چگونه آدم جالب تری باشیم؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، بهترین ها: همه آدم ها این پتانسیل را دارند که جالب باشند و لزومی ندارد شما حتما پولدار و خیلی خوش تیپ و مدیرعامل و آدم معروف باشید تا جالب باشید. تقریبا همه افراد ته دل شان دوست دارند آدم جالب تری باشند و این را از آمار جستجو های گوگل نیز می توان فهمید.

چگونه آدم جالب تری باشیم؟

خیلی از روانشناس ها و کارشناس های حوزه های اجتماعی نیز می توانند به شما بگویند که جملات زیر را از آدم ها زیاد می شنوند:. دوست دارم آدمی باشم که در فکر همه باقی بمانم. دوست دارم کاریزماتیک باشم. دوست دارم تاثیرگذارتر باشم. دوست دارم قدرتمندتر باشم. دوست دارم مجذوب نماینده تر باشم. دوست دارم پیروز تر باشم؛ و البته دوست دارم آدم جالب تری باشم.

خبر خوب اینکه شما در حال حاضر هم آدم جالبی هستید. مطمئنا شما خصوصیات مجذوب نماینده و خاصی دارید، شما آرزو هایی در دل تان و ایده های شگفت انگیزی در سرتان دارید که منحصربفردتان می نماید، فقط باید فعال شان کنید، اما یک مسئله وجود دارد: بزرگ ترین مانع جالب تر بودن، ترس است.

ترس باعث می گردد نسبت به ویژگی های جالب مان دچار تردید شویم. ما وقتی در فاز ترس قرار داریم:

 • نگران این هستیم که دیگران ایده های ما را چگونه قضاوت می نمایند.
 • به خودمان شک داریم؛ و از این می ترسیم که دیگران در خصوص ما چه فکر می نمایند.

بنابراین چیز هایی که در ما جالب اند را پنهان می کنیم و ایده های مان را پیش خودمان نگه می داریم، در نتیجه خود واقعی مان را به دیگران نشان نمی دهیم. خلاصه اینکه باید بدانید ترس از آدمی خسته نماینده بودن و مورد قبول نبودن باعث می گردد خسته نماینده و غیرجالب توجه باشید.

ترس، صدای تان را خفه می نماید و نه تنها مانع این می گردد که جنبه های جالب شخصیت تان را به کسی نشان ندهید بلکه تمایل تان به انجام کار های جالب را نیز سرکوب می نماید.

اگر از ناجالب بودن بترسید، این ترس شما اجازه نمی دهد تجربیات جالب را امتحان کنید، در خصوص موضوعات جالب حرف بزنید و با آدم های جالب نشست و برخاست کنید.

وقتی ترس دست و پای تان را ببندد و نگذارد آدم جالبی باشید شما:. به یاد ماندنی نخواهید بود. کاریزماتیک نخواهید بود. تاثیر گذار نخواهید بود. قدرتمند و قوی نخواهید بود. مجذوب نماینده نخواهید بود؛ و پیروز هم نخواهید بود.

هر چه تنبل تر، ناجالب تر!

نکته مهمی که باید بدانید این است که جالب بودن و تنبل بودن ارتباطی کاملا معکوس با هم دارند. یعنی: هر چه شما تنبل تر باشید، کمتر آدم جالبی خواهید بود، و برعکس؛ هر چه کنشگراتر و پویاتر باشید، آدم جالب تری هم خواهید بود.

آیا تا به حال با یک فرد تنبل تبادل نظر نموده اید؟ آدم های تنبل انگار مالک ایده های خودشان نیستند یا نفوذی در مکالمات و تبادل نظر ها ندارند. به مکالمه های زیر دقت کنید:

الف: به چه تفریحی علاقه مندی؟

ب: هیچی!

الف: چه کتابی می خوانی؟

ب: کتاب نمی خوانم!

الف: هیچ سوالی از من نداری؟!

ب: نه!

آدم های ناجالب، تنبل هستند. آنها:

 • کار های جالبی نمی نمایند.
 • افکار جالبی ندارند.
 • انتظار دارند فقط شما حرف بزنید.
 • دوست دارند آدم های دوروبرشان آن ها را سرگرم نمایند.

اما این اصلا خوب نیست. تمام کاری که باید انجام دهید این است که: با تنبلی بجنگید!

حالا چطور با تنبلی بجنگید و آدم جالبی شوید؟

قدم اول: دست از انجام کار های احمقانه بردارید

هر روز که از سر کار به خانه برمی گشت روی مبل لم می دهید و سریال محبوب تان را دیدن می کنید؟ بعد هم شام می خورید و می خوابید؟ اگر هر روز همان کار های معمولی را انجام دهید که دیگران انجام می دهند، پس فرصتی برای اینکه آدم جالب و متفاوتی باشید ندارید.

آدم های تنبل:

 • هر روز تلویزیون دیدن می نمایند.
 • بار ها و بار ها در همان رستورانی غذا می خورند که سال ها و سالهاست به آن عادت نموده اند.
 • هر سال در تاریخ معینی به مقصد معینی سفر می نمایند.
 • بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه دیگر کتابی به دست نگرفته اند و مطالعه ننموده اند.
 • هر روز ساعت ها با شبکه های اجتماعی سرگرم اند.
 • فقط درمورد آب و هوا حرف می زنند.
 • انتظار دارند فقط دیگران حرف بزنند و کار های جالب انجام دهند تا آن ها حوصله شان سر نرود.
 • انگار همه چیز برای شان از قبل معین و برنامه ریزی شده و تنظیمات شان نباید بهم بریزد!

اگر می خواهید آدم جالبی باشید باید کار های جالبی انجام دهید:

 • به یک رستوران تازه بروید که تا به حال نرفته اید.
 • برنامه ای برای خودتان معین کنید که هر ماه یک فعالیت تفریحی تازه انجام دهید.
 • به سینما و تئاتر بروید و فیلم ها و نمایش هایی را ببینید که به سبکی متفاوت با آنچه همواره می دیده اید هستند.
 • در یک کلاس ورزشی شرکت کنید که تا به حال امتحانش ننموده اید.
 • کتابی انتخاب کنید که موضوعی متفاوت با آنچه قبلا خوانده اید داشته باشد و با دقت بخوانید.
 • با خودتان قرار بگذارید که مهارتی تازه یاد بگیرید.
 • درخواست های دیگران را تا جایی که ممکن است رد نکنید.

قدم دوم: سوال های احمقانه نپرسید

برای جالب بودن باید کار های جالب انجام دهید، اما کار هایی نیز هست که نباید انجام دهید، مثلا یک سری از سوال ها احمقانه اند و بیشتر افراد تنبل از آن ها استفاده می نمایند:

 • سوال های خسته نماینده می پرسند، مثلا خیلی کلی و با بی تفاوتی می پرسند: چه خبر؟!
 • می پرسند: حال شما چطور است؟ در حالی که واقعا جویای حال و احوال طرف مقابل نیستند و فقط از سر عادت این جمله را ادا می نمایند.
 • غیر از آب و هوا انگار موضوع دیگری به فکر شان نمی رسد که درموردش حرف بزنند.

اصلا فایده پرسیدن این سوال ها چیست؟ بهتر است این سوال ها را هم نپرسید! با این سوال های احمقانه نه چیزی یاد می گیرید و نه کسی را به خود جذب می کنید. سعی کنید در مواجهه با دیگران کمی جالب تر باشید، مثلا:

 • از طرف مقابل تان در خصوص عجیب ترین غذایی که خورده است سوال کنید.
 • از او بپرسید درباره مسئله ای که برایش پیش آمده چه کمکی از دست تان بر می آید.
 • از او بپرسید چه فیلمی دیده است که بیشترین تاثیر را رویش گذاشته.
 • از او در خصوص مهارت تازهی که در حال یاد گرفتن است سوال کنید.
 • از او در خصوص برنامه تازهی که در زندگی اش دارد پرس و جو کنید.
 • لطفا در تبادل نظرهای تان از حالت اتوپایلت خارج شوید! کمی ابتکار به خرج دهید و سوال ها جالب و به جا بپرسید تا با جواب های بسیار خوبی که دریافت می کنید، شگفت زده شوید.

قدم سوم: با آدم های جالب نشست و برخاست کنید

آدم های جالب را پیدا کنید و با آن ها معاشرت کنید. اصولا آدم های جالب با آدم های جالب ارتباط دارند و حالا شما هم یکی از آن ها هستید. آدم های جالب، اطرافیان خود را تشویق می نمایند که آن ها نیز کار های جالب انجام دهند، در خصوص سوژه های جالب حرف بزنند و تجربیات جالبی خلق نمایند.

قدم چهارم: کنجکاو باشید

یکی از عادت هایی که باعث می گردد جالب نباشید این است که نسبت به ایده ها و نظر های متفاوت، بی علاقه و بی تفاوت باشید. شما باید مشتاقانه، ایده های تازه را جستجو کنید تا طرز فکر و احساس تان تغییر کند. فکر تان را باز و پذیرا کنید و اجازه دهید این دنیای پیچیده با تفاسیر متعددش شما را حیرت زده کند.

قدم پنجم: یاد بگیرید چگونه ماجرایی را تعریف کنید

شاید شما پُر از تجربه و خاطره و اطلاعات باشید، اما اگر نتوانید آن ها را به دیگران خوب انتقال بدهید پس جالب نیستید. شما باید مهارتِ تعریف کردن ماجرا را یاد بگیرید و بلد باشید چگونه یک اطلاعات یا تجربه را فُرم بدهید تا جالب بگردد. خوب است بدانید پژوهش ها نشان می دهند مرد هایی که می توانند خوب ماجرا تعریف نمایند، در نگاه خانم ها مجذوب نماینده ترند.

قدم ششم: مستمع خوبی باشید و همدلی تان را نشان دهید

شما با توجه نشان دادن به آدم ها در عرض دو ماه می توانید دوستان خوبی پیدا کنید. به حرف های دیگران خوب گوش دهید و سعی کنید رفتار ها و انگیزه های شان را بفهمید. فعالانه گوش دادن یعنی اینکه فکر تان را ساکت کنید و در لحظه حضور داشته باشید تا احساسات و افکار و نگرانی های طرف مقابل تان را بشنوید.

اگر خوب به کسی که حرف می زند گوش بدهید، باید بتوانید سوال های خوبی از او بپرسید و طبق جواب هایی که می دهد، تبادل نظریی مثبت و جالب را پیش ببرید.

قدم هفتم: زیاد مطالعه کنید

اگر پول و وقت این را دارید که زیاد سفر کنید چه بهتر! اما اگر این امکانات را ندارید می توانید مطالعه کنید و در خصوص تاریخ و فرهنگ ها و سایر سرزمین ها بیشتر بدانید. در خصوص موضوعات مختلف مطالعه کنید و اطلاعات تان را بالاتر ببرید و دیدتان را بازتر کنید.

قدم هشتم: تواضع نشان دهید

هیچ چیزی به میزان تواضع و فروتنی دیگران را جذب نمی نماید. متواضع بودن بخش مهمی از شیفته کردن دیگران است، زیرا نشان می دهد که به دیگران توجه دارید و برای شان احترام قائلید. تواضع زمانی به دست می آید که فکر و قلبی باز داشته باشید. آن هایی که فروتنی نشان می دهند، مورد اعتمادند.

قدم نهم: منفی باف ها را رها کنید

برای اینکه آدم جالبی باشید، باید نظرات منفی دیگران را نادیده بگیرید و حرف تان را بزنید. واقعیت این است که آدم های منفی و سمی همواره وجود دارند و نمی توانید جلوی آن ها را بگیرید. اما می توانید به آن ها توجه نکنید و ارتباط خود را با آن ها به حداقل برسانید. اعتماد بنفس تان را با وقت گذراندن با کسانی که به شما انرژی می دهند و مشوق تان هستند بالاتر ببرید.

قدم دهم: زندگی را دوست داشته باشید و از آن لذت ببرید

یکی از کلید های مهم در برقراری روابط خوب با دیگران و آدم جالب بودن این است که اول در زندگی خودتان و برای خودتان آدم جالبی باشید و زندگی را برای خودتان هیجان انگیز کنید.

آیا کار هایی انجام می دهید که روح تان تغذیه گردد؟ آیا به آرامش درون تان اهمیت می دهید؟ مراقب سلامتی تان هستید؟ برای خواسته های قلبی تان کوشش می کنید؟ توانمندی های تان را رشد می دهید؟ برای خوب کردن حال تان چه می کنید؟

هر چه بیشتر با یک زندگی هدفمند درگیر شوید، بیشتر احساس زنده بودن می کنید و معنا و انگیزه بیشتری در زندگی پیدا خواهید کرد. کسی که دوست دارید تجربیاتش را با دیگران به اشتراک بگذارد، مشتاق شنیدن تجربیات دیگران نیز هست.

شما هر چه بیشتر به علاقه مندی های دیگران توجه نشان دهید، آن ها نیز بیشتر به شما توجه می نمایند و آدم جالب تری خواهید بود. خلاصه اینکه جالب بودن هم درست مانند هر مهارت دیگری احتیاج به تمرین و زمان دارد و البته هیچکس نمی تواند در هر زمینه ای کامل باشد.

منابع: scienceofpeople ،businessinsider ،developgoodhabits

بانکی

بهترین ها: همه آدم ها این پتانسیل را دارند که جالب باشند و لزومی ندارد شما حتما پولدار و خیلی خوش تیپ و مدیرعامل و آدم معروف باشید تا جالب باشید. تقریبا همه افراد ته دل شان دوست دارند آدم جالب تری باشند و این را از آمار جستجو های گوگل نیز می توان فهمید.

خیلی از روانشناس ها و کارشناس های حوزه های اجتماعی نیز می توانند به شما بگویند که جملات زیر را از آدم ها زیاد می شنوند:. دوست دارم آدمی باشم که در فکر همه باقی بمانم. دوست دارم کاریزماتیک باشم. دوست دارم تاثیرگذارتر باشم. دوست دارم قدرتمندتر باشم. دوست دارم مجذوب نماینده تر باشم. دوست دارم پیروز تر باشم؛ و البته دوست دارم آدم جالب تری باشم.

خبر خوب اینکه شما در حال حاضر هم آدم جالبی هستید. مطمئنا شما خصوصیات مجذوب نماینده و خاصی دارید، شما آرزو هایی در دل تان و ایده های شگفت انگیزی در سرتان دارید که منحصربفردتان می نماید، فقط باید فعال شان کنید، اما یک مسئله وجود دارد: بزرگ ترین مانع جالب تر بودن، ترس است.

ترس باعث می گردد نسبت به ویژگی های جالب مان دچار تردید شویم. ما وقتی در فاز ترس قرار داریم:

 • نگران این هستیم که دیگران ایده های ما را چگونه قضاوت می نمایند.
 • به خودمان شک داریم؛ و از این می ترسیم که دیگران در خصوص ما چه فکر می نمایند.

بنابراین چیز هایی که در ما جالب اند را پنهان می کنیم و ایده های مان را پیش خودمان نگه می داریم، در نتیجه خود واقعی مان را به دیگران نشان نمی دهیم. خلاصه اینکه باید بدانید ترس از آدمی خسته نماینده بودن و مورد قبول نبودن باعث می گردد خسته نماینده و غیرجالب توجه باشید.

ترس، صدای تان را خفه می نماید و نه تنها مانع این می گردد که جنبه های جالب شخصیت تان را به کسی نشان ندهید بلکه تمایل تان به انجام کار های جالب را نیز سرکوب می نماید.

اگر از ناجالب بودن بترسید، این ترس شما اجازه نمی دهد تجربیات جالب را امتحان کنید، در خصوص موضوعات جالب حرف بزنید و با آدم های جالب نشست و برخاست کنید.

وقتی ترس دست و پای تان را ببندد و نگذارد آدم جالبی باشید شما:. به یاد ماندنی نخواهید بود. کاریزماتیک نخواهید بود. تاثیر گذار نخواهید بود. قدرتمند و قوی نخواهید بود. مجذوب نماینده نخواهید بود؛ و پیروز هم نخواهید بود.

هر چه تنبل تر، ناجالب تر!

نکته مهمی که باید بدانید این است که جالب بودن و تنبل بودن ارتباطی کاملا معکوس با هم دارند. یعنی: هر چه شما تنبل تر باشید، کمتر آدم جالبی خواهید بود، و برعکس؛ هر چه کنشگراتر و پویاتر باشید، آدم جالب تری هم خواهید بود.

آیا تا به حال با یک فرد تنبل تبادل نظر نموده اید؟ آدم های تنبل انگار مالک ایده های خودشان نیستند یا نفوذی در مکالمات و تبادل نظر ها ندارند. به مکالمه های زیر دقت کنید:

الف: به چه تفریحی علاقه مندی؟

ب: هیچی!

الف: چه کتابی می خوانی؟

ب: کتاب نمی خوانم!

الف: هیچ سوالی از من نداری؟!

ب: نه!

آدم های ناجالب، تنبل هستند. آنها:

 • کار های جالبی نمی نمایند.
 • افکار جالبی ندارند.
 • انتظار دارند فقط شما حرف بزنید.
 • دوست دارند آدم های دوروبرشان آن ها را سرگرم نمایند.

اما این اصلا خوب نیست. تمام کاری که باید انجام دهید این است که: با تنبلی بجنگید!

حالا چطور با تنبلی بجنگید و آدم جالبی شوید؟

قدم اول: دست از انجام کار های احمقانه بردارید

هر روز که از سر کار به خانه برمی گشت روی مبل لم می دهید و سریال محبوب تان را دیدن می کنید؟ بعد هم شام می خورید و می خوابید؟ اگر هر روز همان کار های معمولی را انجام دهید که دیگران انجام می دهند، پس فرصتی برای اینکه آدم جالب و متفاوتی باشید ندارید.

آدم های تنبل:

 • هر روز تلویزیون دیدن می نمایند.
 • بار ها و بار ها در همان رستورانی غذا می خورند که سال ها و سالهاست به آن عادت نموده اند.
 • هر سال در تاریخ معینی به مقصد معینی سفر می نمایند.
 • بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه دیگر کتابی به دست نگرفته اند و مطالعه ننموده اند.
 • هر روز ساعت ها با شبکه های اجتماعی سرگرم اند.
 • فقط درمورد آب و هوا حرف می زنند.
 • انتظار دارند فقط دیگران حرف بزنند و کار های جالب انجام دهند تا آن ها حوصله شان سر نرود.
 • انگار همه چیز برای شان از قبل معین و برنامه ریزی شده و تنظیمات شان نباید بهم بریزد!

اگر می خواهید آدم جالبی باشید باید کار های جالبی انجام دهید:

 • به یک رستوران تازه بروید که تا به حال نرفته اید.
 • برنامه ای برای خودتان معین کنید که هر ماه یک فعالیت تفریحی تازه انجام دهید.
 • به سینما و تئاتر بروید و فیلم ها و نمایش هایی را ببینید که به سبکی متفاوت با آنچه همواره می دیده اید هستند.
 • در یک کلاس ورزشی شرکت کنید که تا به حال امتحانش ننموده اید.
 • کتابی انتخاب کنید که موضوعی متفاوت با آنچه قبلا خوانده اید داشته باشد و با دقت بخوانید.
 • با خودتان قرار بگذارید که مهارتی تازه یاد بگیرید.
 • درخواست های دیگران را تا جایی که ممکن است رد نکنید.

قدم دوم: سوال های احمقانه نپرسید

برای جالب بودن باید کار های جالب انجام دهید، اما کار هایی نیز هست که نباید انجام دهید، مثلا یک سری از سوال ها احمقانه اند و بیشتر افراد تنبل از آن ها استفاده می نمایند:

 • سوال های خسته نماینده می پرسند، مثلا خیلی کلی و با بی تفاوتی می پرسند: چه خبر؟!
 • می پرسند: حال شما چطور است؟ در حالی که واقعا جویای حال و احوال طرف مقابل نیستند و فقط از سر عادت این جمله را ادا می نمایند.
 • غیر از آب و هوا انگار موضوع دیگری به فکر شان نمی رسد که درموردش حرف بزنند.

اصلا فایده پرسیدن این سوال ها چیست؟ بهتر است این سوال ها را هم نپرسید! با این سوال های احمقانه نه چیزی یاد می گیرید و نه کسی را به خود جذب می کنید. سعی کنید در مواجهه با دیگران کمی جالب تر باشید، مثلا:

 • از طرف مقابل تان در خصوص عجیب ترین غذایی که خورده است سوال کنید.
 • از او بپرسید درباره مسئله ای که برایش پیش آمده چه کمکی از دست تان بر می آید.
 • از او بپرسید چه فیلمی دیده است که بیشترین تاثیر را رویش گذاشته.
 • از او در خصوص مهارت تازهی که در حال یاد گرفتن است سوال کنید.
 • از او در خصوص برنامه تازهی که در زندگی اش دارد پرس و جو کنید.
 • لطفا در تبادل نظرهای تان از حالت اتوپایلت خارج شوید! کمی ابتکار به خرج دهید و سوال ها جالب و به جا بپرسید تا با جواب های بسیار خوبی که دریافت می کنید، شگفت زده شوید.

قدم سوم: با آدم های جالب نشست و برخاست کنید

آدم های جالب را پیدا کنید و با آن ها معاشرت کنید. اصولا آدم های جالب با آدم های جالب ارتباط دارند و حالا شما هم یکی از آن ها هستید. آدم های جالب، اطرافیان خود را تشویق می نمایند که آن ها نیز کار های جالب انجام دهند، در خصوص سوژه های جالب حرف بزنند و تجربیات جالبی خلق نمایند.

قدم چهارم: کنجکاو باشید

یکی از عادت هایی که باعث می گردد جالب نباشید این است که نسبت به ایده ها و نظر های متفاوت، بی علاقه و بی تفاوت باشید. شما باید مشتاقانه، ایده های تازه را جستجو کنید تا طرز فکر و احساس تان تغییر کند. فکر تان را باز و پذیرا کنید و اجازه دهید این دنیای پیچیده با تفاسیر متعددش شما را حیرت زده کند.

قدم پنجم: یاد بگیرید چگونه ماجرایی را تعریف کنید

شاید شما پُر از تجربه و خاطره و اطلاعات باشید، اما اگر نتوانید آن ها را به دیگران خوب انتقال بدهید پس جالب نیستید. شما باید مهارتِ تعریف کردن ماجرا را یاد بگیرید و بلد باشید چگونه یک اطلاعات یا تجربه را فُرم بدهید تا جالب بگردد. خوب است بدانید پژوهش ها نشان می دهند مرد هایی که می توانند خوب ماجرا تعریف نمایند، در نگاه خانم ها مجذوب نماینده ترند.

قدم ششم: مستمع خوبی باشید و همدلی تان را نشان دهید

شما با توجه نشان دادن به آدم ها در عرض دو ماه می توانید دوستان خوبی پیدا کنید. به حرف های دیگران خوب گوش دهید و سعی کنید رفتار ها و انگیزه های شان را بفهمید. فعالانه گوش دادن یعنی اینکه فکر تان را ساکت کنید و در لحظه حضور داشته باشید تا احساسات و افکار و نگرانی های طرف مقابل تان را بشنوید.

اگر خوب به کسی که حرف می زند گوش بدهید، باید بتوانید سوال های خوبی از او بپرسید و طبق جواب هایی که می دهد، تبادل نظریی مثبت و جالب را پیش ببرید.

قدم هفتم: زیاد مطالعه کنید

اگر پول و وقت این را دارید که زیاد سفر کنید چه بهتر! اما اگر این امکانات را ندارید می توانید مطالعه کنید و در خصوص تاریخ و فرهنگ ها و سایر سرزمین ها بیشتر بدانید. در خصوص موضوعات مختلف مطالعه کنید و اطلاعات تان را بالاتر ببرید و دیدتان را بازتر کنید.

قدم هشتم: تواضع نشان دهید

هیچ چیزی به میزان تواضع و فروتنی دیگران را جذب نمی نماید. متواضع بودن بخش مهمی از شیفته کردن دیگران است، زیرا نشان می دهد که به دیگران توجه دارید و برای شان احترام قائلید. تواضع زمانی به دست می آید که فکر و قلبی باز داشته باشید. آن هایی که فروتنی نشان می دهند، مورد اعتمادند.

قدم نهم: منفی باف ها را رها کنید

برای اینکه آدم جالبی باشید، باید نظرات منفی دیگران را نادیده بگیرید و حرف تان را بزنید. واقعیت این است که آدم های منفی و سمی همواره وجود دارند و نمی توانید جلوی آن ها را بگیرید. اما می توانید به آن ها توجه نکنید و ارتباط خود را با آن ها به حداقل برسانید. اعتماد بنفس تان را با وقت گذراندن با کسانی که به شما انرژی می دهند و مشوق تان هستند بالاتر ببرید.

قدم دهم: زندگی را دوست داشته باشید و از آن لذت ببرید

یکی از کلید های مهم در برقراری روابط خوب با دیگران و آدم جالب بودن این است که اول در زندگی خودتان و برای خودتان آدم جالبی باشید و زندگی را برای خودتان هیجان انگیز کنید.

آیا کار هایی انجام می دهید که روح تان تغذیه گردد؟ آیا به آرامش درون تان اهمیت می دهید؟ مراقب سلامتی تان هستید؟ برای خواسته های قلبی تان کوشش می کنید؟ توانمندی های تان را رشد می دهید؟ برای خوب کردن حال تان چه می کنید؟

هر چه بیشتر با یک زندگی هدفمند درگیر شوید، بیشتر احساس زنده بودن می کنید و معنا و انگیزه بیشتری در زندگی پیدا خواهید کرد. کسی که دوست دارید تجربیاتش را با دیگران به اشتراک بگذارد، مشتاق شنیدن تجربیات دیگران نیز هست.

شما هر چه بیشتر به علاقه مندی های دیگران توجه نشان دهید، آن ها نیز بیشتر به شما توجه می نمایند و آدم جالب تری خواهید بود. خلاصه اینکه جالب بودن هم درست مانند هر مهارت دیگری احتیاج به تمرین و زمان دارد و البته هیچکس نمی تواند در هر زمینه ای کامل باشد.

منابع: scienceofpeople ،businessinsider ،developgoodhabits

منبع: زندگی روز
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1437

به "چگونه آدم جالب تری باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آدم جالب تری باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید