برترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ ها

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، برترین زمان سفر به ایسلند، کشوری سردسیر، پوشیده شده با برف و دارای چشم اندارهای بدیع و بی نظیر چه زمانی از سال است؟ برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

برترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ ها

ایسلند پر از زیبایی های طبیعی، فرصت های ماجراجویی بی سرانجام و محلی های خونگرم، آماده و مشتاق خوش آمدگویی به مهمانان و بازدیدنمایندگان است. ایسلند به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی محبوب برای افرادی است که در پی تجربه منحصربه فرد و متفاوت هستند.

سفر جاده ای در اطراف کشور را تجربه و با اتومبیل های مخصوص حرکت در برف در کوه ها توقف کنید، مکانی برای چادر زدن پیدا نموده و محو تماشای نورهای شمالی و شفق قطبی شوید یا به آتش بازی به همراه بومیان ملحق شوید. زمانی که از ایسلند بازدید می کنید، در تمام این رویدادها شرکت کنید. برترین زمان سفر به ایسلند چه زمانی از سال است؟

برترین زمان سفر به ایسلند بر اساس آب و هوا

علی رغم عرض جغرافیایی و موقعیت ایسلند درست در جنوب مدار قطب شمالی، این کشور خارق العاده دارای دمای نسبتا معتدل (به علت وجود جریان گرم آتلانتیک شمالی که در آن وجود دارد) است. تابستان ها معمولا معتدل و توام با باد و در زمستان سردتر است. از دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 12 اسفند)، میانگین حداکثر دما حدودا 2.2 درجه سانتی گراد، و دمای میانگین در تابستان از ماه ژوئن تا انتهای آگوست (11 خرداد تا 10 شهریور) بین 12.2 و 15.6 درجه سانتی گراد است.

دما در طول شب بیشتر از 10 درجه نسبت به روز افت نمی نماید. مهم است بدانید هر زمانی که به ایسلند سفر می کنید، باید آمادگی روبه رویی با مه، باد، کمی باران و آب و هوای متغیر را داشته باشید.

برترین زمان سفر به ایسلند

برترین زمان سفر و فصل داغ گردشگران از اواسط ژوئن تا آگوست در ماه های تابستان است. علت آن، هوای گرم تر و قابل تحمل تر برای افراد است، اما این موضوع به این معنا است که هزینه های مکان های اقامتی و پروازها به ایسلند به طرز محسوسی، گران تر می گردد. در طول ماه های پاییز، بهار و زمستان، افت هزینه در هزینه هتل، پروازها و اجاره کردن ماشین وجود خواهد داشت.

اگر تصمیم به سفر در ماه های غیر از فصل داغ به خصوص از اکتبر تا نیمه می (9 مهر تا سرانجام اردیبهشت) را دارید، ممکن است با بسیاری از تورها و سفرهای ماجراجویانه تعطیل شده تا فصل داغ بعدی، روبه رو شوید. اگر در این زمان در ایسلند بودید، به مرکز بروید، ریکیاویک، تا از نورهای در شب و فعالیت هایی چون اسپا (چشمه آب گرم)، ماشین های برف رو و اسب سواری لذت ببرید.

برترین زمان سفر به ایسلند برای تماشی شفق قطبی

اگرچه شانس نقش مهمی برای تماشا شفق قطبی افسانه ای بازی می نماید، ولی ثابت شده است که ماه سپتامبر تا اواسط آپریل (8 شهریور تا انتهای فروردین) برترین فرصت های شما برای این تجربه خارق العاده هستند. در این ماه ها، شب ها کاملا تاریک هستند، که مهم ترین فاکتور برای تماشا نورهای شمالی به شمار می آید. بعضی می گویند فرصت تماشا شفق قطبی در ماه های نوامبر تا فوریه (10 آبان تا اسفند) به علت شب های تاریک تر و زمان طولانی تر شب ها، بیشتر از بقیه زمان ها است.

اگر می خواهید برترین فرصت برای تماشا آن ها را داشته باشید، اطمینان حاصل کنید مدت زمان بیشتری در ایسلند (ترجیحا در زمان هایی که بارانی و برفی نیست) حضور داشته باشید. البته در این ماه های توصیه شده، آب و هوا بارانی و برفی است. هر زمان از سال که آنجا بودید، از صبر کردن برای تماشا شفق قطبی ناامید نشوید و مطمئن باشید تماشا آن، ارزش صبر کردن را دارد.

برترین زمان سفر به ایسلند بر اساس فستیوال ها و رویدادها

فستیوال کمپینگ در جزایر وست من

این کمپ که در اولین دوشنبه آگوست اتفاق می افتد، یکی از بزرگ ترین کمپینگ های گروهی در طول سال است. جمعیت کمپ نمایندگان تا حدود 16 هزار نفر می رسد که در طول کمپ مشغول خوردن غذاهای سنتی محلی و لذت بردن از تعطیلات خود در کنار یکدیگر می شوند. در طول این کمپ ها همواره گروه های موسیقی در حال نواختن موسیقی هستند و کمپ نمایندگان با افراد محلی روابط محبت آمیز ای برقرار می نمایند و حتی داخل چادرهای سفید آن ها دور هم جمع می شوند.

فستیوال موسیقی رادیویی ایسلند

بزرگ ترین فستیوال موسیقی که در آن گروه های موسیقی نوظهور و قدیمی اجراهایی فوق العاده دارند، در تاریخ 4 الی 8 نوامبر (13 تا 17 آبان)، برگزار می گردد. محل برگزاری این رویداد در مرکز، شهر ریکیاویک است. این فستیوال پر از تفریح، هیجانات و موسیقی عالی، بازدید شما از ایسلند را خاطره انگیز خواهد نمود.

ایسلند: آب و هوا و اقلیم

بدیهی است که شما برای اقلیم ایسلند از این کشور، بازدید نمی کنید؛ اگرچه، آب و هوای سرد، غیرقابل تحمل نیست. تغییرات دما در تابستان، بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد به همراه باران و باد است. بعلاوه تغییرات ناگهانی در آب و هوا در این فصل بسیار شایع است.

ماه دما (سانتی گراد) مقدار بارش (سانتی متر)
ژانویه0.6-8.6
فوریه0.67.4
مارچ0.67.6
آپریل2.85.6
می6.14.3
ژوئن8.94.6
جولای11.15.1
آگوست10.66.1
سپتامبر7.27.1
اکتبر4.48.9
نوامبر1.78.4
دسامبر08.4

زمستان کاملا سرد است، با دمایی حدودا 15- درجه سانتی گراد. در حقیقت، این آب و هوای سرد برای پدیده های فوق العاده ای چون تابش خورشید در نیمه شب های تابستانی (در ژوئن، شمال کشور در طول شب، تاریکی نمی بیند) و مشاهده شفق قطبی در طول زمستان در شمال در آب و هوای تمیز و بدون آلودگی، ساخته شده است.

در هر حال، برترین زمان سفر به ایسلند (اگر قصد لذت بردن از فعالیت های توریستی این کشور قبل از تمام شدن آن ها را دارید) بین ماه های ژوئن تا سپتامبر (11 خرداد تا مهر) است.

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه0.8 سانتی گراد- 8.6 سانتی متر0.9 سانتی گراد- 8.5 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 8.5 سانتی متر1.2 سانتی گراد- 8.4 سانتی متر
فوریه0.3 سانتی گراد- 7.1 سانتی متر0 سانتی گراد- 6.8 سانتی متر0.3 سانتی گراد- 6.5 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 6.2 سانتی متر
مارچ0.6 سانتی گراد- 7.6 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 7.5 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 7.5 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 7.4 سانتی متر
آپریل2.3 سانتی گراد- 5.1 سانتی متر1.7 سانتی گراد- 4.6 سانتی متر1.2 سانتی گراد- 4.1 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 3.6 سانتی متر
می5.3 سانتی گراد- 4 سانتی متر4.5 سانتی گراد- 3.7 سانتی متر3.6 سانتی گراد- 3.3 سانتی متر2.8 سانتی گراد- 3 سانتی متر
ژوئن8.2 سانتی گراد- 4.5 سانتی متر7.5 سانتی گراد- 4.5 سانتی متر6.8 سانتی گراد- 4.4 سانتی متر6.1 سانتی گراد- 4.3 سانتی متر
جولای10.6 سانتی گراد- 5 سانتی متر10 سانتی گراد- 4.9 سانتی متر9.5 سانتی گراد- 4.7 سانتی متر8.9 سانتی گراد- 4.6 سانتی متر
آگوست10.5 سانتی گراد- 5.9 سانتی متر10.4 سانتی گراد- 5.6 سانتی متر10.2 سانتی گراد- 5.4 سانتی متر10.1 سانتی گراد- 5.1 سانتی متر
سپتامبر6.4 سانتی گراد- 6.9 سانتی متر5.5 سانتی گراد- 6.6 سانتی متر4.7 سانتی گراد- 6.4 سانتی متر3.8 سانتی گراد- 6.1 سانتی متر
اکتبر3.7 سانتی گراد- 8.5 سانتی متر3 سانتی گراد- 8 سانتی متر2.3 سانتی گراد- 7.6 سانتی متر1.6 سانتی گراد- 7.1 سانتی متر
نوامبر1 سانتی گراد- 8.3 سانتی متر0.4 سانتی گراد- 8.2 سانتی متر0.3 سانتی گراد- 8 سانتی متر1 سانتی گراد- 7.9 سانتی متر
دسامبر0.4 سانتی گراد- 8.4 سانتی متر0.9 سانتی گراد- 8.4 سانتی متر1.3 سانتی گراد- 8.4 سانتی متر1.7 سانتی گراد- 8.4 سانتی متر

در ایسلند چه کنیم؟

این جزیره در انتهای دنیا در محور قطب شمالی مملو از جاذبه های طبیعی دست نخورده و چشم اندازهای بکر و زیبا است، یک طبیعت وحشی که نمی توانید از کنار آن بگذرید.

ریکیاویک، شمالی ترین مرکز دنیا، شهری مدرن با مکان هایی مجذوب کننده است؛ حاشیه های قدیمی با خانه های چوبی، موزه ملی، کلیسای هالگریسکیرکیا ساخته شده در سال 1974 که از آن می توانید شهر را زیر پای خود ببینید، و نمایش آتشفشان، منصوب به فوران های آتشفشانی، که در آن شگفتی های ایسلند را کشف خواهید کرد.

گولفس یکی از شهرهای محبوب توریستی است. این شهر به خاطر آبشارهای زیبایش مشهور است. کمی دورتر، شهر گیزیر (Geysir) به چشمه های آب گرم و آتشفشان های خارق العاده اش در چشم اندازی مهتابی می بالد.

از دیگر منطقه ها زیبا در ایسلند می توان به مایوتن (Myvatn) به همراه دریاچه زیبایش با تعداد زیادی از پرنده ها، اشاره نمود.

هلگافل (Helgafell) با تپه های جادویی اش که قدرت آن ها در تمام افسانه های ایسلندی نمود پیدا می نماید.

گریمسی (Grimsey)، یک جزیره کوچک با صخره های با شیب تند، کرلینگاسکارد (Kerlingarskard) یا گذرگاه جادوگر که منشا اصلی شایعه هیولای دریایی است، بعلاوه دریاچه آسکجا (Askja) به همراه چشمه آب گرم آن، یا پارک ملی جوکلسارگیوفر (Jökulsargljufur)، یک طبیعت زیبا به همراه آبشارهای زیبا، گلوگاه های کم عمق، چشم اندازها و غارهای فوق العاده، همه و همه از مجذوب کنندهیت های مهم ایسلند هستند.

در ریکیاویک چه کنیم؟ مکان ها، هتل ها، رستوران ها و توصیه ها

ریکیاویک، مرکز ایسلند و شمالی ترین شهر دنیا، 120 هزار نفر جمعیت دارد. مکان اصلی شهر واقع شده در مدار قطب شمالی، در قرن نهم تاسیس شد. امروزه، مرکز مالی و فرهنگی کشور، دارای اقلیم قطبی اقیانوسی است. در اوایل تابستان، شب وجود ندارد و در زمستان تنها 4 ساعت روز است. شهر دارای دو فرودگاه و بندرگاه است. شما می توانید از موزه های بسیاری تماشا کنید از جمله، موزه ملی که تاریخ ایسلند را دنبال می نماید، گالری ملی و آثار در آن که به وسیله نقاشان ایسلندی کشیده شده است، موزه آربیجاسافن (Arbaejarsafn) در فضای باز که میزبان اشیای بومیان از قرن نوزدهم بوده است.

تعدادی از بناهای تاریخی جالب، ارزش تماشا را دارند، مانند کلیسای ریکیاویک، یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر، یا پرلان، ساختمانی تاریخی ساخته شده بر فراز تپه اوسکجولیو (Oskjuhlio).

تماشا مکان هایی چون باغ های گیاه شناسی، دریاچه، کتابخانه ملی، جایگاه مجلس ایسلند و کلیسای باسیلیکا را از دست ندهید.

برای مکان های اقامتی، شما می توانید از هتل ها یا مهمان خانه ها با قیمت هایی مناسب به همراه امکانات متنوع برای جوانان و جمعیت پویا، بهره ببرید. از غذاهای سنتی ایسلند می توان از کوسه یا سر گوسفند پخته شده نام برد که به هیچ وجه نباید آن ها را از دست بدهید.

نکات اساسی در ایسلند

  • اروپا به وسیله هواپیمایی ایسلند ایر به این کشور متصل می گردد.
  • برای شهروندان اروپایی به ویزا احتیاجی نیست.
  • پول رایج در کشور ایسلند، کرونای ایسلند است.
  • هزینه لازم برای سفر به ایسلند، بسیار گران است: حدود 350 هزار تومان برای یک اتاق دو نفره و حدود 100 هزار تومان برای هر وعده. بعلاوه، ورودی موزه ها بسیار گران هستند، پس پول کافی در حساب خود داشته باشید.
  • مشکل سلامتی خاصی در ایسلند وجود ندارد؛ ساکنین آنجا رکورد طول عمر را در اروپا دارند. سیستم کنترل سلامتی به همراه دکترهای بسیار، موثر است. اگرچه باید مراقب یک پشه کوچک به نام پشه سیاه باشید؛ این پشه در طول تابستان بسیار رایج است و نیش بسیار اذیت نماینده و ناراحت نماینده ای دارد.
  • برای سفر در کشور، سیستم حمل و نقل موثر شامل اتوبوس ها و کشتی ها است، مگر این که بخواهید از تاکسی بهره ببرید. در زمستان، فقط می توان از هواپیما استفاده کرد، زیرا جاده ها با برف و یخ کاملا بسته است.

چه زمانی به ریکیاویک برویم؟

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه1-317-920
فوریه1-414-1117
مارچ0514-1318
آپریل2713-1618
می5117-2016
ژوئن81302215
جولای101512215
آگوست91502216
سپتامبر7124-1919
اکتبر4810-1721
نوامبر1512-1118
دسامبر1-317-1220

هزینه روزانه توریستی در ریکیاویک

هزینه یک روز اقامت در رم حدودا 1,2000,000 تومان است. هزینه های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

1. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می گردد و جای دو وعده نهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

2. شام در رستوران سه ستاره

3. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

این هزینه ها بسته به اینکه در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به ریکیاویک سفر می کنید، تغییر می نماید. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در ریکیاویک اجرا شده است تا برای برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن بهره ببرید.

منبع: کجارو / thebesttimetovisit.com / besttimetogo.com / thebesttimetovisit.com / whentogo.org
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1551

به "برترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به ایسلند؛ کشور وایکینگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید