صندوق رای از دستاوردهای مهم انقلاب است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تهران (پانا)- سخنگوی دولت، صندوق رای، توسعه زیرساخت ها و توسعه علم و دانش را از دستاوردهای مهم انقلاب مطرح نمود و گفت باید از آفات انقلاب جلوگیری کنیم و روی استقلال و جمهوریت حساسیت نشان دهیم.

صندوق رای از دستاوردهای مهم انقلاب است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی، سخنگوی دولت در برنامه به وقت ایران که ساعت 22 یکشنبه 12 بهمن ماه از شبکه آموزش پخش شد ضمن تبریک 22 بهمن ماه و تولد حضرت فاطمه (س) به ویژگیهای انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت: یکی از علل اصلی جریان انقلاب، جمهوریتی است که بر اساس انقلاب به دست آوردیم.

وی با اشاره به تغییرات نسلی اجرا شده گفت: با همه گلایه ها صندوق های رای در هر دوره موجب تصمیم گیری بوده است.

ربیعی با بیان اینکه انقلاب یک پدیده اجتماعی و بر اساس روح فرهنگی جامعه بوده است، به جعل تاریخ از سوی شبکه های معاند اشاره نمود و گفت: این جریان در صدد تردید روی ماهیت انقلاب اسلامی ایران هستند این در حالی است که انقلاب ما انقلابی بود که ماهیت آن دلایل چندوجهی داشت.

سخنگوی دولت در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته گفت: اولین دستاورد ما در انقلاب حذف نظام موروثی و ملت سازی بود.

وی ادامه داد: با همه نگرانی ها امروز یک صندوق رای داریم که یکی از دستاوردهای مهم این انقلاب است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه جنگ، جوانی انقلاب و تحریم جلو رشد کشورمان را گرفت گفت: ما در زیرساخت ها و در زمینه بهداشت خوب کارکردیم، اما مشکل اینجا بود که این زیرساخت را به معیشت متصل نکردیم.

ربیعی در بخش دیگری از اظهارات خود ثبات و امنیت را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی مطرح نمود و گفت: باید از آفات انقلاب جلوگیری کنیم و روی استقلال و جمهوریت حساسیت نشان دهیم.

سخنگوی دولت، تقویت جامعه و نهادهای مدنی را از مهمترین الزامات انقلاب مطرح نمود و گفت: افزایش مهارت ها به خصوص مهارت های فنی از مهمترین راهکارهای تقویت جامعه است.

وی با بیان اینکه از نظر فراوریعلم در میان 15 کشور برتر جهان هستیم گفت: همچنین دارای رتبه تک رقمی در نانوتکنولوژی هستیم که این موارد از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در زمینه فراوری دانش بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از 4 میلیون دانشجو داریم که رقم قابل توجهی است اضافه نمود: در پژوهش در 20 سال اخیر رشد 50 برابری داشته ایم.

ربیعی اضافه نمود: همچنین در زمینه ساخت پارکهای علمی و فناوری نیز اقدامات موثری اجرا شده و در حال حاضر 50 پارک بزرگ علم و فناوری داریم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور با بیان اینکه مدام باید دانش و نظریه فراوری کنیم گفت: می توانیم با تولد دانش دستاوردهایمان را عمیق کنیم.

سخنگوی دولت، نرخ رشد زنان باسواد و تمرکز بر بازماندگان از تحصیل را از دیگر دستاوردهای انقلاب مطرح نمود و گفت: آنچه در حال حاضر در کشور لازم است توجه به موضوع مهارت هاست.

وی اضافه نمود: نداشتن دانش سیاست گذاری منابع کشور را اتلاف نموده و در این زمینه باید توجهات لازم صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 990

به "صندوق رای از دستاوردهای مهم انقلاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق رای از دستاوردهای مهم انقلاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید