فوق لیسانسه ها به دکتری می رسند؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، عزت الله مهرآوران بازیگر سریال تلویزیونی فوق لیسانسه ها همزمان با پخش آخرین قسمت از فصل سوم سریال، دو شرط اصلی ادامه این مجموعه برای فصل های بعد را کشش داستان و خواست مخاطبان مطرح کرد.

فوق لیسانسه ها به دکتری می رسند؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، عزت الله مهراوران درباره بازخورد های سریال فوق لیسانسه ها که شب گذشته قسمت آخر آن از شبکه سه سیما پخش شد، اعلام کرد: بازخورد ها در مجموع خوب بود. در عین حال هم ما انتظار نداشتیم همه کامنت ها خوب باشد. به هرحال بعضی یک سریال را دوست دارند و بعضی هم بدشان می آید.

وی افزود: بودند کسانی که از سریال خوب می گفتند حتی اگر هم بابت رودربایستی بوده، اما بعضی هم بیان می کردند که دوست داشتند سریال قصه منسجم تری داشته باشد.

بازیگر سریال فوق لیسانسه ها با اشاره به ماهیت طنز این سریال اظهار کرد: سروش صحت کارگردان سریال، طنز آن را برمبنای اتفاق قرار داده بود که فضایی جدید داشت. مردم اگر عادت نمایند به این نوع سریال ها و انتظار نداشته باشند که همواره قصه و ساختار اثر، آنطور که به طور معمول فکر می نمایند باشد، بیشتر با این نمونه آثار ارتباط می گیرند. در این سریال هم اندیشه و فکر نویی وجود داشت.

سروش صحت برای خنداندن مخاطب باج نداد

وی افزود: سروش صحت هم بیشتر دوست داشت این سریال در مقایسه با دیگر طنز ها کار جدیدی باشد و برای خنداندن مخاطب باج نداد. به نظرم برای جاافتادن فضا های جدید در طنز باید نوعی فرهنگسازی در مجموعه های طنز تلویزیونی انجام گردد تا مردم باور نمایند که به نوعی دیگر هم می توان فکر کرد و خندید و سرگرمی داشت.

بازیگر سریال خروس با اشاره به فضای تکراری سریال های طنز گفت: من سال هاست این فضای تکراری را می بینم، ما به دلیل اینکه تنوعی در زندگی نداریم و مثل یکدیگر هستیم، همه شکل هم فکر می کنیم و همه هم دوست داریم مثل هم بخندیم.

مهرآوران تلویزیون را هم در نبود طنز های نو مقصر دانست و مطرح نمود: سیاستگذاران باید کاری نمایند که مردم به سوی چیزی بیایند که در آن ابتکار و بداعتی به خرج رفته است و این اتفاق فقط به وسیله هنرمندان رخ می دهد. من فکر می کنم سروش صحت این توانایی را دارد که طنزی صیقل داده ارایه کند تا بیننده را اول به فکر وادارد و بعد سرگرمش کند. یک نکته هم هست که مردم به تدریج به ذائقه های جدید و فضا های تازه عادت می نمایند.

فوق لیسانسه ها و یک ریسک فانتزی!

وی درباره ریسک بعضی از فضا های فانتزی در سریال نیز مطرح نمود: وقتی نویسنده ای مثل ایمان صفایی و کارگردانی مانند سروش صحت امضایشان پای کار است، به هنرپیشه اطمینان می دهد. از طرفی کارگردان اجازه می داد ما راحت بازی کنیم و ترس و نگرانی کمتری داشتیم.

مهراوران درباره ادامه سریال یادآور شد: ما باید مقبول و محبوب مردم قرار بگیریم تا بتوانیم سریال را ادامه بدهیم. اگر قصه تنوع و کشش داشته باشد تا دکترا هم می توان پیش رفت، اما همانطور که گفته شد باید مردم بخواهند و نه اینکه صرفا سریال را ادامه دهیم.

بازیگر سریال هیولا در ادامه درباره سختی های کار در سریال فوق لیسانسه ها نیز اعلام کرد: سختی این سریال این بود که نمی خواستیم تکرار شویم و باید دقت می کردیم که آنچه بازی می کنیم، از گفتار و لباس پوشیدن و اکت و... تکراری نباشد.

واقعیت هایی که با تلخی زیاد تبدیل به طنز می گردد!

وی درباره شوخی های سریال نسبت به معضلات اجتماعی نیز گفت: باید باور کنیم کسانی که کار طنز می نمایند نگاه تیزبین نسبت به وقایع دارند و این نگاه به دور از مسخره کردن است. مثلا ما نخواستیم معتادان را به سخره بگیریم و اتفاقا گاهی تکرار بعضی از واقعیت هاست که به دلیل تلخی زیاد به طنز تبدیل می گردد.

مهراوران در خاتمه درباره نقش خودش در این سریال و ازدواج در میانسالی نیز گفت: خیلی ها دوست دارند در این سن و سال ازدواج نمایند، اما رسم و رسوم این اجازه را نمی دهد و نگاه طنز، بحران های سخت این ماجرا را اندکی کم می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 100

به "فوق لیسانسه ها به دکتری می رسند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوق لیسانسه ها به دکتری می رسند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید