خبرنگاران دبیر شورای معادن کرمان: کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، کرمان- خبرنگاران - دبیر شورای معادن استان کرمان گفت: بمنظور تحقق شعار سال یعنی جهش تولید پیروز به کاهش فرایند بازه زمانی صدور مجوزها در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری شده و از طریق این پنجره ، نگاه ایجاد شهرک های تخصصی را به صورت پایلوت دنبال کردیم.

خبرنگاران دبیر شورای معادن کرمان: کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است

مهدی حسینی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: استان کرمان به صورت پایلوت کشور فرایند صدور مجوزهای بی نام برای حوزه هایی که ظرفیت داریم را با ایجاد شهرک تخصصی مس در شهربابک را دنبال کرده که با کمک استان مجوز بی نام را صادر می کنیم طوی که با حضور سرمایه گذار تنها یک نقل و انتقال برای اخذ مجوزها نیاز باشد.

حسینی نژاد بیان داشت: فضای کسب و کار در کشور ما جایگاه خوبی ندارد اما به صورت پایلوت کشور با احداث شهرک های تخصصی در حوزه مس، ریلی، قطعه سازی و بندر خشک دنبال می شود.

وی اضافه نمود: امیدواریم تا پایان سال بخشی قابل توجه از این موانع و مسائل را رفع کنیم و ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان را به منصه ظهور بگذاریم.

توسعه 2.5 میلیارد تنی اکتشافات معدنی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان همچنین گفت: استان کرمان طی سال های گذشته برنامه توسعه اکتشافات معدنی را در قالب پهنه ها به عنوان اقدامی مطلوب آغاز کرد و در این راستا 25 پهنه را تعریف کردیم که 28 هزار کیلومتر از مساحت استان را شامل می شد که بهره برداری از این پهنههای معدنی در جهش تولید موثر است.

وی ادامه داد: ماحصل سیاست اکتشافات در قالب پهنه های معدنی و اکتشافات تکمیلی واحدهای معدنی، افزایش 2.5 میلیارد تنی ذخایر قطعی اثبات شده در حوزه مس و سنگ آهن در استان محقق شده که ذخایر ما را از 5.8 میلیارد تن به هشت میلیارد تن افزایش داده است.

استان کرمان به لحاظ برخورداری از منابع مختلف معدنی به بهشت معادن کشور معروف است .

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 602

به "خبرنگاران دبیر شورای معادن کرمان: کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دبیر شورای معادن کرمان: کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید