در پرسپولیس قاچاق ارز نمی گردد، واکنش به قرارداد 15 میلیاردی یحیی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران، جعفر سمیعی که هشتم آبان ماه سال 1399 از سوی هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیرعامل انتخاب شد پس از گذشت بیش از پنج ماه، صبح امروز چهارشنبه نخستین نشست خبری خود را به صورت مجازی برگزار کرد.

در پرسپولیس قاچاق ارز نمی گردد، واکنش به قرارداد 15 میلیاردی یحیی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

می خواستیم تیم با آرامش به فینال آسیا برود

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره فعالیت خود در دوران حضور در راس مدیریتی این باشگاه گفت: ابتدا پیشاپیش سال نو را خدمت هموطنان عزیز تبریک می گویم. امیدوار هستم سالی پر از سلامتی باشد. سالی که در پرسپولیس پشت سر گذاشتیم سالی پر از سختی و فراز و نشیب بود. دو تن از عزیزان خود را که سال ها برای تیم افتخار آفرینی کردند از دست دادیم. امیدوارم روحشان قرین رحمت الهی باشد.

وی افزود: از زمانی که من مدیرعامل شدم باشگاه از جهات مختلفی دچار بحران بود. باشگاه شرایط اقتصادی خوبی نداشت. از لحاظ مدیریتی، مسائل روحی و روانی خوبی نداشت. می خواستیم با مسائل فراوان و فاصله اندک تا فینال لیگ قهرمانان آسیا، مسائل را سر و سامان بدهیم تا تیم با آرامش به فینال برود. از لحاظ اقتصادی، بازیکنان طلبی را از سال گذشته با توجه به آپشن های خود به همراه مقداری از اصل قرارداد داشتند که در هیات مدیره تصمیم گرفتیم هرچه سریع تر قبل از اینکه به فینال برویم آن را تسویه کنیم.

با کارگزار باشگاه به اختلاف خوردیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شرح داد: شرایط اقتصادی باشگاه خوب نبود و تمام منابع اقتصادی صرف تسویه حساب با برانکو شده بود. به همین خاطر به این فکر افتادیم که منابع اقتصادی را با پیگیری های خودم تامین و مبلغی را به باشگاه تزریق کنیم. برای اینکه روحیه همه اعضای تیم خوب باشد طلب همه را دادیم. اگر آن پول تسویه نمی شد می توانستیم 35 درصد از قراردادهای سال جاری را بیشتر از الان هم پرداخت کنیم. نهایت تدارک را برای اعزام تیم نظیر پرواز اختصاصی و زمین تمرین مناسب داشتیم تا به فینال برود. ما در آن موقع لباس نداشتیم و در همان چند روز اولیه توانستیم لباس مناسب را تهیه کنیم. با وجود اتفاقاتی که در فینال آسیا افتاد، توانستیم به نوار پیروزی ها پس از شکست در فینال برگردیم.

سمیعی ادامه داد: در باشگاه پرسپولیس دچار جمله ای کلیشه ای شدیم که می گوید میراث دار بدهی مدیریت های گذشته شده ایم. اگر آن بدهی ها نبود قطعاً می توانستیم خیلی بهتر باشیم اما انرژی و وقت زیادی صرف این موضوع کردیم. در مورد منابع اقتصادی باشگاه باید خدمت طرفداران بگویم قراردادی با کارگزاری برند خود داریم که باید از آنها تشکر کنم چون یک گام نسبت به تعهداتشان جلوتر بوده اند. البته این بحث در زمان بنده نبوده و در دوران مدیریتی مشکل داشتیم. در دی ماه با کارگزاری اختلاف حقوقی پیدا کردیم و پس از چند جلسه به توافق رسیدیم که به قرارداد ادامه دهیم.

نتوانستیم درآمدزایی کنیم

مدیرعامل پرسپولیس یادآور شد: قسمت زیادی از پول کارگزار صرف طلب بازیکنان و بدهی های گذشته باشگاه شده بود. قسمت اعظم آن مربوط به طلب آقای برانکو بود. تمام منابع درآمدی در اختیار کارگزار قرار داشت و با توجه به قرارداد نتوانستیم درآمدزایی شخصی کنیم. به همین خاطر مجبور شدیم برویم و مبالغی را قرض بگیریم چون اگر نمی گرفتیم نمی توانستیم مسائلی مثل بسته ماندن پنجره جابجایی و مطالبات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس هزینه های زیادی دارد که این درآمدهای فعلی آنها را پوشش نمی دهد، گفت: با تمام مشلات اقتصادی که برای پرسپولیس وجود دارد ما سعی کردیم بهترین تدارک را برای تیم فراهم کنیم که تیم بدون کوچک ترین دغدغه ای بهترین عملکرد را داشته باشد. از معدود تیم هایی هستیم که با پروازهای چارتر به شهرستان ها می رویم. با بهترین هتل ها و امکانات فوق العاده شرایط را پیش بردیم.

در فضای سالم دنبال جذب سه بازیکن بودیم

به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: بعد از مسابقات آسیایی که تعدادی از بازیکنان خود را از دست داده بودیم، کادر فنی لیستی از بازیکنان مدنظر را ارائه داد که آنها را جذب کنیم. در هیات مدیره به تصویب رسید و قرار بر این شد که مدیریت باشگاه تمام کوشش خود را برای برآورده کردن خواسته های کادر فنی انجام دهد.

سمیعی اظهار کرد: پیگیری کردیم تا در فضایی کاملاً سالم سه بازیکن بگیریم. برای حل مشکل جابجایی، باید طلب 508 هزار یورویی ماریو بودیمیر که طلب واقعاً سنگین بود به او پرداخت می کردیم. برای حل این موضوع با کوشش آقای صدری پولی را به باشگاه آوردیم و این بدهی را پرداخت کردیم. پس از جذب این سه بازیکن قصد داشتیم قرارداد آنها را ثبت کنیم اما سازمان لیگ نامه ای به ما دادند که با توجه به بدهی های داخلی نمی توانیم قرارداد مهدی ترابی را ثبت کنیم. قبلاً مرسوم نبود که چنین رفتاری گردد اما نمی دانم چرا در دوره مدیریت بنده این رخ داد. به هر حال صحبت شد و با طلبکاران صحبت کردیم تا در موعد مقرر این مسائل هم رفع گردد. به سازمان لیگ تعهد دادیم که تا یک تاریخ مشخص پول طلبکاران داخلی را بدهیم.

برای مبارزه با فساد آمدم و بدون مشکل قرارداد بستیم

وی در بخش دیگری از صحبت هایش یادآور شد: وقتی به پرسپولیس آمدم، بحثی برای مبارزه با فساد بود. با توجه به اتفاقات و قراردادهایی که در دوران من رقم خورد می توانم بگویم، بدون کوچک ترین مسئله ای در این زمینه و دور از فضای غیر منطقی تصمیم گیری کردیم. بازیکنان جدید را طوری جذب کردیم که مسئله ای پیش نیاید. آقای گل محمدی در این مرحله خیلی به من یاری کرد که از او ممنونم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: تا الان 30 درصد از قرارداد اعضای تیم پرسپولیس را پرداخت نموده ایم. بخشی از آن را قبل از پایان سال می دهیم. جا دارد از کادر فنی و بازیکنان که با صبر و شکیبایی خود ما را درک کردند تشکر کنم.

98 پرونده برای پرسپولیس در داخل و خارج از ایران

سمیعی گفت: در مباحث زیربنایی هم کارهای خوبی در باشگاه انجام شد. باید ابتدا از اعضای هیات مدیره تشکر کنم که پشت پرده هستند و کار اصلی اجرایی را انجام می دهند. آقای صدری در مدت کوتاهی که در پرسپولیس هستند کارهای بزرگی را انجام داده اند. آقای علیپور که از مدیران باسابقه وزارت ورزش است به لحاظ همفکری و طرح هایی که دارند قوت قلبی برای ما هستند. آقای فیاض هم به ما یاری می نمایند. همدلی و همراهی بزرگی وجود دارد که سرمایه باشگاه است. در هیات مدیره بحث های مختلفی در مورد چارت تشکیلاتی باشگاه شد. چون چارت تشکیلاتی برای زمان های خیلی گذشته بود که با کار کارشناسی چارت آن به تصویب رسید و به مرور زمان اجرایی می گردد. بعد از حضور من در باشگاه تعدادی از مدیران جابجا شدند که آنها کارهای بزرگی انجام دادند. با تصویب هیات مدیره اعضای کمیته انضباطی انجام شد. کمیته منابع انسانی با توجه به کمبود کادر اداری آنها را برگزار کرد.

وی افزود: باشگاه پرسپولیس پرونده های حقوقی مختلفی را داشته است. در فیفا، کنفدراسیون آسیا و دستگاه های قضایی کشور دارای 37 پرونده در بخش تحقیقاتی و مقدماتی و 61 پرونده در بخش بدوی و تجدید نظر داریم. باید از بخش حقوقی تشکر کنم که با پیگیری های باشگاه توانستیم آنها را سر و سامان دهیم. در بخش روابط عمومی باشگاه تغییر و تحول داشتیم. یکی از دغدغه هایمان تعامل ما با اهالی رسانه و طرفداران بودیم که فکر می کنم با انتخاب درستی که داشتیم در خدمت آقای کاوه علی اسماعیلی هستیم. فکر می کنم تحول بزرگی را در این حوزه انجام دادیم. برای تعامل بیشتر، ابراهیم شکوری را به عنوان سخنگو مشخص کردیم و ایشان عملکرد و تصمیمات هیات مدیره را انعکاس می دهد. او به عنوان یک دوست و برادر از روز اول در کنار ما بوده است.

پیگیری از AFC به نتیجه نرسیده است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد وصول مطالبات این باشگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا، گفت: از AFC پیگیری های زیادی انجام دادیم اما تا این لحظه به نتیجه نرسیده است. امید داریم با پیگیری هایی که انجام می دهیم بتوانم به هدف برسیم.

وی همچنین با اشاره به بحث مالکیت استادیوم شهید کاظمی برای پرسپولیس گفت: دو هفته پیش با آقای حناچی شهردار تهران جلسه داشتیم و قول مساعد دادند که آن را پیگیر شوند. امکانات این استادیوم خوب است و هزینه های زیادی برای آن شده است که می خواهیم سند مالکیت آن هم برای پرسپولیس گردد. درباره استادیوم درفشی فر نیز دیدار زیادی را داشتیم. آقای فیاض پیگیر این موضوع هستند تا کارهای اداری را به پایان برسانیم. سند این مجموعه به اسم باشگاه است اما با توجه به تصمیم هیات مدیره، می خواهیم استادیوم درفشی فر را به عنوان کمپ اختصاصی در نظر بگیریم که نیازمند تصمیمات اداری است. سند مالکیت استادیوم شهدای گمنام نیز برای پرسپولیس شده است که می خواهیم آن را برای تیم های پایه در نظر بگیریم.

پولی که تزریق نموده ایم قرضی است

از زمان حضور شما در پرسپولیس، مطالبات فصل گذشته و 30 درصد از پرداختی های این فصل اجرا شده است. می توانید بگویید این مبالغ از کجا تامین شده و چه فکری برای بازپرداخت آن داشته اید؟ سمیعی در پاسخ به این سئوال شرح داد: قطعاً این پول قرض بوده است. نمی توانستیم دست روی دست بگذاریم. این پول قرض است و سر موعد باید پرداخت کنیم. پیگیر پاداش آسیایی هستیم. خوشبینم در آینده ای نه چندان دور این پاداش را داشته باشیم و بدهی ها را پرداخت کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره ضعف تیم های پایه و حضور مربیانی در این رده که با شرکت پیشکسوتان در ارتباط هستند، شرح داد: کاری می کنیم درخور شان باشگاه باشد. نگاه ما به تیم های پایه، بازیکن سازی است. هر تیم پایه باید کار فنی کند و برای رده بالاتر انتخاب گردد. نگاه نباید نتیجه گرایی باشد. نتیجه باید درخور اسم پرسپولیس باشد. نگاه ما بازیکن سازی برای رده های بالاتر است و سر و سامان اساسی به آن می دهیم.

در پرسپولیس قاچاق ارز یا اختلاس نمی گردد

سمیعی درباره مبارزه با فساد و اقداماتی که انجام داده است شرح داد: این موضوع در هر ارگان و سازمانی بحث خودش را دارد. کسی در پرسپولیس اختلاس یا قاچاق ارز نمی کند. فساد می تواند در زمینه نقل وانتقالات یا ورود دلال ها به باشگاه باشد. کاری به مدیران گذشته نداریم و در موردش صحبت نمی کنم اما درباره خودم کسی نمی تواند چنین کارهایی انجام دهد.

او درباره احتمال اتمام همکاری با کارگزار برند باشگاه در اردیبهشت 1400 گفت: قرارداد با این مجموعه سه ساله است و قرارداد سال اول در همان اردیبهشت به پایان می رسد. داریم آن را آنالیز می کنیم. امیدواریم قرارداد دو طرفه باشد و بتوانیم با هم کار را ادامه دهیم. ما آنالیز می کنیم و سال آینده نتیجه آن را بیان خواهیم کرد.

اینکه بگوییم 30 میلیارد را از کجا آوردیم مسئله ای را حل نمی کند!

سمیعی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا با وجود شعار شفاف سازی چنین رویه ای را در پرسپولیس بخصوص در بحث قرض دریافت پول و پرداخت مطالبات بودیمیر در پیش نگرفتید؟ گفت: باید ببینیم تعریف ما از شفاف سازی چیست. من خواستم در این دوره همه چیز شفاف باشد. خواستم اعلام کارها به وسیله روابط عمومی و سخنگو باشد.

وی افزود: طلب بودیمیر 35 میلیارد تومان یعنی 508 هزار یورو بود. فکر نمی کنم گفتن اینکه 30 میلیارد را از کجا آوردیم مسئله ای را حل نماید چون هر مجموعه ای ذیحساب و بازرس دارد و فکر نمی کنم یاریی به شفاف سازی این ارگان کند. این با اصول حرفه ای سازگار نیست. اینها در اسناد اقتصادی باشگاه شفاف است.

پیروانی در پرسپولیس می ماند

مدیرعامل پرسپولیس درباره اینکه آیا افشین پیروانی در سال 1400 در پرسپولیس فعالیت خواهد داشت؟ گفت: بله؛ پیروانی قرارداد دارد و در خدمتش خواهیم بود.

او درباره میزان پرداختی کارگزار برند باشگاه شرح داد: ما یک قرارداد سه ساله ای داشتیم. در مقطعی از زمان در مورد بندی از قرارداد اختلاف حقوقی پیدا کردیم ولی کارگزار به تعهداتش عمل نموده است. ما هیچ فشاری روی آنها نگذاشتیم که پول بیشتر بدهند.

واکنش به قرارداد 15 میلیارد تومانی یحیی گل محمدی

سمیعی درباره عدم شفاف سازی در مورد مبلغ افزایش قرارداد یحیی گل محمدی که باعث تنش او با مهدی رسول پناه و رسیدن رقم قرارداد او به 15 میلیارد تومان شد، گفت: اگر انتظار دارید رقم قرارداد کادر فنی و بازیکنان را اعلام کنم باید بگویم این موضوع حرفه ای نیست. اینکه ما چطور توانستیم مجدداً با آنها به توافق برسیم به خاطر نتایجی بود که با کادر فنی گرفتیم و هیات مدیره آن را تصویب کرد.

مدیرعامل پرسپولیس بدون شفاف سازی در مورد این موضوع مطرح نمود: این اسناد تنها در باشگاه به صورت شفاف موجود است.

سمیعی بار دیگر با عدم شرح درباره جزئیات درخواست از بازیکنان برای تمدید قرارداد گفت: اینها هم مباحثی است که در فضای مجازی بیان می گردد. ما چند بار از آنها دعوت کردیم و پیغام دادیم. اخیراً نامه نگاری با بازیکنان داشتیم و گفتیم باشگاه خانه خودتان است و اینجا تشریف بیاورید.

هیات مدیره پرسپولیس فرمایشی نیست

برای این جمله کلیشه ای بدهی مدیران قبلی را پرداخت کردیم چه برنامه ای دارید؟ مدیرعامل پرسپولیس در پاسخبه این سئوال اظهار کرد: بعید می دانم این جمله کلیشه ای با این شرایط حالا حالاها بایگانی گردد. اما امیدواریم باری از روی دوش باشگاه برداریم تا همه دست به دست هم دهیم و روزهای خوبی را پیش رو داشته باشیم و قول دهیم این کارها را انجام دهیم. دغدغه اصلی من و هیات مدیره است تا کمترین بدهی را برای آیندگان به جا بگذاریم.

وی درباره عملکرد هیات مدیره باشگاه شرح داد: در گزارش اولیه گفتم تمام تصمیمات با مصوبه هیات مدیره است. این مصوبات با همدلی و همکاری و پیگیری آنهاست. قسمتی از این پیگیری ها توسط هیات مدیره انجام می گردد. هیات مدیره فرمایشی نداریم و جلسات منظم و هفتگی برگزار می کنیم.

واکنش به ارتباط سایت های شرط بندی با اعضای پرسپولیس

سمیعی درباره تضمین بابت پرداخت قرض های گرفته شده گفت: راهی جز قرض دریافت نداشتیم. اگر قرض نمی کردیم بدهی ها باقی می ماند و مسئله ای حل نمی شد. آنها را به صورت مقطعی حل کردیم و پیگیر مطالبات از سوی AFC هستیم و بخش قابل توجهی از آن حل و فصل می گردد.

وی درباره ارتباط بعضی بازیکنان با کانال ها و صفحات مجازی که تبلیغ نماینده سایت های شرط بندی هستند، گفت: نمی دانم چقدر این خبر می تواند صحت داشته باشد اما اگر اسناد و مدارکی باشد قطعاً با آن برخورد می کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره سفر این تیم به هندوستان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا تاکید نمود: یاد سریال مسافری از هند می افتم. تدابیر لازم در نظر گرفته شده است تا بتوانیم باز هم نتایج خوبی را در آسیا بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1027

به "در پرسپولیس قاچاق ارز نمی گردد، واکنش به قرارداد 15 میلیاردی یحیی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پرسپولیس قاچاق ارز نمی گردد، واکنش به قرارداد 15 میلیاردی یحیی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید