تداوم بارش ها در کشور تا انتها هفته

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سمت غرب طی امروز (6 آبان) گفت: بارش باران در اکثر مناطق کشور و بارش برف در ارتفاعات تا خاتمه هفته تداوم دارد.

تداوم بارش ها در کشور تا انتها هفته

صادق ضیاییان در گفت وگو با باشگاه فوتبال بارسلونا اظهارکرد: امروز (6 آبان ماه) در جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران، ابرناکی، گاهی رعد و برق، رگبار باران و ورزش باد شدید و در جنوب، مرکز، شرق، شمال شرق و شمال غرب بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی با بیان اینکه در استان های قزوین و البرز و در غرب خلیج فارس بارش شدت بیشتری دارد، توضیح داد: از بعد ازظهر فردا (7 آبان ماه) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین و تهران افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب در بعضی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده رخ می دهد، گفت: طی روز چهارشنبه (8 آبان ماه) با تداوم فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور بارش باران ادامه دارد و در نیمه شرقی بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

ضیاییان ادامه داد: طی روز پنج شنبه (9 آبان ماه) گستره فعالیت این سامانه در شمال شرق و شرق است و در دامنه های البرز شرقی و استان های سیستان و بلوچستان نیز رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق خواهیم داشت همچنین این سامانه به تدریج از اواخر وقت این روز از شرق کشور خارج می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا (7 آبان ماه) تا اواخر هفته در سواحل شمالی کشور بارش متناوب باران انتظار می رود، گفت: طی روز آدینه (10 آبان) در جنوب شرق و شرق کشور رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد همچنین به همراه گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور بارش در سواحل دریای خزر تشدید و در شمال غرب کشور نیز رگبار باران پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه از امروز تا روز چهارشنبه (6 تا 8 آبان ماه) بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف است، توضیح داد: همچنین طی این بازه زمانی با فعالیت طوفان حاره ای در شرق دریای عمان، سواحل این دریا و تنگه هرمز مواج و ارتفاع موج بین 3.5 تا 4.5 متر خواهد بود.

ضیاییان در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (7 آبان ماه) قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد همچنین آسمان پایتخت طی روز چهارشنبه (8 آبان ماه) نیز نیمه ابری همراه با ورزش باد و در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با بارش پراکنده خواهد بود. کمینه دما در این روز 10 درجه سانتیگراد و بیشینه آن 17 درجه سانتی گراد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 11

به "تداوم بارش ها در کشور تا انتها هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش ها در کشور تا انتها هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید