کیلومتر باید رانندگی کنید. البته حتما یادتان باشد که این جهت با اینکه کمتر از 400 کیلومتر است، اما رانندگی آن بین 6 الی 8 ساعت (تقریبا) طول می کشد چراکه جهت سرتاسر کوهستانی و پر پیچ و خم است و نمی توان در آن با سرعت بالایی رانندگی کرد.

با یک حساب دیگر، اگر از جهت پیشنهادی اول بخواهید از تهران به ایروان سفر کنید، باید 1192 کیلومتر رانندگی کنید.

بعلاوه پیشنهاد می کنیم که به جای عجله کردن، از جهت زیبا لذت ببرید و با در نظر گرفتن فاصله بین شهرها، مکان و زمان مناسبی هم برای استراحتتان در نظر بگیرید.

نوردوز تا ایروان: جهت دوم

برای سفر به ایروان از مرز نوردوز، علاوه بر جهتی که در بخش قبلی پیشنهاد کردیم، جهت دیگری هم وجود دارد که نسبت به جهت قبلی، کمی طولانی تر است اما در عوض از منظره ها و چشم اندازهایی گذر می کنید که واقعا ارزش تماشا را دارند.

یکی از این منظره ها، دریاچه سوان است که بزرگترین دریاچه ارمنستان و قفقاز به شمار میرود. این دریاچه در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر ایروان بوده و پذیرای 36 جویبار است! بعلاوه در اطراف این دریاچه، یک پارک ملی بسیار بزرگ و زیبا به نام پارک ملی سوان وجود دارد که بدون اغراق، یکی از زیباترین پارک ها برای پیاده روی است.

حالا برگردیم سر جهتمان! برای سفر به ایروان از جهت دوم، تقریبا تا اواسطِ راه، همان جهت اول را طی خواهید کرد و فقط نصفه دوم جهت تفاوت دارد. شهرهایی که باید از آن ها عبور کنید را برای شما به همراه فاصله بین آن ها لیست نموده ایم:

 • مرز نوردوز تا شهر مِغری: 10 کیلومتر
 • شهر مِغری تا لِهواز: 5 کیلومتر
 • لهواز تا لرنادزور: 45 کیلومتر
 • لرنادزور تا کاپان: 22 کیلومتر
 • کاپان تا اغوانی: 36 کیلومتر
 • اغوانی تا وایک: 129 کیلومتر
 • وایک تا شاتین: 27 کیلومتر
 • شاتین تا گِغوویت: 42 کیلومتر
 • گغوویت تا لاشِن: 71 کیلومتر (دریاچه سوان در این جهت قرار گرفته است)
 • لاشن تا ایروان: 66 کیلومتر

در کل اگر از جهت دوم بخواهید به ایروان سفر کنید، باید حدود 450 کیلومتر رانندگی کنید. همین جهت را اگر بخواهید از تهران حساب کنید (یعنی تهران تا ایروان با استفاده از جهت دوم)، تقریبا 1260 کیلومتر راه می گردد.

اطلاعات جانبی در خصوص سفر به ایروان

قبل از اینکه سفر خودتان را آغاز کنید، ضروری است یک سری نکات دیگر را نیز بدانید تا بتوانید برای سفرتان، هرچه بیشتر، بهتر برنامه ریزی کنید.

 • واحد پول ارمنستان درام است و به صورت تقریبی، هر هزار تومان ما، تقریبا 115 درام ارمنی می گردد.
 • قیمت بنزین در ارمنستان نسبت به ایران گران تر است. به صورت تقریبی، هر لیتر بنزین در ارمنستان بین 400 تا 470 درام است، یعنی بین 3 تا 4 هزار تومان ایران.
 • بعد از اینکه از مرز نوردوز رد شدید، اگر هرگونه مسئله ای برای خودتان یا ماشینتان پیش آمد و امکان رانندگی برای شما وجود نداشت، به راحتی می توانید ماشین خودتان را در آن طرف مرز پارک نموده و با اتوبوس ها و سواری های موجود، خودتان را به ایروان برسانید.
 • برای انجام امور کاپوتاژ و پلاک بین المللی، به وبسایت کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نموده و اطلاعات لازم برای سفر زمینی به ایروان را به دست بیاورید.

همین الان سفر زمینی به ایروان را آغاز کنید!

الان که دیگر تمام جهتهای سفر زمینی به ایروان را یاد گرفتید و اطلاعات جانبی هم در خصوص آن ها دارید، دیگر وقتش رسیده که ساکتان را بسته و سفرتان را آغاز کنید. به نظر شما کدام راه برای سفر به ایروان بهتر است؟ شما کدام راه را برای سفر به ایروان ترجیح می دهید؟ هواپیما، اتوبوس، یا ماشین شخصی؟ آیا در خصوص هر کدام از این موارد، سوالی دارید؟ اگر هر سوالی در این زمینه ذهنتان را مشغول نموده، ما بی صبرانه منتظریم تا آن را ببینیم و جواب بدهیم.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1610

به "تور ارزان ارمنستان: راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان، ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: راهنمای جامع سفر زمینی به ایروان، ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید