در فرودگاه منتظر چه چیزهایی باشیم

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، قوانین مربوط به مسافرت های هوایی همه روزه در حال تغییر است و نمی توان تصور کرد چه چیزی در انتظار ماست. آیا پرواز دارای تاخیر است و یا در ایستگاه امنیتی با چه قوانینی روبرو خواهید شد؟ ما نمی توانیم داشتن یک سفر بی دردسر در فرودگاه را برای شما تضمین کنیم اما می توانیم به شما در این راه کمک کنیم تا انتظار برخورد با موارد ذکر شده را داشته باشید. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید.

در فرودگاه منتظر چه چیزهایی باشیم

کنترل امنیتی فرودگاه

اخیرا تغییرات عمده ای در فرآیند کنترل امنیتی فرودگاه ها به وجود آمده است. اسکنر های بدن که مسافران باید از آنجا عبور کنند بسیار پیشرفته تر شده و همانند اشعه X می باشد. یعنی قابلیت های امنیتی بسیار بالا رفته است.باید در این هنگام اشیاء فلزی همراه خود را جدا ساخته و از اسکنر عبور کنید.

قوانین کلی برای بار

در حال حاضر اطلاعات بسیاری برای بسته بندی مناسب بارهای مسافران ارائه شده است. قوانین مستلزم می کند که خمیر دندان، شامپو و سایر اقلام مایع / ژل در ظروف 100میلی لیتری قرار گیرد و همه ظروف باید دارای محفظه ای کاملا تعیین و روشن باشند.

چک کردن و تحویل بار

برای پروازهای داخلی، شما باید حداقل دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. اگر چمدان های همراهتان کم است حداقل 90 دقیقه قبل از پرواز در فرودگاه باشید زیرا باید بارهای خود را تحویل دهید.دیگر کارهایی که باید قبل از سفر انجام دهید و اجباری است 30 تا 60 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت.برای رسیدن بارها به مقصد با شرکت هواپیمایی خود هماهنگ باشید زیرا در برخی پروازها بارها زودتر یا دیرتر فرستاده می شود.

مراقب باشد: اگر در زمان تعیین شده در دروازه های خروج نباشید خطوط هوایی پرواز شما را به راحتی کنسل می کنند.پس زمان مورد نیاز برای کارهای اجرا شده را دقیق بررسی کنید تا در لحظات آخر صندلی خود را از دست ندهید. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

پارکینگ فرودگاه

اگر از ماشین شخصیتان برای رفتن به فرودگاه استفاده می کنید، برای پیدا کردن جای پارک و یا اینکه پارکینگ تا فرودگاه چه اندازه فاصله دارد و چه زمانی از شما خواهد گرفت برنامه ریزی کنید. بخاطر داشته باشید ممکن است پارکینگ فرودگاه نیز زود پر شود، پس این موارد را قبل از پرواز در سایت فرودگاه چک کنید تا کاملا مطمئن شوید.

همراه داشتن مدارک

در سفر مدارک شناسایی مورد نیاز را از قلم نیاندازید. اگر به کشورهای خارجی نیز سفر می کنید باید گذرنامه تهیه کرده باشید؛ همراه داشتن آن را نیز از قلم نیاندازید.

امکانات رفاهی موجود در فرودگاه

امکانات فرودگاه ها با هم متفاوت است. فرودگاه بین المللی بزرگ دارای مراکزی برای خرید؛رستوران؛ نمایشگا های هنری؛ دسترسی به اینترنت و برخی حتی دارای استخر نیز هستند اما فرودگاه های کوچک دارای مغازه هایی برای خرید های جزئی می باشند.

تاخیر و لغو پرواز

قبل از اینکه خانه را به قصد فرودگاه ترک کنید با شرکت هواپیمایی تماس گرفته و در مورد پرواز مطمئن شوید یا از طریق وب سایت چک کنید. در نظر داشته باشید که شرکت های هواپیمایی ملزم به جبران پروازهایی هستند که دارای تاخیر هستند یا لغو می شوند.

گم کردن یا تاخیر در رسیدن چمدان ها

اگر رسیدن چمدان هایتان به تاخیر افتاد ،خطوط هوایی باید هزینه ان را تا زمان پیدا شدن بارها متحمل شود. اگر چمدان هایتان پیدا نشد باید 3 تا 6 هفته برای بازپرداخت جریمه آن صبر کنید. هرچند برخی از شرکت ها در این فرآیند کارآمد تر هستند و زمان کمتری صرف خواهد شد.

دورونزدیک - خرید - - خرید اینترنتی

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 362

به "در فرودگاه منتظر چه چیزهایی باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در فرودگاه منتظر چه چیزهایی باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید