افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از افتتاح چند طرح زیست محیطی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تهران اطلاع داد.

افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

به گزارش خبرنگاران فاطمه برنا در تشریح این خبر با اشاره به اینکه طرح هایی که امروز افتتاح شد در حوزه پساب مربوط به واحدهای صنعتی و بیمارستانی است، اضافه نمود: این طرح ها با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال احداث شده است و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه یکی از طرح ها بهره برداری از سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان نیکان مستقر در غرب تهران است، اظهارکرد: سیستم تصفیه فاضلاب این مجموعه از نوع SBBR با راندمان بالا است و خروجی پساب سیستم، مجدد بازچرخانی می گردد.

برنا همچنین به ارتقا و بهینه سازی سیستم ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز طبی بچه ها با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال اشاره نمود و گفت: عملکرد این تصفیه خانه مورد تایید محیط زیست و وارد مدار فعالیت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه بهینه سازی و برطرف نواقص تصفیه خانه فاضلاب داروسازی لقمان از دیگر طرح هایی بود که به بهره برداری رسید، اظهارکرد: شرکت داروسازی لقمان یکی از قدیمی ترین واحدهای فعال در زمینه فراوری دارو و محصولات بهداشتی است که با توجه به نوع و میزان فراوری فاضلاب و پساب حاصل از فعالیت، به بهینه سازی و اصلاح سیستم احتیاج داشت. با پیگیری های به عمل آمده و اعطای فرصت لازم به این واحد با اتمام عملیات اجرایی و پس از نمونه برداری و تایید خروجی، تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر ورودی سیستم تصفیه فاضلاب این واحد به 300 مترمکعب در شبانه روز ارتقا یافته است و کلیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی را پوشش می دهد.

برنا همچنین در مورد چگونگی و نحوه عملکرد تصفیه خانه های فاضلاب توضیح داد: در احداث سیستم های تصفیه فاضلاب موضوع با اهمیت راهبری آن است چرا که در صورت عدم مدیریت و نظارت صحیح بر عملکرد سیستم ضمن هدر رفت هزینه و انرژی واحد، انتقال آلودگی به محیط و وارد شدن آسیب جدی به محیط زیست را موجب می گردد. به همین منظور می طلبد مسئولان به منظور کاهش هزینه و جلوگیری از تبعات احتمالی با دقت و حساسیت به این موضوع توجه نمایند.

برنا اضافه نمود: تبعات عملکرد غیر اصولی بیمارستان ها و مراکز درمانی با توجه به نوع فعالیت آن ها چه در بخش مدیریت پسماند و چه در بخش مدیریت پساب، بسیار قابل توجه و ملاحظه است و انتظار سازمان حفاظت محیط زیست از این مراکز توجه همه جانبه به موضوعات محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در سرانجام اعلام کرد: از ابتدای سال تا به امروز 9 مورد سیستم تصفیه فاضلاب در حوزه های صنعتی و درمانی به بهره برداری رسیده است و با پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید این تعداد به 12مورد می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 988

به "افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید