خودکفایی در فراوری ماسک تا چند روز آینده

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش تجارت نیوز، رضا رحمانی در حاشیه نمایشگاه دستاورد های شرکت های دانش بنیان در حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان کرونا اضافه نمود: تولیدکنندگان بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور با یک تعصب خاص کار شبانه روزی را شروع کردند. به غیر از چند روز نخست که درخواست ها به یکباره چندین برابر شده بود و کمبود هایی بود، اما سریع بر آن مشکل فائق آمدند.

خودکفایی در فراوری ماسک تا چند روز آینده

وی ادامه داد: برخی فراورینمایندگان اعلام کردند که هم اکنون بیش از ظرفیت کشور فراوری دارند و حتی می توانند صادرات هم داشته باشند.

وزیر صمت به اقدامات و حمایت های وزارتخانه اشاره نمود و گفت: از نظر تسهیلات و تسهیل امور و صدور مجوز های لازم در اسرع وقت، اقدامات خوبی انجام گرفته است.

رحمانی اضافه کرد: در بخش شوینده ها از ابتدا مسئله ای نداشتیم، در بخش ضدعفونی نماینده ها در حال حاضر دیگر مشکل کمبود نداریم. اما در بحث فراوری ماسک به علت تقاضای بسیار زیاد هنوز کمبود هایی داریم. اما تا چند روز آینده با نصب دستگاه های جدید به آن عدد وزارت بهداشت خواهیم رسید و با بهره برداری، دیگر احتیاج به واردات نخواهیم داشت.

وی گفت: امروز صبح در ستاد ملی کرونا، رئیس جمهور جمع بندی که داشت در حوزه اصناف قرار شد آن دسته از اصناف کم ریسک در استان های مختلف از 23 و در تهران از 30 فروردین با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به فعالیت نمایند. اما درباره اصناف پر ریسک مانند باشگاه ها 30 ام فروردین تصمیم گیری می گردد.

رحمانی در مورد نحوه فعالیت واحد های فراوریی اضافه کرد: این واحد ها شرایط متفاوت داشتند. تا به امروز به صورت برنامه ای تعطیل نبودند و در جلسه ملی کرونا به این جمع بندی رسیدیم که فعالیت آن ها ادامه داشته باشد با رعایت پروتکل های بهداشتی مانند رعایت کردن فاصله اجتماعی و سایر اقدامات دیگر مراعات گردد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 437

به "خودکفایی در فراوری ماسک تا چند روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکفایی در فراوری ماسک تا چند روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید