ضوابط فعالیت روزبازار ها در روز های پایانی سال اعلام شد، ممنوعیت دست فروشی در شهر های قرمز و نارنجی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از مشخص الزامات فعالیت دست فروشان در روز های پایانی سال اطلاع داد و گفت: قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعمل های لازم را برای فعالیت روزبازار ها با توجه به شیوع بیماری کرونا صادر کرد.

ضوابط فعالیت روزبازار ها در روز های پایانی سال اعلام شد، ممنوعیت دست فروشی در شهر های قرمز و نارنجی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید علی مفاخریان با اشاره به این دستورالعمل گفت: فعالیت دست فروشان در شهر های با شرایط قرمز و نارنجی ممنوع است، اما در سایر شهر ها محل فعالیت دست فروشان باید ترجیحاً در محل های روباز و با استفاده از سازه های موقت و سبک باشد.

وی با تأکید بر این که مکان انتخاب شده برای ساماندهی دست فروشان نباید در نقاط بی دفاع شهری یا محل هایی بدون امکانات لازمی، چون روشنایی، دسترسی مناسب و امنیت باشد، اظهار کرد: ساعت فعالیت در محل های مشخص شده برحسب شرایط و مقتضیات شیوع بیماری در هر شهر و بر اساس محدودیت های ذکر شده در مصوبه ستاد ملی کرونا توسط فرماندار مشخص می گردد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی و صنایع و مشاغل شهر ادامه داد: استقرار دست فروشان با در نظر دریافت حداقل فاصله 2 متر و رعایت فاصله ایمن حداقل یک تا دو متر در جهت تردد افراد برای پیشگیری از شیوع بیماری الزامی خواهد بود. همچنین در محل هایی که امکان جداسازی ورود و خروج وجود دارد، جهت ورود از خروج باید تفکیک گردد.

مفاخریان به نظارت بر رعایت بهداشت و استفاده از وسایل حفاظت فردی از جمله استفاده از ماسک و دستکش برای همه فروشندگان تأکید کرد و گفت: در روزبازار ها باید پرهیز از تبادل وجه نقد و استفاده از دستگاه های کارت خوان و یا روش پرداخت به وسیله (QR کد پرداز) در اولویت قرار گیرد.

وی درباره ارائه مواد غذایی در روزبازار ها اظهار کرد: همه فروشندگان مواد غذایی ملزم به داشتن کارت بهداشت معتبر و عرضه بسته بندی شده محصولات هستند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به لزوم رعایت بهداشت محیطی در روزبازارها، گفت: ضروری است در غرفه های روز بازار، یک حائل (مانند پرده نایلونی یا مشمایی) بین فروشنده و خریدار قرار گیرد. همچنین سطل های زباله به تعداد موردنیاز برای جمع آوری پسماند پیش بینی گردد تا پسماند ها در کیسه های پلاستیکی محکم بدون درز و نشت در انتها زمان فعالیت بازار، جمع آوری گردد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، مفاخریان با بیان این که مسئولیت رعایت پروتکل های بهداشتی محل فعالیت با فروشنده است، تأکید کرد: ما موظف به اطلاع رسانی این الزامات در قالب تبلیغات محیطی در محل های مشخص شده هستیم، اما در صورت تخلف فروشندگان، متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد، چرا که گشت های کنترل بهداشتی جهت پایش و نظارت بر عملکرد بهداشتی دست فروشان به صورت روزانه انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 984

به "ضوابط فعالیت روزبازار ها در روز های پایانی سال اعلام شد، ممنوعیت دست فروشی در شهر های قرمز و نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضوابط فعالیت روزبازار ها در روز های پایانی سال اعلام شد، ممنوعیت دست فروشی در شهر های قرمز و نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید