وجود 12 هزار ویروس و باکتری ناشناخته در حمل و نقل عمومی!

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، دانشمندان دریافته اند که هزاران ویروس و باکتری ناشناخته در وسایل حمل و نقل عموی سراسر دنیا وجود دارند.

وجود 12 هزار ویروس و باکتری ناشناخته در حمل و نقل عمومی!

به گزارش دیلی میل، محققان و داوطلبان حمل و نقل عمومی در 60 شهر را تحت آنالیز قرار دادند و درنهایت 4 هزار و 24 گونه شناخته شده از میکروب ها را پیدا کردند.

تقریباً در هر منطقه 31 گونه باکتری یافت شده است؛ حدود 45 درصد از میکروب ها، از جمله 11000 ویروس و 700 باکتری با هیچ گونه شناخته شده ای مطابقت ندارند.

هر شهر دارای اثر انگشت میکروبی، ده ها باکتری است که تقریباً در همه نمونه ها یافت می گردد؛ درست زمانی که تصور می گردد بازگشت به مترو ایمن است، تحقیقات جدید نشان می دهد هزاران ویروس و باکتری مرموز در حمل و نقل عمومی در سراسر دنیا وجود دارد.

محققان 31 گونه باکتری را یافتند که تقریباً در هر مکانی وجود دارد و در واقع تشکیل یک میکروبیوم اصلی شهری را داده اند. بین سال های 2015 و 2017، حدود 900 داوطلب ایستگاه های مترو و ایستگاه های اتوبوس را در 60 شهر آنالیز کردند تا میکروبیوم های شهری را نقشه برداری نمایند.

این مطالعه با حمایت اقتصادی کنسرسیوم تحقیقاتی MetaSUB، حدود 900 دانشمند و داوطلب را مسئول آنالیز مکان های مختلف در حمل و نقل عمومی از جمله نرده ها، جایگاه ها و محل قرار گیری بلیط در 60 شهر دنیا از جمله نیویورک، پاریس، بالتیمور، بوگوتا و سئول کرد. در واقع این کنسرسیوم یک کوشش دنیای برای ردیابی میکروب ها است که توسط دانشکده علوم پزشکی ویل کرنل راهنمایی می گردد.

نتایج این پژوهش در حالی منتشر شده است که از سیستم های حمل و نقل عمومی به طور گسترده ای طی همه گیری اجتناب شده است.

تجزیه و تحلیل محققان که در مجله Cell منتشر شده نشان داد که هر کلانشهر اثر انگشت میکروبی خود را دارد. دیوید دانکو، میکروبیولوژیست دانشگاه کرنل به نیویورک تایمز گفت: ما چیزی که نگران آن باشیم نمی بینیم؛ ما نمی خواهیم مردم از این میکروب ها بترسند، زیرا این ها فقط بخشی از اکوسیستم هستند که ما به عنوان انسان در آن زندگی می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1166

به "وجود 12 هزار ویروس و باکتری ناشناخته در حمل و نقل عمومی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 12 هزار ویروس و باکتری ناشناخته در حمل و نقل عمومی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید