ثبت احوال: ماهانه 5 هزار کارت ملی هوشمند صادر می شود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در زمان حاضر با توجه به مشکلاتی که در فراهم کردن کارت خام از سوی چاپخانه دولتی وجود دارد ماهانه حدوداً 5 تا 10 هزار کارت ملی هوشمند صادر می شود و این در حالی است که 10میلیون نفر در نوبت دریافت کارت قرار دارند.

ثبت احوال: ماهانه 5 هزار کارت ملی هوشمند صادر می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این پرسش که چرا با گذشت چند سال از صدور کارت ملی هوشمند همچنان تعداد قابل توجهی از هموطنان نتوانستند کارت خود را دریافت کنند، اظهار کرد: تا خاتمه سال 96 از کارت های وارداتی استفاده می کردیم و ظرفیت سازی اجرا شده بود و حدفاصل بین 95 و 96 بیش از 30 میلیون کارت ملی هوشمند صادر شد.

وی شرح داد: متأسفانه با اعمال تحریم ها و عدم انتقال ارز برای وارد کردن بدنه کارت، ناگزیر در آغاز سال 97 بر اساس قانون باید از کارت های خام چاپخانه دولتی استفاده می کردیم و عزیزان در این مجموعه تلاش بسیاری کردند بتوانند کارت مشابه خارجی تولید کنند. در سال 98 و 99 تعداد محدودی کارت خام از طریق چاپخانه دولتی در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گرفت که تا امروز 5 میلیون کارت تولید داخل تحویل شده است و ما نیز اقدام به صدور کارت ملی هوشمند بر اساس کارت های داخلی کرده ایم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: این سازمان متولی جمع آوری اطلاعات مردم و صدور کارت ملی است. تأمین بدنه بر اساس قانون به عهده چاپخانه دولتی است و دوستان ما در چاپخانه دولتی اشاره می کنند که مشکل اعتباری دارند و ما هم آن را تأیید می کنیم اما در این بخش هموطنان ما بیش از دو سال است که در نوبت دریافت کارت خود قرار دارند و حق هم دارند و هیچ توجیهی هم ندارد که آنها را قانع کنیم، البته اخیراً وزیر کشور در آغاز کارش بازدیدی را از سازمان ثبت داشت و اشاره کرد که این حق الناس است و باید سریع تر انجام شود.

ابوترابی با بیان اینکه بیش از 51 میلیون و 760 هزار کارت ملی صادر شده است اضافه کرد: خواهش من این است که رسانه ها در ارتباط با صدور کارت ملی هوشمند پیگیری هایی از چاپخانه داشته باشند، ضمن اینکه مواد اولیه بدنه کارت خام هم وارداتی است.

وی اضافه کرد: از جامعه 65 و 66 میلیونی واجد شرایط، 62 میلیون و 264 هزار نفر تکمیل ثبت نام کرده اند. حدود 3 تا 4 میلیون نیز هنوز مراجعه نکرده اند. تقریباً 10 میلیون نفر در نوبت تحویل کارت هستند و در زمان حاضر خیلی محدود کمتر از 5 هزار تا 10 هزار کارت صادر می کنیم اما ظرفیت ماهانه 2 میلیون و 500 هزار کارت را داریم و به محض اینکه کارت را در اختیار ما بگذارند ما جامعه هدف را تحت پوشش قرار می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1405

به "ثبت احوال: ماهانه 5 هزار کارت ملی هوشمند صادر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت احوال: ماهانه 5 هزار کارت ملی هوشمند صادر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید