تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی (ع)

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، حضرت یوسف نبی (ع) نیز مانند سایر معبران اسلامی، تعبیر خواب مار را نوعی دشمنی نزدیک یا دور می دانند. در این مطلب نظر ایشان در خصوص این خواب را بیشتر آنالیز می کنیم.

تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی (ع)

دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف

حضرت یوسف (ع) درباره خواب 4 تعبیر اصلی ذکر نموده اند که در زیر آورده شده است:

  • آسیب دیدن از طرف مار - اگر در خواب ببینید از طرف مار به شما آسیب می رسد، یعنی از شخصی که با او دشمنی دارید، زیانی می بینید.
  • نیش خوردن از مار - اگر مار تو را نیش زد، یعنی دشمن به تو ضرری می رساند.
  • دیدن مار عظیم - اگر آن مار عظیم باشد، یعنی دشمن تو قوی و خطرناک است.
  • دیدن مار کوچک - اگر آن مار کوچک باشد، یعنی دشمن تو ضعیف است و خطری ندارد.
  • بیرون آمدن مار از شکم - اگر خواب ببینید که از شکم تان مار بیرون می آید، به این معناست که دشمن تو فرزندت خواهد بود.

نکته: تعبیر خواب مار از نظر امام صادق (ع)، 10 مورد است. از منظر ایشان دشمنی پنهان، ازدواج با زن، پسردار شدن و رسیدن به قدرت از جمله مهم ترین تعابیر موجود برای این خواب خواهند بود.

تعبیر خواب از نظر یوسف نبی (ع)

خواب مار از منظر سایر معبران اسلامی

[accordions]

[accordion title=علامه مجلسی می گوید: load=hide]خواب مار به فال نیک یاد نمی گردد و بیشتر به معنای قرض و وام و بدهی است.[/accordion]

[accordion title=منوچهر مطیعی می گوید: load=hide] دیدن مار در خواب یعنی دشمنی که شما از هویت آن اطلاعی ندارید؛ بنابراین ممکن است شما را غافلگیر کند. این دشمن ممکن است در خانه باشد.

مار در خواب ممکن است به ثروت نیز تعبیر گردد؛ ثروت و اقتصادی که به صورت ناگهانی به شما خواهد رسید.

مار در خواب ممکن است به زن زیبایی تعبیر گردد که خطر و نیرنگ های بسیاری دارد.

[/accordion]

[/accordions]

دیدن مار در خواب در حالت های مختلف

[accordions]

[accordion title=مار چنبره زده load=hide]در گذشته برای این که گنج ها را از دسترس سارقان در امان نگه دارند، مارهای روی آن ها چنبره می زدند. پس در زمان فعلی، این مار می تواند به معنای حفاظت از خود در برابر خطرات باشد.

[/accordion]

[accordion title=مار افعی load=hide]به این معناست که افراد لاابالی و بی قید و بند، در اطراف شما وجود دارند. اگر در خواب مار افعی ببینید، یعنی مسائل خود را حل می کنید. نیش خوردن از مار افعی به این معنی است که بلا و مصیبت سراغ تان می آید.

[/accordion]

[accordion title=خرید و فروش مار load=hide]تعبیر آن است که شما از رقیبان پیروز می شوید و برای این منظور با سیاست و تدبیر رفتار می کنید.

[/accordion]

[accordion title=نیش زدن مار load=hide]اگر خواب ببینید ماری به گرد شما حلقه می زند و نیش خود را بیرون می آورد، یعنی در مقابله با رقیبان شکست خواهید خورد و اگر دشمنی دارید به شما ضرر می رساند.

[/accordion]

[accordion title=کشتن مار load=hide]به معنای موفقیت است و از هر فرصتی در زندگی نهایت استفاده را می برید.

[/accordion]

[accordion title=مار مرده load=hide]اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می زند، یعنی شخصی به او ظلم کند و با کینه توزی موجب آزار آن زن خواهد شد.

[/accordion]

[/accordions]

سخن آخر

دیدن مار در خواب بسته به اتفاقات موجود در خواب، رنگ مار و همچنین کاری که شما با مار انجام می دهید یا مار با شما انجام می دهد، متفاوت است. البته بیشتر تعابیر موجود برای خواب مار، روی مسئله دشمنی و خصومت تمرکز دارد.

اگر می خواهید تعبیر دقیق تری از خواب خود را بدانید، می توانید توضیح رویای خود را در انتهای این مطلب با ما به اشتراک بگذارید تا ما تعبیر آن را برای شما ارسال کنیم.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 702

به "تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید