سونی مدیریت استودیوهای بازی سازی خود را به هرمن هولست سپرد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، یک ماهی است که از خروج ناگهانی شاون لیدن، رییس هیئت مدیره استودیوهای بازی سازی سونی یا همان Worldwide Studios می گذرد و این شرکت بالاخره جایگزین شاون لیدن را معرفی نموده است. هرمن هولست (Hermen Hulst)، مدیر و موسس استودیوی بازی سازی گوریلا گیمز، از این پس ریاست Worldwide Studios را برعهده خواهد گرفت.

سونی مدیریت استودیوهای بازی سازی خود را به هرمن هولست سپرد

وظایف هرمن هولست به عنوان مدیر استودیوهای بازی سازی سونی از همین حالا آغاز شده است و او کنترل روند ساخت بازی در 14 استودیوی زیرمجموعه سونی را کنترل می نماید.

سونی در کنار اعلام این خبر هم چنین گفت که شوهی یوشیدا (Shuhei Yoshida) که به عنوان مدیر در Worldwide Studios فعالیت می کرد، سمت جدیدی را برعهده گرفته است. یوشیدا قرار است مدیریت گروه تازه ای را به دست بگیرد که هدف آن، یاری به استودیوهای بازی سازی مستقل و پشتیبانی و حمایت از آن ها است.

این تغییرات درون سازمانی پلی استیشن در حالی صورت می گیرند که زمان زیادی تا عرضه کنسول بعدی این شرکت یعنی پلی استیشن 5 باقی نمانده است؛ طوری که اساسا سونی مشغول آماده سازی شرکت خود برای ورود به نسل بعدی صنعت بازی های ویدیویی است.

مدیرعامل جدید پلی استیشن یعنی جیم رایان به تازگی مصاحبه ای با وب سایت GamesIndustry داشته و در آن، از دلیل انتخاب هرمن هولست به عنوان رییس استودیوهای بازی سازی سونی گفته است. طبق صحبت های جیم رایان، هرمن هولست به پلی استیشن یاری خواهد نمود تا دیدی جهانی نسبت به ساخت بازی داشته باشند.

جیم رایان در این باره گفته است: هرمن به عنوان یک اروپایی، قرار است یکی از سمت های کلیدی پلی استیشن را به دست بگیرد. به نظر من همه کسانی که در اروپا هستند باید نسبت به این اتفاق راضی و هیجان زده باشند و به آن افتخار نمایند.

او ادامه داده است: هرمن یکی از پربازده ترین محبوب ترین مدیران صنعت بازی است. او با اشتیاق و انگیزه بالایی که دارد، تیم های تحت نظر خود را مدیریت می نماید و می داند چگونه به تیم های خود قدرت دهد تا بتوانند به ایده های خلاقانه شان واقعیت بخشند و تجربه هایی عالی بسازند. شک ندارم که هرمن می تواند تیم های ما را به شکلی راهنمایی کند که تجربه های متنوع و جذابی را به طور منظم ارایه نمایند.

هرمن هولست، از موسسان استودیوی بازی سازی گوریلا گیمز است؛ استودیویی که با مجموعه بازی های کیلزون و بازی هورایزن شناخته می گردد و اخیرا هم به کوجیما پروداکشنز در ساخت دث استرندینگ یاری نموده است. در غیاب هولست، انجی اسمیت، جان بارت ون بیک و میشیل ون در لیو به صورت مشترکا راهنمایی استودیوی گوریلا گیمز را برعهده خواهند داشت.

هولست در بیانیه ای گفته است: من از نزدیک با پلی استیشن و تمام استودیوهای بازی سازی سونی از سال 2001 کار نموده ام و بالاترین سطح احترام را برای این تیم های بازی سازی و ایده های بلندپروازانه آن ها در استودیوهایی که در امریکا، اروپا و ژاپن مستقر شده اند، دارم.

شوهی یوشیدا و تیم جدید او هم قرار است به استودیوهای خارج از سونی در ساخت تجربه های جدید و غیرمنتظره یاری نمایند. یوشیدا و تیم او مستقیما زیر نظر مدیرعامل پلی استیشن یعنی جیم رایان فعالیت خواهند کرد. رایان درباره یوشیدا و سمت جدید او گفته است: همه از اشتیاق شوهی برای بازی های مستقل می دانیم؛ بازی هایی که به صنعت جان تازه ای می بخشند و جای خاصی در لیست محتوایی که برای مخاطبان خود در نظر گرفته ایم، دارند. شو مطمئن خواهد شد که پلی استیشن تمام و کمال به حمایت از بازی سازان مستقل ادامه خواهد داد.

مدیرعامل پلی استیشن در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد که حمایت آن ها از بازی سازان مستقل، کاهش پیدا نموده، در همین مصاحبه گفته است: این سوال را از من زیاد می پرسند. قضیه این نیست که ما به حمایت دوباره از بازی سازان مستقل بازمی گردیم، چون اساسا هیچ وقت این کار را ترک نکردیم. تنها کافی است به رابطه ای که با بازی سازان مستقل در ساخت بازی های واقعیت مجازی داشته ایم اشاره کنم. همکاری ما با جامعه بازی سازی مستقل به همان اندازه اولین روزهای پلی استیشن 4 باقی مانده است.

کنسول نسل بعد پلی استیشن برای عرضه در پاییز سال آینده برنامه ریزی شده است و بدون شک، اولین نتایج این تغییرات جدید پلی استیشن با عرضه پلی استیشن 5 معین خواهد شد.

منبع: GamesIndustry.biz

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 52

به "سونی مدیریت استودیوهای بازی سازی خود را به هرمن هولست سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی مدیریت استودیوهای بازی سازی خود را به هرمن هولست سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید