راهنمای خرید تور قشم

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تور قشم از برترین روش های سفر به بزرگ ترین جزیره خلیج فارس است. در ادامه از نکاتی آگاه می شوید که هنگام خرید تور بهتر است به آن ها توجه کنید.

راهنمای خرید تور قشم

جزیره قشم، بزرگ ترین و یکی از زیباترین جزیره های خلیج فارس است که به واسطه تماشای های بی نظیر خود، همیشه هواداران زیادی دارد. این جزیره، بعلاوه یکی از منطقه ها آزاد مالی ایران است که این موضوع موجب شده گردشگران زیادی به قصد خرید راهی قشم شوند. از این رو، آژانس های مسافرتی در فصل های مختلف اقدام به برگزاری تور قشم می نمایند.

خرید تور قشم می تواند دغدغه های شما در سفر را به اندازه زیادی کاهش می دهد. در راهنمای خرید تور قشم به شما یاری می کنیم تا با توجه به شرایط و علاقه مندی های خود، برترین تور را انتخاب و بخرید.

نکاتی که پیش از خرید تور قشم باید بدانید:

 • برترین زمان خرید تور قشم
 • تور زمینی و تور هوایی قشم
 • مدت اقامت در تور قشم
 • محل اقامت در تور قشم
 • گشت و گذار و خرید در تور قشم
 • خدمات رایج در تورهای قشم

برترین زمان خرید تور قشم چه موقع است؟

پاییز و زمستان به علت آب و هوای مطبوع شلوغ ترین فصل های گردشگری جزیره قشم هستند و در فصل های گرم سال (اواخر بهار و تابستان) به علت گرما و رطوبت بالای هوا از تعداد گردشگران کاسته می گردد. برترین زمان خرید تور قشم و سفر به این جزیره بستگی به هدف شما از سفر دارد.

اگر قصد پرداختن به سرگرمیات آبی را دارید، فصل های پاییز، تابستان و اوایل بهار را انتخاب کنید. در فصل زمستان دمای هوا برای گشت و گذار مطلوب است، اما ممکن است برای آب تنی کمی خنک به نظر برسد.

اگر ترجیح می دهید در اوقات خلوت سال به تماشای جزیره قشم بروید، بهتر است برای سفر تابستانی برنامه ریزی کنید. در این فصل بسیاری از خدمات گردشگری با نرخ کمتری نسبت به سایر اوقات سال ارائه می گردد. به همین دلیل بسیاری از تورهای این جزیره با کاهش نرخ روبرو می شوند و شما می توانید انواع تور مقرون به صرفه قشم و تور لحظه آخری قشم را در این زمان بخرید. البته توجه داشته باشید که گرمای هوا در تابستان ممکن است برای شما آزاردهنده باشد و از لذت سفرتان بکاهد.

اگر با هدف خرید کردن به قشم سفر می کنید و چندان تمایلی به گشت و گذار در جزیره ندارید، بهتر است فصل تابستان را انتخاب کنید. تمام مراکز خرید قشم به سیستم خنک نماینده هوا مجهز هستند و گرما در هنگام خرید برای شما آزار دهنده نخواهد بود. بسیاری از فروشندگان نیز در این فصل به علت کاهش تعداد مسافران، محصولات خود را با تخفیف عرضه می نمایند.

رویدادهای فرهنگی مختلفی نیز در این جزیره برگزار می شوند که اطلاع از آن ها و علاقه شما به شرکت در آن ها، ممکن است در برنامه ریزی شما برای سفر تاثیرگذار باشد:

 • جشن نوروز صیاد، اواخر تیر ماه
 • جشن نخل و خرما، اواخر شهریورماه
 • جشن میگو، اواخر آبان ماه

تور قشم هوایی و زمینی

جزیره قشم در نزدیکی شهر بندرعباس واقع شده و راه های دسترسی گوناگونی به آن وجود دارد. انتخاب بین تور هوایی و تور زمینی به هدف شما از سفر بستگی دارد.

اگر با قصد خرید کردن سفر می کنید، به احتمال زیاد تور زمینی قشم با قطار برترین گزینه برای شما است؛ چراکه برای حمل بار در هواپیما و اتوبوس محدودیت هایی وجود دارد. راستا سفر با قطار چندان سخت نیست. در این تورها مقصد قطار ایستگاه راه آهن بندرعباس است و سپس به اسکله شهید حقانی ترانسفر می شوید و به صورت آبی، با شناورها، به اسکله شهید ذاکری در قشم می رسید. مسافتی که به صورت آبی خواهید پیمود، حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه زمان می برد.

اگر برای سرگرمی به قشم سفر می کنید، انتخاب تور هوایی قشم می تواند در زمان شما صرفه جویی کند؛ ضمن اینکه از خستگی راه نیز خبری نخواهد بود. مدت زمان پرواز از تهران تا قشم حدود 2 ساعت است. از آنجایی که تقاضای سفر در روزهای پایانی هفته به اوج خود می رسد، می توانید تاریخ پرواز رفت خود را آدینه یا اوایل هفته انتخاب کنید تا بتوانید بلیط هواپیما قشم را مقرون به صرفه تر بخرید.

اگر محدودیت زمانی چندانی ندارید و پیمودن راه و گذر از شهرهای مختلف برای شما لذت بخش است، می توانید سفر به قشم را با ماشین شخصی تجربه کنید.

برترین مدت اقامت در تور قشم چقدر است؟

قشم جزیره بزرگی است که بیش از 120 کیلومتر طول دارد و تماشای های آن در قسمت های مختلف جزیره و با فواصل گوناگون، پراکنده اند. بعلاوه بسیاری از گردشگران علاقه مند به خرید، تمایل دارند تا زمانی را به گردش در پاساژهای این منطقه آزاد اختصاص دهند. به علت پراکندگی تماشای های جزیره قشم، بازدید از آن ها به برنامه ای منظم احتیاج دارد. حداقل زمانی که باید به تور قشم اختصاص دهید 3 روز است تا مهم ترین تماشای های جزیره را ببینید، اما در نظر بگیرید که در این سه روز، فراغ بال چندانی نخواهید داشت و با برنامه ای فشرده روبرو هستید؛ ضمن اینکه ممکن است بازدید از تمام جاذبه ها مقدور نباشد. بنابراین در صورت امکان، بهتر است تور 3 روزه قشم را بخرید تا سفر شما با خستگی همراه نگردد؛ ضمن اینکه بازدید از جزیره های هرمز و هنگام هرکدام به یک روز کامل احتیاج دارد.

در تور قشم کجا اقامت کنم؟

برای اقامت در قشم، گزینه های مختلفی پیش روی شما است. می توانید در هتل ها و سوییت های قشم اقامت کنید یا اقامتگاه های بوم گردی را برای اقامت برگزینید. جزیره قشم را می توان در قالب دو قسمت در نظر گرفت:

 • شهر قشم و شهر درگهان که در شرق و شمال شرق جزیره قرار دارند و بیشتر هتل ها، سوییت ها، مراکز خرید و دو اسکله اصلی در آن ها قرار گرفته است.
 • روستاهای جزیره قشم که شامل 66 روستا در جای جای جزیره است و تماشای های مختلف جزیره و اقامتگاه های بوم گردی در آن ها قرار گرفته اند.

اگر قصد اقامت در هتل های قشم را دارید و نزدیکی به امکانات شهری و مراکز خرید برای شما در اولویت است، بهتر است در شهر قشم اقامت کنید. در نظر داشته باشید که در حال حاضر هیچ هتل 5 ستاره ای در جزیره قشم وجود ندارد؛ اما هتل آرتا، ایرمان، ارم و آتامان از برترین هتل های قشم به شمار می آیند.

چنانچه ترجیح می دهید به زندگی مردم محلی نزدیک تر باشید و سفری متفاوت را تجربه کنید، بهتر است در اقامتگاه های بومگردی قشم ساکن شوید؛ خانه های روستایی که با هدف اسکان مسافران و پذیرایی از گردشگران بازسازی و تجهیز شده اند و غالبا به وسیله اعضای خانواده مدیریت می شوند.

در نظر داشته باشید که اگر قصد بازدید از تمام تماشای های قشم را دارید، اینکه در کدام قسمت جزیره اقامت کنید چندان تفاوتی ندارد؛ چراکه در هر بخشی که ساکن شوید، برای تماشا جاذبه ها ضروری است که هر روز سفری به دیگر قسمت های جزیره داشته باشید و در انتهای روز پس از بازدید، به محل اقامت خود بازگردید.

بعلاوه فرودگاه قشم تقریبا در مرکز جزیره قرار گرفته است و فاصله آن با شهر قشم حدود 50 دقیقه است.

گشت و گذار و خرید در تور قشم

جاهای تماشای قشم در قسمت های مختلف جزیره قرار گرفته اند که از مهمترین آن ها می توان به جزایر ناز، تنگه چاهکوه، جنگل های حرا، غار خربس، دره ستاره ها، روستای برکه خلف، روستای لافت و شهر سوزا اشاره نمود.

بعلاوه جزیره هنگام و جزیره هرمز نیز در نزدیک قشم قرار گرفته اند و پیشنهاد ما به شما این است که در سفر به قشم بازدید از این جزیره ها را نیز در برنامه خود قرار دهید. در گشت جزیره هنگام شما به بازدید از دلفین ها و ساحل نقره ای می روید. گشت جزیره هرمز بازدید از تماشای هایی چون معدن خاک سرخ، دره رنگین کمان، قلعه پرتغالی ها، دره سکوت و غار نمکی را شامل می گردد.

در نظر داشته باشید که همیشه امکان برگزار نشدن گشت جزیره ها در تور قشم وجود دارد. چراکه دسترسی به این جزیره ها و انجام بازدیدها با قایق انجام می گردد و در روزهایی که هوا نامناسب و دریا ناآرام باشد، اسکله ها بسته می شوند و امکان تردد وجود نخواهد داشت.

در تور قشم، کجا خرید کنم؟

پاساژها و مراکز خرید جزیره قشم در شهرها قرار گرفته اند و در دیگر جاهای قشم تنها امکان خرید صنایع دستی و محصولات خانگی از مردم محلی وجود دارد و خبری از پاساژهای بزرگ و پر زرق وبرق نیست! در شهرها تمامی مراکز خرید نزدیک به هم واقع شده اند و فواصل بین آن ها بیش از یک پیاده روی کوتاه نیست.

در شهر قشم، می توانید انواع محصولات از کفش و پوشاک و بدلیجات تا لوازم برقی را بخرید. بازار قدیم قشم، بازار ستاره و سیتی سنتر 1 و2 از برترین مراکز خرید قشم هستند. اگر از دوست داران خرید هستید، حتما سری هم به شهر درگهان بزنید؛ بازار قدیم درگهان از مراکز عمده فروش لباس است و بعضی از فروشندگان (خصوصا در ایام پر مسافر) ممکن است اقدام به خرده فروشی نیز نمایند.

خدمات رایج در تور قشم چیست؟

شما می توانید انتخاب کنید که تور اختصاصی قشم را بخرید یا در تور گروهی قشم شرکت کنید.

درتور قشم اختصاصی، آژانس مسافرتی خدماتی را بر اساس انتخاب شما در قالب یک بسته سفر ارائه می نماید و تصمیم با شما است که تاریخ سفرتان چه موقع باشد، با چه وسیله ای سفر کنید و چند روز در قشم بمانید. برای اقامت نیز انتخاب با شما است تا از میان گزینه هایی که آژانس در مقابل شما می گذارد، یکی را انتخاب کنید. قابل ذکر است که اقامت شما در هتل با صبحانه همراه خواهد بود.

تورهای انفرادی قشم از نظر نوع خدماتی که ارائه می نمایند به دو دسته تقسیم می شوند:

 • می توانید تورهایی را انتخاب کنید که فقط شامل بلیط رفت و برگشت، اقامت، صبحانه و ترانسفر هستند که در این صورت تدارک حمل و نقل در مقصد و برنامه ریزی گشت ها به عهده خودتان خواهد بود.
 • می توانید تورهایی را بخرید در ازای پراخت مبلغ بیشتر، علاوه بر خدمات بالا، گشت و راهنمای محلی نیز در اختیار شما می گذارند. مزیت این تورها در این است که دغدغه کرایه ماشین، زمان بندی و مسافت ها را در مقصد ندارید و با خیال آسوده تری به گشت و گذار مشغول می شوید.

درتور گروهی قشم، همان طور که از نام آن پیدا است، شما با تعداد دیگری از مسافران هم سفر می شوید. در این تورها که ممکن است به صورت زمینی یا هوایی برنامه ریزی شده باشند، تاریخ رفت، مدت تور و هتل محل اقامت معین است و یک راهنمای تور از مبدا با گروه همراه می گردد. تمام برنامه های گشت و خرید و اوقات آزاد نیز از قبل برنامه ریزی شده و به شرکت نمایندگان اعلام می گردد؛ وسیله نقلیه ای نیز متناسب با تعداد اعضای تور، به صورت دربست در اختیار گروه قرار می گیرد. در این تورها ممکن است علاوه بر صبحانه (که همراه با اقامت رزرو می گردد)، وعده های غذایی دیگری نیز به عهده آژانس برگزار نماینده باشد و هزینه آن هنگام ثبت نام در قالب هزینه تور دریافت گردد.

منبع: کجارو
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1510

به "راهنمای خرید تور قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید تور قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید