رضایی: باید با برگزاری اردوها مانع فرسودگی ورزشکاران شویم

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: باید شرایط تمرین را برای ورزشکاران پارالمپیکی حتی در حالت قرنطینه فراهم کنیم تا از فرسودگی ورزشکاران جلوگیری به عمل آوریم.

رضایی: باید با برگزاری اردوها مانع فرسودگی ورزشکاران شویم

هادی رضایی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی والیبال نشسته مردان اظهار کرد: والیبال یک رشته تیمی است که برای کنترل ملی پوشان باید شرایط تمرینی فراهم گردد و زمین و توپ داشته باشیم تا تمرینات آنها را زیر نظر بگیریم، به وسیله فضای مجازی تنها می توانیم آمادگی جسمانی ورزشکاران را حفظ کنیم.

رضایی توضیح داد: طی چند ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا تمام جهان از نظر برگزاری اردوها شرایط یکسانی داشتند اما الان نزدیک به دو ماه است که بیشتر حریفان ما از جمله روسیه، برزیل، مصر و بوسنی و هرزگوین و حتی ترکیه در همین شرایط تمرینات خود را شروع نموده اند و ما همچنان منتظر هستیم تا ببینیم شرایط این ویروس چگونه خواهد بود تا اردوهای خود را برپا کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته اضافه نمود: کمیته ملی پارالمپیک باید شرایط تمرین را برای تمام ورزشکاران پارالمپیکی فراهم کند تا ورزشکاران دچار فرسودگی نشوند. در رشته های افراد سالم از جمله والیبال این شرایط تمرینی فراهم شده است این که ما بگویم زمان برای آماده سازی تیم وجود دارد و هنوز دیر نشده تفکر اشتباهی است و با این تفکر داریم زمان را از دست می دهیم.

وی ادامه داد: کمیته ملی پارالمپیک می تواند شرایط تمرین را برای ورزشکاران با قرنطینه کامل فراهم کند تا ورزشکاران خود را برای مسابقات آماده نمایند. این که دوستان عزیز ما در کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان می گویند هنوز زمان برای آماده سازی تیم ها برای پارالمپیک توکیو وجود دارد درست نیست و من معتقدم اگر بازی های پارالمپیک توکیو برگزار گردد با کمبود زمان روبرو خواهیم بود.

وی اظهار کرد: تا مهر ماه که کمیته ملی پارالمپیک قرار است اردوهای پارالمپیکی را برگزار کند یک ماه ونیم زمان داریم و باید از الان برنامه ریزی ها را شروع کنیم تا از برنامه های پیش بینی شده عقب نمانیم. ما نباید منتظر بمانیم تا شرایط بهتر گردد، شاید این شرایط مدت ها تدوام داشته باشد. به هر صورت ما باید در همین شرایط تمرینات خود را شروع کنیم و کار را به آینده موکول نکنیم.

وی اظهار داشت: هدف بر این بود تا نفرات جدیدی را به تیم ملی دعوت کنیم حال که امکان چنین فرصتی وجود ندارد، مجبوریم بازیکنان گذشته خود را حفظ کنیم تا آنها نیز رها نشوند.

رضایی گفت: اگر دوستان من در پارالمپیک می گویند در این شرایط امکان برگزاری تمرینات و یا اردو وجود ندارد، می توانند از برنامه سایر کشورها که در شرایط کرونایی تمرینات تیم های خود را شروع کردند الگو بگیرند تا از حریفان خود عقب نمانیم.

وی در انتها درباره زمان برگزاری اردوی تیم والیبال نشسته مردان گفت: من درخواست برگزاری اردو را به رئیس انجمن والیبال نشسته داده ام و منتظر هستم تا ببینم رییس انجمن چه زمانی را برای برگزاری اردوی تیم ملی والیبال نشسته مردان پیش بینی نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 655

به "رضایی: باید با برگزاری اردوها مانع فرسودگی ورزشکاران شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: باید با برگزاری اردوها مانع فرسودگی ورزشکاران شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید