جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان غیر انتفاعی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، دبیرکل اتحادیه مراکز غیر انتفاعی با تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه فقط وام شهریه دریافت می نمایند، گفت: مبلغ وام پرداختی به دانشجویان 750 هزار تومان است که البته این میزان نیز بنابر تعداد متقاضیان ممکن است تغییر کند.

جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان غیر انتفاعی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مشاوره تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

علی آهون منش در گفت و گو با باشگاه فوتبال بارسلونا ضمن بیان این مطلب به شرایط پرداخت وام شهریه در دانشگاه های غیر انتفاعی اشاره نمود و گفت: فرایند پرداخت شهریه به دانشجویان این دانشگاهبه این صورت است که دانشگاه اسامی متقاضیان را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام می نماید و سهمیه های اعطایی از سوی سازمان امور دانشجویان این صندوق اعلام می گردد و در نهایت بر مبنای عددی که دولت به منظور پرداخت وام تخصیص داده است این وام بین دانشجویان کل کشور که متقاضی هستند، تقسیم و پرداخت می گردد در این شرایط سهم وام دانشجویان مراکز غیرانتفاعی نیز تعیین می گردد.

وی در ادامه توضیح داد: مبلغ مصوب وامپرداختی به دانشجویان مراکز غیرانتفاعی مبلغ 750 هزار تومان در ترم است اما اگر تعداد متقاضیان وام بیشتر از اعتبار اختصاصی باشد صندوق رفاه دانشجویان این اجازه را به مراکز غیر انتفاعی داده است تا مبلغ وام را به گونه ای تخصیص بدهد که دانشجویان بیشتری از این وام بهره مند شوند.

دبیرکل اتحادیه مراکز غیر انتفاعی همچنین اعلام کرد: مراکز غیر انتفاعی به هیچ عنوان این اجازه را ندارند پولی که صندوق رفاه دانشجویان به منظور اختصاص وام در اختیار آنها قرار داده است را در موارد غیر هزینه نمایند. چرا که این پول به وسیله بانک ها مستقیم به دانشجویان پرداخت می گردد. بنابراین در حال حاضر تعداد متقاضیان دریافت این وام در بعضی از موسسات بیشتر از میزان اعتبار دریافتی است.

آهون منش همچنین یادآور شد: وام پرداختی به دانشجویان از محل اعتبار قرارداد فی مابین صندوق رفاه دانشجویان و بانک ها اعطا می گردد. در واقع این صندوق مبلغی را در این بانک ها قرار داده است و از سود آن اعتبار، به دانشجویان وام پرداخت می گردد.

وی افزود: از مبلغ وام اعطایی صندوق رفاه به دانشجویان 48 درصد آن به دانشجویان دانشگاه آزاد تعلق می گیرد، 52 درصد وام نیز به سایر دانشجویان یعنی مراکز دولتی، غیر انتفاعی و پیغام نور و همچنین علمی کاربردی تخصیص می یابد. بنابراین سقف این وام ها تعیین است.

دبیرکل اتحادیه دانشگاه های غیر انتفاعی در سرانجام با تاکید بر اینکه دانشجویان دانشگاه های غیر انتفاعی فقط وام شهریه دریافت می نمایند، گفت: دانشجویان سایر مراکز دولتی وام های مختلفی اعم از مسکن، زیارت، رهن خانه و ... تعلق می گیرد اما دانشجویان غیر انتفاعی از این امکانات محروم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 260

به "جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان غیر انتفاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان غیر انتفاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید