تامین اعتبار 9 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه مقبره الشعراء

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار منطقه 1 تبریز گفت: شهرداری این منطقه، در راستای اجرای پروژه مقبره الشعراء (ضلع شمالی، جنوبی و جنوب غربی) 9 میلیارد تومان تامین اعتبار کرده است.

تامین اعتبار 9 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه مقبره الشعراء

رضا پاک نهاد، روز پنج شنبه در نشست خبری، با بیان این که سازمان عمران شهرداری تبریز مجری پروژه مقبرالشعرا بوده و در این راستا سه قرارداد با سه پیمانکار مجزا منعقد کرده است، گفت: شهرداری منطقه 1 تبریز در این راستا باِلغ بر 9 میلیارد تومان برای سه قرارداد، تامین اعتبار کرده است، از این مبلغ، تا به امروز یک میلیارد تومان به مجری پروژه پرداخت کرده است، اکنون سه پیمانکار با تامین مالی شهرداری منطقه 1 تبریز در مقبرالشعرا فعالیت می کنند.

وی افزود: مقبرالشعرا در محدوده منطقه 10 واقع شده ولی براساس مصوبه برنامه و بودجه سال 98، شهرداری منطقه 1 تبریز نسبت به تامین مالی پنج میلیارد تومانی آن تعهد کرده است.

وی با بیان این که منطقه یک از مناطق برخوردار شهرداری تبریز محسوب می گردد، گفت: این منطقه از لحاظ وسعت جزو بزرگ ترین مناطق واز لحاظ تراکم جمعیت نیز دارای رتبه دوم در بین مناطق 10 گانه شهرداری است.

پاک نهاد با اشاره به پروژه های شهرداری منطقه یک تبریز در سال 98، افزود: پروژه آسفالت معابر در قالب لکه گیری معابر اصلی و فرعی، آسفالت اساسی و درز گیری آسفالت معابر انجام شد، همچنین توجه ویژه به فضای سبز نیز جزو برنامه های شهرداری است که در این راستا عملیات عمرانی شش پارک محله ای آغاز شده و از این تعداد عملیات عمرانی دو پارک محله ای به اتمام رسیده است.

وی با تاکید بر محله محور بودن پروژه های شهرداری منطقه 1 تبریز، افزود: شهرداری منطقه 1 تبریز در حوزه خدمات شهری و عمرانی مناطقی از جمله شهرک ولیعصر، پیرامون ولیعصر و ضلع شرقی ایده لو تا ملازینال و یوسف آباد فعالیت می کند و امسال شهرداری در این مناطق اقدامات موثری در زمینه آسفالت ریزی انجام داده است.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه 1 تبریز با توزیع 29هزار تن آسفالت، توانسته رتبه اول را در بین مناطق دهگانه شهرداری تبریز کسب کند.

شهردار منطقه 1 تبریز با بیان این که پنج محور گردشگری در شهر تبریز تصویب شده است، گفت: مقرر شده هر سال شهرداری هر منطقه، فعالیت هایی را در راستای گردشگری انجام دهند، به همین دلیل طی سال آینده، کوچه شاعر نامی پروین اعتصامی با تبدیل به پیاده راه به عنوان بخشی از محور پنجم گردشگری تبریز محسوب می گردد، اگر شرایط جوی مساعد باشد عملیات سنگ فرش آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به بودجه شهرداری منطقه 1 تبریز، گفت: طبق برنامه ریزی و مسئولیت شناسی تلفیق، بودجه شهرداری منطقه 1، 45 درصد و در حوزه عمرانی نیز 35 درصد محقق شده است.

وی با تاکید براستفاده 100 درصدی از بسترهای الکترونیکی توسط شهرداری منطقه 1، افزود: طی شش ماه گذشته دستور یا نامه ای را با خودنویس خود به تحریر نیاورده ام، هر نامه اداری در اتوماسیون اداری شهرداری ثبت و پیگیری آن نیز در بستر الکترونیکی انجام می گردد.

شهردار منطقه 1 تبریز اعتماد به شهرداری را جزو بیشترین مطالبه مردمی دانست و گفت: معتقدم ریشه این بی اعتمادی نیز به اطلاعات ناکافی بازمی گردد، چراکه علی رغم این همه تلاش در حوزه اطلاع رسانی بخشی از مردم اطلاعات دقیقی از شهرداری ندارند و مردم آنگونه که باید با وظایف، حق و حقوق شهرداری و شهروندان آشنا نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 248

به "تامین اعتبار 9 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه مقبره الشعراء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اعتبار 9 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه مقبره الشعراء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید