برف در راه شهرهای ایران؛ جزییات ورود سامانه تازه بارشی به کشور

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی شرایط جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

برف در راه شهرهای ایران؛ جزییات ورود سامانه تازه بارشی به کشور

میزان: فریبا گودرزی در خصوص آخرین شرایط آب وهوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز در نیمه غربی کشور به تدریج سواحل، دامنه های جنوب، دامنه های البرز و زاگرس بارندگی همچنان ادامه دارد.

گودرزی ادامه داد: فردا چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، گستره بارش ها بیشتر می شود بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور را هم دربر میگیرد و همچنین شدت بارش ها در جنوب غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر برای فردا بیشتر می شود، این سامانه جمعه در قالب برف در بیشتر مناطق کشور بجز شمال شرق، شمال غرب در سایر مناطق کشور شاهد بارندگی هستیم.

کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه بارشی روز شنبه از کشور خارج می شود و نکته دیگر اینکه پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور بارندگی و کاهش دما را برای بیشتر استان های کشور در انتظار است که این سرمای هوا بیشتر در شمال شرق خراسان جنوبی رخ میدهد.

وی خاطرنشان کرد: بارش ها پنجشنبه و جمعه در مناطق غرب کشور به صورت برف است و برای سه روز آینده خلیج فارس و دریای خزر مواج و ناآرام است. برای امروز و فردا بارش ها در تهران با شدت و ضعف ادامه دارد و هوای تهران سردتر خواهد شد.

گودرزی گفت: شدت هوای امروز برای بیشتر استان های غربی و شمال غرب و شمال کشور و همچنین تهران و کرج بارش ها همچنان به نسبت شدیدتر ادامه دارد و بالا امدن آب رودخانه ها، لغزندگی جاده ها به علت بارش ها وجود دارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 808

به "برف در راه شهرهای ایران؛ جزییات ورود سامانه تازه بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف در راه شهرهای ایران؛ جزییات ورود سامانه تازه بارشی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید