تاکید اتحادیه اروپا به مساله بازگشت به مرزهای باز پس از کرونا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، یکی از مقام های ارشد اتحادیه اروپا گفت، این اتحادیه بایستی هر زمان که ویروس کرونا تحت کنترل درآمد، به مساله بازگشت به مرزهای باز بیندیشد.

تاکید اتحادیه اروپا به مساله بازگشت به مرزهای باز پس از کرونا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات حاکی از فشار از سوی کمیسیون اجرایی اروپا به کشورهای اتحادیه است تا سفر در منطقه شینگن را که در نتیجه اقدامات یکجانبه برای کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا متوقف شده بود، از سر بگیرند.

متوقف شدن سفر بین 26 کشور منطقه شینگن یادآور بسته شدن بدون هماهنگ مرز در جریان بحران مهاجرتی 2015 - 2016 است.

حالا هم واکنش کشورهای عضو به همه گیری ویروس کرونا شامل توقف های موقت در مرزها و چک آپ های اورژانسی سلامت مسافران ورودی است که به نوعی وحدت اتحادیه اروپا را در مقابل یک آزمون سخت تر دیگر قرار داده است.

ییلوا یوهانسون، کمیسیون امور داخلی اتحادیه اروپا گفت: ما حالا باید به آینده نگاه کنیم و به عادی شدن اوضاع برگردیم. هر زمان که شرایط سلامت اجازه دهد، این کار را انجام می دهیم. کشورهای عضو اقدامات متفاوتی را در یک رفتار ناهماهنگ انجام می دهند. از بین بردن این محدودیت های متفاوت ملی خودش زمان بر است اما می توانیم این کار را انجام دهیم.

کمیسیون اروپایی از کشورهای عضو می خواهد تا به تدریج کنترل های مرزی ملی را بردارد و در روزهای آینده نیز خط مشی هایی را برای یک اقدام متوازن برای جلوگیری از موج جدید عفونت و احیای مالی ارائه می نماید.

یوهانسون این مساله را یادآور شد که منطقه شینگن برای نخستین بار بین پنج کشور و در 1985 ایجاد شد.

در حال حاضر، محدودیت های اعمال شده مرزی ضربه سختی بر بخش گردشگری اتحادیه اروپا وارد نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 508

به "تاکید اتحادیه اروپا به مساله بازگشت به مرزهای باز پس از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید اتحادیه اروپا به مساله بازگشت به مرزهای باز پس از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید