برترین جاذبه های گردشگری کشور مالتا ، بخش اول

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، کشور مالتا پیرامون آب های آبی رنگ دریای مدیترانه در جنوب سیسیلی قرار گرفته است. به علت نزدیک بودن به کشور تونس، تاثیر فرهنگ آفریقای شمالی را می توان در این کشور مشاهده کرد. زبان کشور مالتا ترکیبی از عربی و ایتالیایی است. این کشور به شوالیه های مالتا بسیار افتخار می نمایند. این شوالیه ها مقابل ترک ها مبارزه کردند و باعث ایجاد جنگ های صلیبی شدند.

برترین جاذبه های گردشگری کشور مالتا ، بخش اول

در ادامه همراه با ما باشید تا بهترین جاذبه های گردشکری کشور مالتا را به شما معرفی کنیم.

1- شهر والتا

Valletta: Maltas Elegant Capital

شهر والتا، مرکز کشور مالتا است. این شهر، از لحاظ استراتژیکی، بندر مهمی به شمار می رود. کل این شهر گواهی عظمت شوالیه های مالتا هستند. شوالیه های مالتا، مردانی اروپایی بودند که جزایر مالتی به وسیله پادشاه اسپانیا در سال 1530 میلادی به آن ها واگذار شده است. این شوالیه ها، مرکزی ساختند که ارزش عظمت آن ها را داشته باشند و در رقابت با مرکز های بزرگ اروپایی قرار داشته باشند. این شهر دارای دو اسکله است که توریستان به راحتی می توانند در درون آن ها گردش نمایند. مرکز شهر والتا، کلیسای جامع سنت جان است که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است.

2- جزیره گزو

The Idyllic Island of Gozo

جزیره گزو یکی از ایده آل ترین مقاصد توریستی در میان جزایر مالتی به شمار می فرایند. این جزیره با شهرهای ظریف و سواحل با نشاط خود، مکان خوبی برای لذت بردن از تعطیلاتی چند روزه به شمار می رود. گرچه جزیره گزو نسبت به مالتا کمتر پیشرفته تر است اما این جزیره، دارای جاذبه های توریستی زیادی است. از جمله این مکان های توریستی می توان به شهر قرون وسطایی ویکتوریا، استراحتگاه کنار دریایی مارسالفورن و مهم ترین مکان باستانی جزایر مالتی یعنی معابد گجانتیجا اشاره نمود. علاوه بر این، بازتماشامایندگان می توانند از محوطه های پیرامونی این جزیره نیز لذت کافی را ببرند.

3- شهر امدینا

The Medieval Hilltop Town of Mdina, Island of Malta

امدینا همچون شهریا از درون قصه ها است. این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر قرون وسطایی و قرار گرفته در بالای تپه، بسیار خارق العاده است. توریستان و مسافران باید از درون دروازه اصلی وارد شهر شوند و با قدم گذاشتن در درون آن، به گذشته سفر نمایند. در درون برج و باروهای باستانی شهر، دنیایی دلنشین از خیابان های بدون ماشین و ساختمان های قدیمی و سنگی قرار گرفته است. از جمله بهترین جاذبه های توریستی در امدینا می توان به کلیسای جامع سنت پاول اشاره نمود. این ساختمان جالب توجه به سبک باروک ساخته شده و به وسیله معمار مالتیایی لورنزو گافا طراحی شده است.

4- رباط

Historical Attractions in Rabat, Island of Malta

در خارج از باروهای شهر امدینا، شهر همسایه رباط قرار گرفته است. توریستان و مسافران می توانند به راحتی از هر دو شهر تماشا نمایند. شهرهای رباط و امدینا زمانی به عنوان یک منطقه متحد شناخته می شده است. شهر رباط نسبت به شهر امدینا کمتر توریست پذیر است و بیشتر مدرنیته است. با این حال، مکان های تاریخی قابل توجهی در شهر رباط وجود دارند. یکی از مکان های برجسته در شهر رباط، کاسا برنارد است. این خانه بزرگ قرن شانزدهمی به یک خانواده اشراف زاده مالتیایی تعلق داشته است که اصالت آن ها از فرانسه بوده است. با اینکه کاسا برنارد همچنان یک مکان خصوصی به شمار می رود اما تورهای توریستی مختلفی در آن برگزار می گردد. این خانه دارای اثاثیه های عتیقه، نقاشی های شاهکار و آثار هنری قابل توجهی است.موزه دومز رومانا، نیم نگاهی از زندگی روزمره در دوران روم باستان را برای توریستان و مسافران فراهم می آورد. این موزه در ویرانه های خانه های تاریخی رومی قرار گرفته است و شامل بعضی از بهترین موازییک کاری های رومی از قرن اول پیش از میلاد مسیح است.

5- سرداب حل سفلینی

Hal Saflieni Hypogeum, Island of Malta: A Neolithic Cult Site

سرداب حل سفلینی یک مکان باستانی شگفت انگیز به شمار می رود. این مکان به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این مکان در دوران نیولیتیک یک قبرستان زیرزمینی بوده است. در دخمه های این مجموعه، انسان های ماقبل تاریخی مراسم های کفن و دفن مذهبی را انجام می داده اند. این دخمه ها و سرداب در درون سنگ های ماسه سنگی کنده شده است. درون این دخمه ها، راهروها و پلکانی وجود دارند. این مکان دارای سه طبقه است. پایین ترین طبقه، دالانی است که به نام قدس الاقداس شناخته می گردد که حدود ده متر پایین تر از ورودی قرار گرفته است. این مکان قدمتی بسیار طولانی دارد که به 4 هزار سال پیش از میلادی مسیح باز می گردد. این مکان به طرز شگفت انگیزی تا به امروز پا بر جا مانده است. در درون این مکان، ترسیم ها و نقاشی هایی به رنگ سرخ وجود دارند. این مکان، سرنخ های قابل توجهی به باستان شناسان و تاریخ نگاران در خصوص ذهنیت و فرهنگ نئولیتیک ارائه داده است. بعضی از آثاری که در این سرداب کشف شده اند، اکنون در موزه ملی باستان شناسی در والتا نگهداری می شوند.

منبع: فوت و فن / planetware.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1619

به "برترین جاذبه های گردشگری کشور مالتا ، بخش اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاذبه های گردشگری کشور مالتا ، بخش اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید