تهران و باکو درباره حمل ونقل جاده ای نشست برگزار کردند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، ایرنا نوشت: نشست کارشناسی کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در باکو مرکز این کشور شروع به کار کرد.

تهران و باکو درباره حمل ونقل جاده ای نشست برگزار کردند

هیات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورمان راهکارهای توسعه همکاری دو کشور در حوزه حمل و نقل جاده ای و تسهیل تردد جاده ای را با همکاران آذربایجانی آنالیز می نماید.

مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران با اشاره به اهمیت این نشست گفت : در این نشست هم مسائل و هم موانع توسعه روابط تجاری و حمل و نقل جاده ای فیمابین و هم راه های ارتقای روابط حمل و نقل میان ایران و جمهوری آذرربایجان را آنالیز می کنیم.

هدایتی اضافه نمود: در صدد هستیم با همکاران در جمهوری آذربایجان ساز و کارهای و ابتکارات جدیدی را بتوانیم طراحی کنیم تا به صورت هدفمند پروژه ها را تعریف کنیم که تسهیل روابط حمل و نقل جاده ای را به ویژه در گذرگاه های مرزی با کاهش هزینه های حمل و نقل و بعلاوه با استفاده از شرایط خاص ایجاد شده برای توسعه ترانزیت در منطقه بخصوص در کریدور شمال - جنوب، طراحی و عملیاتی کنیم.

آنار رضایف مسوول موسسه دولتی خدمات حمل و نقل جاده ای جمهوری آذربایجان با تاکید بر افزایش همکاری های حمل و نقل بین دو کشور، روابط دیرینه و اشتراکات فراوان ایران و جمهوری آذربایجان را بستری مناسب برای همکاری های فیمابین در حوزه های مختلف دانست.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های خوب برای توسعه بیشتر همکاری دو کشور در حوزه حمل و نقل و ترانزیت جاده ای، ابراز اطمینان کرد که طرفین با توسعه همکاری و استفاده ثمر بخش از این ظرفیت های تعاملات فیمابین را در عرصه حمل و نقل را تقویت خواهند کرد.

این مقام جمهوری آذربایجان بعلاوه هر گونه مسائل و موانع در این راه قابل حل خواند.

نشست کارشناسی کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای فردا (سه شنبه) نیز کار خود را ادامه خواهد داد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1394

به "تهران و باکو درباره حمل ونقل جاده ای نشست برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران و باکو درباره حمل ونقل جاده ای نشست برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید