محاصره و حملات نظامی راه چاره بحران یمن نیست

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تحولات اخیر مرتبط با یمن گفت محاصره و حملات نظامی راه چاره بحران یمن نیست و این گونه اقدام ها به افزایش دامنه تنش در منطقه می انجامد.

محاصره و حملات نظامی راه چاره بحران یمن نیست

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در پاسخ به پرسش خبرنگاران، اظهار کرد: ایران همیشه از ابتکار راه چاره سیاسی مبتنی بر خاتمه پذیرفتن محاصره مردم این کشور، خاتمه جنگ، عدم مداخله در امور داخلی یمن و حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور حمایت نموده و بر جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در این کشور تاکید می نماید.

خطیب زاده بعلاوه درباره افزایش تنش ها در منطقه گفت که جمهوری اسلامی ایران همیشه تاکید داشته است راه چاره هیچ یک از بحران های منطقه ای توسل به جنگ و خشونت نیست و تنها در فضای آرام و دوری از استمرار تنش و چرخه خشونت است که می توان به استقرار صلح و ثبات در منطقه امیدوار بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری اینکه مسائل یمن یک امر یمنی است، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و مشارکت در هرگونه ابتکاری که به خاتمه یافتن جنگ هفت ساله یمن بیانجامد، تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1492

به "محاصره و حملات نظامی راه چاره بحران یمن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاصره و حملات نظامی راه چاره بحران یمن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید