کاروانسرای میاندشت میامی در استان سمنان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از تحویل کاروانسرای تاریخی میاندشت با هدف احیاء، بازسازی و بهره برداری به سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.

کاروانسرای میاندشت میامی در استان سمنان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد

به گزارش خبر گزاری خبرنگاران از سمنان،مهدی جمال گفت: مجموعه کاروانسرای میاندشت، بزرگترین مجموعه کاروانسرایی ایران شامل سه کاروانسرا است که یکی از آن ها مربوط به دوره صفوی و دو کاروانسرای دیگر مربوط به دوره قاجار است.

وی اضافه نمود: هر سه کاروانسرا از ویژگی های برجسته معماری دوره خود برخوردارند و چاپارخانه و تلگراف خانه، سه آب انبار و کبوتر خانه از جمله بناهای تاریخی این مجموعه است.

جمال گفت: این کاروانسرا پس از برگزاری مزایده توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور به شرکت میزبان سرزمین پارس واگذار شد و پس از این شاهد اقدامات مرمتی و حفاظتی و آغاز احیای این کاروانسرای تاریخی خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینکه این بنای تاریخی پس از احیاء با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این کاروانسرا در 40 کیلومتری شرق میامی در جهت جاده میامی به مشهد واقع در محور تهران - مشهد واقع شده است.

خبرنگار - ابراهیم پوزتقی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1039

به "کاروانسرای میاندشت میامی در استان سمنان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروانسرای میاندشت میامی در استان سمنان تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید