دن&zwnjکیشوت کتابفروشان در ایتالیا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اکتوالیته-برخی از اهالی شهر میلان به او به سبب مبارزه با خرده‌فروشان آنلاین عظیم مثل آمازون، لقب دن‌کیشوت کتابفروشان را داده‌اند.

دن&zwnjکیشوت کتابفروشان در ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

لوکا آمبروگیو آنتینی سال 2000 میلادی توانست یک کتابفروشی کوچک به مساحت 45 متر در شهر میلان افتتاح کند. او می‌گوید آن کتابفروشی آنقدر پرشور، معروف و در محله قابل احترام بود که حتی کارلو فلترینلی، که اکنون صاحب معروف‌ترین کتابفروشی زنجیره‌ای در میلان است کتاب‌های خود را از آنجا خریداری می‌کرد.

کتابفروشی او در سال 2003 به سبب هزینه‌های بالا تعطیل شد؛ اما کتابفروش ایتالیایی امید خود را از دست نداد و در سال 2015 به اولین کتابفروش دوره‌گرد در ایتالیا تبدیل شد که کتاب‌ها را شخصا به خانه مشتریان خود می‌رساند. در همین زمان بود که پروژه کتاب‌ها دم در خانه شما به دنیا آمد.

او هر روز با یک دوچرخه ساده قرمزرنگ که یک سبد و محفظه عظیم به آن متصل است کتاب‌ها را بار می‌زند و سفر شاعرانه‌اش با کتاب‌ها در محله و منطقه آغاز می‌شود.

او می‌گوید کارش شامل 3 نوع فعالیت می‌شود: تحویل کتاب به خانه‌ها، مشارکت فعال در رویدادهای محله که این امکان را به او می‌دهد تا مجموعه‌ای از کتاب‌ها را متناسب با موضوع رویداد به نمایش بگذارد و در نهایت پیشنهاد و برگزاری رویدادهایی در مدرسه و کتابخانه‌ها مانند برنامه‌های کتاب‌خوانی یا برگزاری کارگاه‌هایی با حضور بعضی نویسندگان محبوب.

آنتینی که کتاب‌هایش را با توجه به توصیه‌ها و پیشنهادهای مشتریانش انتخاب می‌کند می‌گوید کتابفروشی من کوچک‌ترین کتابفروشی در جهان است. به زحمت به دو متر می‌رسد؛ اما هر چه احتیاج دارید را می‌توانید در آن پیدا کنید. پیش از این در کتابفروشی فیزیکی خود بیش از 12 هزار جلد کتاب داشتم و حالا کتاب‌هایم به هزار جلد هم نمی‌رسد؛ اما هر روز در انبارم دنبال جذاب‌ترین عنوان‌ها مطابق با سلیقه مشتریان خود می‌گردم که البته کار دشواری است اما به بودن و حمایت از بازار کتاب می‌ارزد.

او در ادامه می‌گوید که با یک‌به‌یک مشتریان خود ارتباط صمیمانه و نزدیک و وفادارانه دارد و آن‌ها هم در مقابل به انتخاب وی اعتماد دارند و این را رمز موفقیت حرفه خودش به عنوان یک کتابفروش می‌داند.

کتابفروش ایتالیایی می‌گوید سفارش‌های مشتریان خود را به وسیله فیسبوک و واتساپ و ایمیل دریافت می‌کند و امیدوار است بتواند سریع‌تر از آمازون کتاب‌ها را تحویل مشتریان دهد. او می‌گوید در زمان پاندمی که مردم کم‌تر از خانه بیرون می‌روند اهمیت تحویل‌های خانگی و تبلیغ آنلاین پررنگ‌تر شده است و این البته چیزی است که برای کتابفروشی‌های مستقل آسان نیست. ما باید در برابر پاندمی مقاومت کنیم این موضوع که تجارت الکترونیک به مرحله‌ای می‌رسد که دیگر جایی برای کتابفروشی‌ها باقی نمی‌گذارد اهمیت دارد؛ اما این حقیقت که وجود فیزیکی کتابفروشی‌ها که می‌توانند پیشنهادهایی را به مشتری ارائه نمایند و دیالوگی بین آن‌ها شکل بگیرد از ارزش و اهمیت بالاتری برخوردار است؛ عنصری مهم که در حالا از بین رفتن است است و وظیفه ما است که آن را حفظ نموده و از دست ندهیم.

و در پایاین سانتینی یاد‌آوری می‌کند که اگر چه اغلب رویداهای فرهنگی به دلیل همه‌گیری کرونا متوقف شده اما کتابفروشان باید به فروش خود از راه‌های خلاقانه ادامه دهند و به معنای واقعی کلمه مقاومت نمایند؛ زیرا این نیز بگذرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 815

به "دن&zwnjکیشوت کتابفروشان در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دن&zwnjکیشوت کتابفروشان در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید