خبرنگاران رانندگان واقعی حمل ونقل عمومی در لیست بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: تامین اجتماعی اسامی افرادی که راننده واقعی بخش حمل ونقل عمومی نیستند را حذف و اسامی رانندگان واقعی را جایگزین کند.

خبرنگاران رانندگان واقعی حمل ونقل عمومی در لیست بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند

مرتضی ضامنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران گفت: اسامی 470 هزار نفر در لیست بیمه ثبت شده و این در حالیست که بر اساس پایش های اجرا شده اسامی 50 درصد این افراد در هیچ مرجع و بانک اطلاعاتی که مربوط به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی است، ثبت نشده و این افراد از سهمیه سوخت هم استفاده می کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته بر این اساس بود که سازمان تامین اجتماعی فرآیند حذف و اضافه در فهرست بیمه رانندگان بخش حمل و نقل عمومی را پذیرفت و به دنبال آن تفاهم نامه ای میان سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و فهرست بیمه هفت هزار نفر در اختیار تامین اجتماعی قرار گرفت.

ضامنی تاکید کرد: بر اساس لیست جدید ارسال شده به تامین اجتماعی تقاضا شده که اسامی افرادی که واقعا راننده نیستند حذف و اسامی رانندگان واقعی جایگزین شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: برای انجام این کار قرار نیست تامین اجتماعی اعتبار خاصی را در نظر بگیرد، بلکه فقط باید نام افرادی که در لیست هستند را حذف کرده و افراد جدید که راننده ناوگان حمل و نقل عمومی و ذی حق هستند را جایگزین کند.

ضامنی تاکید کرد: با گذشت حدود یک سال هنوز اسامی رانندگان حمل و نقل عمومی به روز نشده و این رانندگان در انتظار بیمه هستند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: بر اساس قانون باید همه رانندگان وسائل حمل و نقل عمومی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند که بخشی از این بیمه از طریق یارانه های دولتی و بقیه توسط خود راننده پرداخت می شود تا بتواند از مزایای تامین اجتماعی برخوردار شود، بر این اساس هم در سال 1386 از محل قانون هدفمندی یارانه ها قرار بر این بود که 50 درصد حق بیمه ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخت شود.

وی ادامه داد: با امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مقرر شد که فرآیند حذف و اضافه رانندگان در فهرست بیمه سازمان تأمین اجتماعی به روزرسانی شود اما اسامی تاکسیرانانی که از سال 92 در فهرست سازمان تامین اجتماعی قرار دارند تا کنون به روز رسانی نشده و برخی رانندگانی که از حوزه حمل و نقل خارج شده و دیگر راننده تاکسی نیستند، همچنان از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند.

ضامنی افزود: با توجه به بررسی های اجرا شده پیشنهاد اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور این است که اسامی افرادی که راننده تاکسی نیستند از این فهرست حذف شود تا فضا برای ثبت اسامی جدید فراهم شده تا آنها مشمول استفاده از این یارانه دولتی شوند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: در صورتی که فرآیند حذف و اضافه انجام شود، یارانه های دولتی که از اعتبارات دولتی در این حوزه تخصیص داده شده به درستی هزینه می شود و افرادی که نباید از یارانه دولتی استفاده کنند، حذف خواهند شد، در مقابل رانندگانی که چندین سال منتظر هستند تا از بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوند، می توانند با همان سقف اعتبار مصوب در قانون و حتی کمتر از آن فرآیند بیمه ای خود را انجام دهند.

ضامنی گفت: هر اقدامی که در حوزه مدیریت شهری و وزارت کشور لازم بود برای این اقدام اجرا شده، حتی اعلام کردیم امکان اتصال آنلاین سامانه تامین اجتماعی به سامانه مرکزی سازمان شهرداری ها و ارسال اطلاعات رانندگان وجود دارد، اما تا کنون این اتفاق نیفتاده که امیدواریم با پیگیری های ریاست سازمان تامین اجتماعی، زیرمجموعه های تامین اجتماعی نیز همکاری لازم را داشته باشند تا این مشکل که به اعتبار اضافی نیاز ندارد، رفع شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 931

به "خبرنگاران رانندگان واقعی حمل ونقل عمومی در لیست بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رانندگان واقعی حمل ونقل عمومی در لیست بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید